APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

WhatsApp prináša nové úrovne ochrany súkromia: Máte funkcie dostupné už aj vy?

Nové funkcie, ktoré ponúkne WhatsApp svojim používateľom, majú za úlohu zabezpečiť vyššiu úroveň ochrany ich súkromia.

Bezpečnosť je pre komunikačnú platformu WhatsApp prvoradá a aj z tohto dôvodu ju môžeme zaradiť medzi jednu z najviac bezpečných komunikačných sietí pre súkromnú komunikáciu. Nové funkcie, ktoré zabezpečujú bezpečnosť našej konverzácie pribúdajú ako na bežiacom páse a aj teraz sa môžeme stretnúť s dvoma novinkami. Tie s nami zdieľala platforma priamo na svojom blogu, pričom informuje aj o tom, kedy sa s nimi budeme môcť stretnúť aj v praxi. O čo pôjde a ako nové funkcie ovplyvnia aj vaše konverzácie? Všetko si teraz prezradíme v našom článku, ktorý vám poukáže na to, ako sa zmení aj vaša aplikácia.

WhatsApp prináša stíšenie neznámych volajúcich

Aj vám sa možno niekedy stalo, že vám zavolalo neznáme číslo a aj keď ste možno volajúceho poznali, tak ste na chvíľu zaváhali. V opačnom prípade ste ale možno volajúceho ani nepoznali a mohlo ísť o pokus o podvod či spamový hovor. Proti takýmto hovorom sa pokúsil zakročiť aj WhatsApp ako známa komunikačná platforma, ktorá nám teraz prináša funkciu stíšenia neznámych volajúcich. Ako bude táto novinka fungovať?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
WhatsApp stíšenie neznámych volajúcich
Zdroj: WhatsApp

Ak vám zavolá niekto neznámy v rámci platformy WhatsApp, tento hovor normálne uvidíte. Ako ste určite pochopili, hovor sa však stíši a nezazvoní vám nahlas. Uvidíte ho však v zozname hovorov pre prípad, že by sa vás pokúsil kontaktovať niekto dôležitý. Vďaka tomu už nebudete musieť bojovať so spamovými hovormi a platforma tak bude bojovať aj proti pokusom o podvod, ktoré sú čoraz častejšie aj telefonickým spôsobom. Klasické hovory vám tak budú prichádzať len v prípade, že používateľov poznáte, resp. ich máte uložených v zozname kontaktov.

Privítame aj Kontrolu súkromia

Aj keď WhatsApp ponúka viacero funkcií pre zabezpečenie bezpečnosti našej komunikácie a účtu, len málokedy narazíme na úplne všetky funkcie. Aj preto nám teraz populárna platforma prináša tzv. Kontrolu súkromia, ktorá nás prevedie všetkými možnosťami nastavenia aplikácie pre optimálne nastavenie súkromia a zabezpečenia. Aj vďaka nej si teda budete môcť nakombinovať správne funkcie k tomu, aby aplikácia pracovala podľa vašich predstáv, no zároveň pracovala v čo najviac zabezpečenej úrovni ako to len pôjde.

WhatsApp Kontrola súkromia
Zdroj: WhatsApp

Ako nás informuje služby WhatsApp, nové funkcie by mali medzi používateľov prichádzať už tento týždeň. Neočakávame však, že každý používateľ zaregistruje obe novinky v rovnakom čase. Ich vypúšťanie na verejnosť má byť postupné a používatelia majú novinky evidovať v najbližších dňoch v niekoľkých vlnách. Očakávame, že aj vy na ne narazíte už čoskoro.

Pozdávajú sa vám nové funkcie, ktoré prináša WhatsApp pre zvýšenie ochrany používateľov? A ktorá funkcia je podľa vás užitočnejšia? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close