ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google Správy dostanú funkciu, ktorá vám uľahčí život: SMS správy budete môcť posielať aj z iného zariadenia

Google Správy sú momentálne viazané na vašu SIM kartu, no to sa môže už čoskoro zmeniť.

Spoločnosť Google pripravuje aktualizáciu pre svoju aplikáciu Google Správy, ktorá vám umožní prístup k správam a RCS četom naprieč zariadeniami.  

V súčasnosti môžete odosielať, prijímať alebo písať správy len cez aplikáciu, ktorá sa nachádza na vašom primárnom smartfóne, na ktorom aplikáciu používate. Spoločnosť Google však už čoskoro toto obmedzenie odstráni, ako informuje portál Android Authority.  

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Táto funkcia sa našla v častiach kódu, ktoré objavil známy lovec noviniek, AssembleDebug. Zároveň sa prišlo na to, že Google vám dovolí používať Google Správy na viacerých zariadeniach cez vaše telefónne číslo a Google účet. Iná cesta pravdepodobne ani nie je, pretože RCS správy sú viazané práve na vaše telefónne číslo.  

RCS správy, alebo Rich Communication Service, sú novým štandardom správ, ktorý oproti tradičným SMS ponúka veľa bezpečnostných funkcií, napríklad šifrovanie. Okrem toho vám dovolí popri tradičnom texte posielať aj emoji, nálepky, GIF súbory a iné. Predstavte si všetky funkcie moderných četovacích aplikácií implementované do tradičnej “esemesky”. S vašimi kontaktmi by ste tak mohli komunikovať ako cez Messenger alebo WhatsApp.  

SMS Spravy_aplikacia Google
Zdroj: Vosveteit.sk

Súkromie nie je jediným dôvodom, prečo sú SMS správy už zastarané. Ako iste viete, kedysi sme si museli počítať znaky, ktoré sa do jednej SMS zmestili, čo s RCS štandardom odpadá. Google pevne stojí za RCS, no spoločnosť Apple odmieta od svojho štandardu iMessage upustiť. Ono to nie je problém, ak komunikujú rovnaké platformy medzi sebou, no ak by ste chceli poslať správu z iPhonu na Android, štandard sa prehodí automaticky na SMS. Google v tomto smere na Apple apeluje, že ak by všetci prešli na jednotný štandard, potom by sme mohli posielať zabezpečené správy medzi jednotlivými platformami. Zvýšilo by sa teda súkromie nás, užívateľov.  

Kedy môžeme prepojenie zariadení očakávať?

Späť ale ku Google Správam. Predpokladá sa, že spoločnosť funkciu spustí už čoskoro. Keď sa tak stane, môžete aplikáciu nastaviť aj na sekundárnom zariadení, teda smartfóne alebo tablete, ktorý používate doma. Po novom si nebudete musieť fyzicky vymieňať SIM kartu, aby ste sa k svojim správam dostali.  

V tomto smere to funguje ako vo WhatsAppe, ktorý taktiež dovolil prepojiť si účet na viacerých zariadeniach. Aplikácia WhatsApp momentálne umožňuje prepojiť jeden účet až so štyrmi zariadeniami. Čo sa však Google Správ týka, zatiaľ nie je jasné ako sa k tomu spoločnosť postaví, teda či aj ona nejak obmedzí počet zariadení.  

Zatiaľ nie je známy ani presný dátum vydania novej funkcie. Vieme len odhadnúť, že pravdepodobne na ňu až tak dlho čakať nebudeme. Každopádne pôjde o jednu z väčších aktualizácií pre tohto obľúbeného správcu správ. 

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close