Vybíja sa batéria vo vašom mobile až príliš rýchlo?! Toto sú dôvody, prečo sa tak deje. Väčšinu problémov môžete vyriešiť!

Pozrite sa na najčastejšie príčiny, prečo sa batéria vášho smartfónu vybíja rýchlejšie, než je bežné. Vyriešenie problémov väčšinou trvá len pár desiatok sekúnd.

smartfon bez baterie oppo
Zdroj: stickpng, pngegg, Vosveteit.sk (koláž), cleanpng.com

Vybíja sa váš mobil rýchlo a vás to už prestáva baviť? Ak áno, tak tento článok bude pre vás úplnou záchranou. Pripravili sme si pre vás najčastejšie príčiny spolu s portálom gizchina.com, prečo sa váš mobil vie tak rýchlo vybiť a taktiež aj to, ako zaistiť, aby baterka vydržala čo najdlhšie. 

Aktualizácia softvéru

Smartfón by ste vždy mali mať aktualizovaný na najaktuálnejšej verzii. Ak tomu tak však nie je, môže to výrazne negatívne ovplyvniť vaše zariadenie, aj napríklad tak, že sa batéria bude vybíjať rýchlejšie. Rovnako by ste mali mať aktualizované ale aj mobilné aplikácie. Tie môžu totiž obsahovať rôzne chyby, ktoré spôsobujú, že spotrebúvajú viac energie. Inými slovami, staršie verzie operačného systému alebo aplikácií môžu byť menej efektívne a spotrebovávať viac energie

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vedeli ste, že aktualizovať aplikácie si môžete všetky naraz a to cez Obchod Play? Stačí si otvoriť vstavaného Správcu aplikácií a cez neho môžete skontrolovať dostupnosť aktualizácií.

Ako aktualizovať aplikácie v obchode Google Play?
Zdroj: Vosveteit.sk

Upozornenia a emaily

Určite si dávajte pozor na to, aby vám nechodili upozornenia z príliš veľa aplikácií. Vie to byť nie len otravné pre vás, ale môže trpieť aj baterka na vašom smartfóne. Preto si radšej vyberte len tie najhlavnejšie aplikácie a nech len z tých vám chodia upozornenia.

Emaily sú ďalšia, veľmi dôležitá položka v tomto zozname, pretože, keď váš smartfón neustále kontroluje, či vám neprišli nové emaily, batéria sa veľmi rýchlo vybíja. Nastavte si napríklad, aby sa e-maily na pozadí synchronizovali napríklad raz za pol hodinu a nie každých pár minút. Toto nastavenie aplikujte aj na ďalšie aplikácie, ako je napríklad počasie a podobne. Uvidíte, že vaša batéria sa vám potom poďakuje.

Používanie live wallpaperov, dynamických pozadí či príliš veľa widgetov

Málokto si uvedomuje, ale živé pozadia či widgety, rovnako patria medzi medzi prvky, ktoré míňajú extrémne veľa energie. Len si zoberte, že widgety sa prakticky neustále aktualizujú, aby ste mali čerstvý obsah na dosah ruky, no na to, aby tak robili, míňajú neustále energiu. Obmedzte ich preto a rovnako zvážte aj používanie dynamických pozadí.

Ako zabrániť rýchlemu vybíjaniu baterky?

Zabráňte aplikáciám bežať v pozadí

Možno ani len netušíte, koľko aplikácií v tichosti beží na pozadí.  Obmedzenie aktivity na pozadí je naozaj dobrý spôsob, ako predĺžiť životnosť batérie. Prejdite do nastavení vášho zariadenia a otvorte si vstavaného Správcu aplikácií, potom kliknite na aplikácie, pri ktorých chcete obmedziť ich aktivitu. Po ich otvorení v Správcovi aplikácií, budete môcť obmedziť ich fungovanie na pozadí.

Mimochodom, ak by ste potrebovali identifikovať, ktoré aplikácie míňajú najviac energie vo vašom smartfóne, tak nám dovoľte, dať vám do pozornosti tento článok, kde sme sa venovali tejto téme podrobne.

Zvážte, aké povolenia udeľujete aplikáciám. Obzvlášť opatrný buďte pri polohe

Dôležité je starostlivo zvážiť, aké oprávnenia každej aplikácii poskytnete. Možno ste si všimli, že niektoré aplikácie žiadajú prístup k informáciám, ktoré sa zdajú byť nepotrebné pre ich správne fungovanie. Napríklad, prečo by nejaká aplikácia, ktorá povedzme má za cieľ sledovať, koľko vypijete vody, by mala pristupovať k vašej polohe? Obmedzením takýchto povolení môžete predísť rýchlemu vybíjaniu batérie a zlepšiť celkovú výdrž vášho zariadenia.

ktore aplikacie pristupuju k polohe smartfonu_nastavenia smartfonu
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak potrebujete pomôcť, ako identifikovať aplikácie, ktoré pristupujú ku vašej polohe, tak nám dovoľte, dať vám do pozornosti tento článok.

Prejdite na tmavý režim

V dnešnej dobe mnoho aplikácií a nastavení systému ponúka „tmavý režim„. Tmavý režim je perfektnou voľbou pre používateľov, ktorí chcú šetriť batériu svojho zariadenia a zároveň ochrániť svoje oči pred nadmerným namáhaním. Určite vám tento režim odporúčame používať, ak máte smartfón s AMOLED displejom. Môžete tak ušetriť v priemere od 3 do 9 % energie, ktorú by ste inak spotrebovali pri svetlom režime.

Tmavy rezim internetovy prehliadac Google Chrome na mobile
Zdroj: flickr.com (srslyguys) (CC BY 2.0 DEED), Vosveteit.sk (úprava)

Upravte si úroveň jasu

Keď už hovoríme o tmavom režime, tak určite musíme spomenúť aj to, že v ideálnom prípade by ste mali používať automatickú redukciu jasu. Jas displej, ak je nastavený totiž príliš vysoko, tak sa to odzrkadlí na výdrži batérie. Mimochodom, keď sa už budete venovať týmto nastaveniam, tak si nastavte aj to, aby vám obrazovka zhasla v čo najkratšom čase potom, ako položíte smartfón bokom.

Režim úspory batérie

Je skvelý na predchádzanie rýchlemu vybíjaniu batérie a zároveň umožňuje užívateľom optimalizovať výkon svojich zariadení. Zapnutie úsporného režimu je pomerne jednoduché. Stačí si otvoriť nastavenia zariadenia a nájsť sekciu zameranú na správu batérie. Tam by mala byť možnosť aktivovať úsporný režim. Po jeho aktivácii sa zmenia určité nastavenia zariadenia s cieľom minimalizovať jeho energetickú spotrebu. Dôjde napríklad k obmedzeniu synchronizácie na pozadí, fungovaniu aplikácií na pozadí, používaniu GPS a podobne.

setrenie baterie smartfon_android
Zdroj: Vosveteit

Táto funkcia je obzvlášť šikovnou, ak potrebujete byť čo najdlhšie dostupný, no nemáte po ruke zásuvku a ani ju nejakú dobu mať nebudete.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre