Kariéra

V súčasnosti obsadzujeme pozíciu redaktor/prispievateľ na dohodu o brigádnickej práci. Pozícia je vhodná pre vysokoškolského študenta alebo študenta posledného ročníka strednej školy, ktorý plánuje pokračovať v štúdiu ďalej (preferujeme spoluprácu na dlhšie časové obdobie jedného alebo viac rokov). Plánujeme obsadiť jedno až dve miesta. Nástup je možný ihneď. 

Čo od teba očakávame:

 • Je potrebné ovládať gramatiku.
 • Nevyhnutná je dobrá znalosť anglického jazyka. Bez toho ti práca pôjde ťažko. Ak dokážeš bez väčšej námahy prečítať článok v anglickom jazyku a porozumieť mu bez toho, aby si ho dával do prekladača, tak by si nemal mať problém.
 • Je nevyhnutné, aby ti išlo od ruky sformulovať zrozumiteľný text (približne 400 až 600 slov). 
 • Schopnosť vybrať alebo vytvoriť vhodný úvodný obrázok k článkom (napr. koláž). Obrázky čerpáme z fotobánk ako sú Pixabay.com, Unplash.com alebo Shutterstock.com. Prípadne tvoríme vlastné koláže.
 • Spoľahlivosť. Ak sa dohodneme, že niečo treba spraviť, tak je to potrebné prácu urobiť a nenechať ju rozrobenú a len tak odísť.
 • Príprava 2 až 3 článkov denne, resp. 60 až 90 článkov/mesiac (práca trvá približne 1-1,5 hodiny/denne. Zo začiatku, kým sa zaškolíš, ti bude ale trvať dlhšie. Približne 2 až 4 týždne trvá, kým ti to pôjde od ruky). V prípade záujmu sa nebránime ani tomu, že by si pracoval viac. Obsah, ktorý je potrebné spracovať, ti budeme prideľovať. Keď pochopíš, ako fungujeme a ako vyberáme obsah, tak budeš mať voľnú ruku vo výbere tém a slobodu v pracovnom čase.
 • Samostatnosť. Samozrejme, zo začiatku ti budeme pomáhať, no očakávame, že po jednom až dvoch mesiacoch budeš fungovať vo veľkej miere sám.
 • Záujem o témy ako sú veda, smartfóny (napr. Apple, Android,..), filmy a seriály, technológie, umelá inteligencia alebo vesmír. Vo veľkej miere budeš tvoriť aj návody a preto by si sa nemal zľaknúť ani toho, že budeš musieť napríklad spraviť snímku obrazovky telefónu alebo počítača a mierne ju upraviť.

Čo môžeš od nás očakávať:

 • Flexibilitu pracovnej doby (môžeš si napríklad v jeden deň nadrobiť prácu dopredu; môžeš si určiť pracovný čas a dni, kedy chceš pracovať; môžeš pracovať odkiaľkoľvek, ak je práca spravená dobre; ak potrebuješ voľno, stačí to nahlásiť dopredu pár dní).
 • Odmeňovanie máme nastavené od výkonu. Ako brigádnik alebo stážista si u nás mesačne zarobíš niečo medzi 180€ až 300€ v čistom. Samozrejme, ak by si chcel robiť viac, tak ti nebudeme v tom brániť, pridelíme ti viac práce. Ak to budeš ale flákať, tak si nezarobíš toho veľa.
 • Weby, na ktorých budeš pracovať, sú Vosveteit.sk, Xmobile.sk, Vedavovrecku.sk alebo Vedelisteze.sk (v poslednom prípade by si robil pod hlavičkou našej druhej firmy).
 • Kanceláriu máme na adrese Rybničná 40, Bratislava (nie je povinnosť chodiť do kancelárie, no ak sem zavítaš, budeme radi). V kancelárii ťa bude čakať ranná káva a aj nejaký snack, aby si si dobil baterky počas dňa.
 • K dispozícii je aj parkovacie miesto.
 • Ak sa osvedčíš a budeš mať záujem, tak budeš môcť testovať najnovšie technológie medzi prvými redakciami v našom regióne.
 • Môžeš sa rovnako priučiť k SEO optimalizácii stránok pre vyhľadávače a ako fungujú média.
 • Okrem iného, dostaneš priestor, aby si sa realizoval. Sme otvorení novým nápadom a myšlienkam. Zároveň budeš písať pri tisíce čitateľov. Naše weby si denne v priemere otvorí okolo 20 až 40-tisíc ľudí. Taktiež sme hrdým členom jedného z najväčších mediálnych domov na Slovensku, Zoznam.sk.

V prípade, ak máš záujem, tak nám pošli prosím text spracovaný na ľubovoľnú tému súvisiacu s obsahom nášho webu (malo by ísť o krátky článok predstavujúci napríklad nejakú novinku o telefóne, aplikácii alebo niečo podobné spolu so životopisom na adresu info@pledge.sk. Kľudne môžeš spracovať aj nejakú tlačovú správu, ktorá súvisí s vedou. Text by mal mať okolo 400 až 600 slova, čo budeme od teba vyžadovať, ak sa dohodneme na spolupráci. Prípadne, ak už máš skúsenosti s prácou redaktora, tak nemusíš spracovávať žiaden text, pošli nám svoj profil na internetovú stránku, kde nájdeme tvoje články, aby sme si preštudovali, čo môžeme od teba očakávať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

S odoslaním údajov súhlasíš s ich spracovaním. Údaje o záujemcoch sú uchovávané maximálne po dobu 3 mesiacov. Budeme sa snažiť odpoveď každému záujemcovi o prácu. Prosím, ako predmet e-mailu uveď „Záujemca o stáž“, aby sme tvoj e-mail omylom nezapatrošili. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy