APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

WhatsApp v posledných týždňoch oznámil viaceré novinky: Tieto funkcie by ste nemali prehliadnuť!

WhatsApp prezentuje viaceré nové funkcie, ktoré už čoskoro budeme môcť využívať aj my. Pozrite sa, aké novinky si pripravil.

Populárna komunikačná platforma WhatsApp je v poslednej dobe jedna novinka za druhou a za posledné týždne sme mohli sledovať oznámenie viacerých významných funkcií. Niektoré z nich dokonca prví používatelia evidujú vo svojich telefónoch a nevedia si ich vynachváliť. Aké vylepšenia však budú vo WhatsAppe čakať aj vás? Zhrnutie tých najvýznamnejších nových funkcií si pre nás pripravil portál andro4all.com a my ich teraz prinesieme k vám. Ak patríte medzi používateľov WhatsAppu, tieto zmeny a funkcie by ste určite nemali prehliadnuť, pretože vám uľahčia komunikáciu medzi vami a vašimi známymi.

WhatsApp vylepšuje bezpečnosť používateľov

Azda najväčšími zmenami, ktoré WhatsApp prinesie svojim používateľom, sú zmeny v oblasti bezpečnosti. Po novom sa dozvedáme, že používatelia budú môcť stíšiť volania od neznámych čísel, čo zníži riziko kontaktovania podvodníkmi či spamových hovorov. Okrem toho sa máme dočkať aj tzv. Kontroly súkromia, ktorá vás prevedie nastaveniami bezpečnosti vo vašom konte. Vďaka nej už tak neprehliadnete žiadne funkcie a nastavenia, ktoré by mohli zvýšiť vašu bezpečnosť, pričom služba vám pomôže nastaviť tú najlepšiu kombináciu bezpečnostných prvkov.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
WhatsApp Kontrola súkromia
Zdroj: WhatsApp

Aplikácia pre Android si prejde zmenou dizajnu

Ak ste si niekedy porovnali vzhľad aplikácie pre Android a iOS, určite ste si všimli, aká je aplikácia pre Android nepraktická. WhatsApp totiž v aplikácii pre iOS ponúkal možnosť jednoduchého posúvania medzi kartami. Okrem toho sa možnosť prepínania kariet nachádzala v spodnej lište. Android však mal tieto navigačné tlačidlá vo vrchnej časti aplikácie. A práve preto bolo využívanie aplikácie jednou rukou prakticky nemožné. Po novom sa má však aplikácia pre Android viac podobať aplikácii pre iOS. A okrem iného si má adaptovať aj prvky dizajnu Material You.

WhatsApp ponúkne pokročilé nastavenia proxy

V beta verzii aplikácie WhatsApp sa rovnako objavila aj funkcia, ktorá vám umožní nakonfigurovať nastavenia proxy servera. Táto možnosť pomôže najmä tým používateľom, ktorí žijú v krajinách, kde je používanie WhatsAppu či niektorých funkcií obmedzené alebo zablokované. Vďaka tomu túto službu bude môcť využívať oveľa viac používateľov a vy sa už nebudete musieť starať o dostupnosť služby napríklad na dovolenke v takýchto krajinách.

Aplikácia mení aj dĺžku pripnutých správ

Pripnuté správy v rámci služby WhatsApp môžeme využívať už dlhšie. Po novom však budeme môcť nastavovať aj dĺžku pripnutia takejto správy v konverzácii, pričom vybrať si budeme môcť z dĺžky medzi 24 hodinami, 7 dňami alebo dokonca 30 dňami. Vďaka tomu už nepremeškáte žiadne podstatné informácie, ktoré by sa mohli objaviť napríklad v skupinových konverzáciách.

Patríte medzi používateľov WhatsAppu? A ktorá funkcia vás oslovila najviac? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close