Ak na tomto mieste vo vašom Windowse zbadáte novú reklamu, tak vedzte, že nejde o náhodu. Takto ju môžete vypnúť!

Našťastie, nové odporúčania, sa dajú pomocou pár kliknutí vypnúť, ak vám nie sú po chuti.

Windows update aktualizacia
Zdroj: Krakenimages.com / Shutterstock.com a Hamara / Shutterstock.com, koláž Vosveteit.sk

Ešte začiatkom mesiaca sme informovali o tom, že Microsoft testuje novú funkciu, konkrétne nové „Odporúčania“ v ponuke Štart. Aby sme boli presní, ide o odporúčania na aplikácie z obchodu Microsoft Store.

Gigant v čase testovania uviedol, že nám chce pomôcť v objavovaní „skvelých aplikácií z obchodu,..“. Niekto druhý by ale povedal, že ide len o ďalšiu reklamu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vo Windows 11 v ponuke Štart budú odporúčania na aplikácie z Microsoft Storu

„Odporúčané (pozn.: ide o sekciu s odporúčaniami) v ponuke Štart budú zobrazovať niektoré aplikácie z Microsoft Storu. Tieto aplikácie pochádzajú od malej množiny spravovaných vývojárov. Pomôže vám to objaviť niektoré skvelé aplikácie, ktoré sú k dispozícii,..“, píše Microsoft v blogu, na ktorom predstavuje popri novinkách aj nové odporúčania.

Aktualizácia, ktorá prináša túto funkciu, nesie označenie KB5036980 a je distribuovanou aj u nás. V prípade, ak máte povolené automatické aktualizácie, tak je vysoko pravdepodobné, že už ju máte nainštalovanú alebo sa tak stane v priebehu najbližších dní. Dostupnou pre širokú verejnosť je totiž od dnešného dňa.

Windows aktualizacia KB5036980 prinasa reklamy do ponuky Start
Zdroj: Vosveteit.sk

Musíme ale uviesť, že aktuálne novú reklamu, ktorá by sa mala zobrazovať v ponuke Štart, ešte nevidíme. Pravdepodobne je to ale len otázka najbližších hodín či dní, kým ju Microsoft „natvrdo“ pustí.

Druhým dychom je ale potrebné uviesť, že ak by vám nové odporúčania neboli po chuti, tak ich budete môcť vypnúť cez Nastavenia vášho počítača, konkrétne na karte Prispôsobenie / Štart.

„Ak chcete túto možnosť vypnúť, prejdite na položku Nastavenie > Prispôsobenie > Štart. Vypnite prepínač zobrazovania odporúčaní pre tipy, propagačné akcie aplikácií a ďalšie.“, približuje gigant, kde tieto odporúčania je možné deaktivovať.

Dajte nám nižšie v komentároch vedieť, či reklamu v ponuke Štart evidujete alebo nie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre