APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

WhatsApp poteší mnohých používateľov: Prenos konverzácií medzi zariadeniami nám výrazne uľahčí

Komunikačná platforma WhatsApp uľahčí používateľom presun konverzácií. O svoju históriu četov tak už neprídete vďaka novej funkcii.

Skúšali ste si niekedy preniesť konverzáciu z WhatsAppu medzi viacerými telefónmi? Bez synchronizácie na cloude to doteraz nebolo možné a ak ste si náhodou preniesli účet do ďalšieho telefónu, o svoje konverzácie ste mohli nenávratne prísť. To sa však má zmeniť, pričom na to upozorňuje CEO spoločnosti Meta, Mark Zuckerberg. Práve Meta stojí za komunikačnou platformou WhatsApp a Zuckerberg uverejnil ukážku novej funkcie na sociálnej sieti Facebook. Čo sa zmení si teraz prezradíme v našom článku. Už teraz však vieme povedať, že nová funkcia poteší viacerých používateľov populárnej komunikačnej platformy od spoločnosti Meta.

WhatsApp umožní prenášať konverzácie bez cloudu

Až si budete najbližšie meniť smartfón za nový model, pravdepodobne už nebudete musieť zálohovať svoje konverzácie na cloudové úložisko. Mark Zuckerberg totiž na svojom profile na Facebooku informuje o tom, že prenos konverzácií bude možný aj lokálne medzi zariadeniami. Postačí nám k tomu fotoaparát starého smartfónu a QR kód, ktorý sa zobrazí v našom novom telefóne. Vďaka tomuto skenovaniu sa tak dostaneme k prenosu konverzácií, ktorý nám CEO spoločnosti Meta ukázal na videu. WhatsApp týmto spôsobom používateľom významne uľahčí prenos údajov medzi telefónmi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako môžete vidieť, prenos konverzácií môže byť jednoduchý a rýchly. WhatsApp si týmto spôsobom otvára možnosť toho, že používatelia nebudú musieť zálohovať svoje konverzácie na cloudových úložiskách. Aj týmto spôsobom si tak zvýšia svoju bezpečnosť, keďže ich konverzácie sa uložia len lokálne v starom, resp. následne v novom zariadení.

Komunikačná platforma v poslednej dobe priniesla viacero zmien

Nová funkcia, ktorú nám Mark Zuckerberg odprezentoval na svojom Facebooku, zatiaľ nebola nikde verejne prezentovaná predtým. Ani známe zdroje, ktoré bežne informujú o nových funkciách pre platformu WhatsApp zatiaľ túto funkciu nezaregistrovali. Aktuálne teda nevieme, kedy z nej budeme môcť profitovať aj v praxi. Mimo to však vieme povedať, že populárna komunikačná platforma v poslednej dobe priniesla viacero noviniek, na ktoré sa môžeme v blízkej dobe tešiť.

whatsapp titulka
Zdroj: ReaLiia / Shutterstock.com

Zvýšiť sa má najmä bezpečnosť vďaka Kontrole súkromia, ktorá má fungovať ako centrum alebo sprievodca nastaveniami bezpečnosti ponúkanými WhatsAppom. Rovnako sa máme tešiť aj na praktickejší dizajn aplikácie pre Androidy, keďže aplikácia bude intuitívnejšia a lepšie sa prispôsobí pre prácu s jednou rukou. Používatelia majú ďalej zaregistrovať aj možnosť zmeny dĺžky pripnutia správ, ktoré budeme môcť pripnúť v konverzáciách až na 30 dní. WhatsApp si teda prejde v blízkej dobe viacerými zmenami a možnosť prenosu konverzácií určite bude patriť medzi tie užitočnejšie.

Patríte medzi používateľov WhatsAppu? A privítate možnosť jednoduchého presunu konverzácií? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close