NávodySpravodajstvoZariadenia

Je bezpečné používať šetrenie batérie vášho smartfónu počas celého dňa? A čo sa stane, ak ho necháme zapnutý stále?

Používate šetrenie batérie vášho smartfónu počas celého dňa? Možno by ste mali prestať. Pozrite sa na dôvody pre a proti režimu šetrenia.

Šetrenie batérie u smartfónov je tu s nami už nejaký ten rok. Takýto režim smartfónov bol predstavený spolu s verziou Androidu 5.0 Lollipop a okamžite si získal veľkú obľubu medzi používateľmi smartfónov. V dnešnej dobe sa odporúča tento režim mať aktívny, ak batéria vášho smartfónu klesne pod 60% a rovnako sa pri tejto úrovni nabitia dokáže vypnúť. Mnohí však takýto režim smartfónov využívajú počas celého dňa. Ostáva teda otázkou, je bezpečné využívať režim šetrenia batérie počas celého dňa? A aké má takýto režim výhody a nevýhody? Pozrite sa na odpoveď spolu s nami a používajte šetrenie batérie tým správnym spôsobom.

Vplýva šetrenie batérie na náš smartfón i negatívne?

Pre úvod by bolo dobré povedať si, ako takéto šetrenie batérie u smartfónov funguje. Ak by vám náhodou napadlo, že by smartfóny mohli takýmto režimom batérie trpieť, opak je pravdou. Vďaka šetreniu batérie sa vo vašom zariadení vypnú či spomalia niektoré procesy. Nebudú teda aktívne procesy v pozadí, vypne sa alebo obmedzí funkcia GPS či deaktivujú sa niektoré menej dôležité funkcie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ničí šetrič batérie vašu batériu? Nie. Ak použijete režim šetriča batérie, batérii telefónu nehrozí žiadne znehodnotenie, či iné riziko.

Šetrenie batérie tak dokáže byť prínosné z času na čas. Nemali by sme sa naň však spoliehať počas celého dňa i keď batérii vôbec neškodí. Dôvodov je viacero a ak chcete využívať plný potenciál vášho zariadenia, odporúčame vám aktiváciu šetrenia batérie naozaj len v nevyhnutných prípadoch.

Prečo by sme nemali využívať režim šetrenia počas celého dňa?

Ako sme spomínali, šetrenie batérie smartfónom neškodí, no i tak ide skôr len o dočasného pomocníka. Prečo by sme ho však nemali využívať stále? Režim šetrenia batérie nám dokáže predĺžiť čas, počas ktorého môžeme využívať naše zariadenie. Skresľuje však skutočný výkon a kapacitu batérie a práve situácia, kedy ho musíme zapínať čoraz častejšie nám môže indikovať, že asi nastal čas na výmenu batérie.

Navyše je tu otázka využívania smartfónu a jeho plného potenciálu. Ako sme už spomínali, šetrenie batérie obmedzuje niektoré procesy smartfónu. So zapnutým režimom šetrenia tak prichádza k spomaleniu nášho zariadenia, čo nemusí byť tak úplne príjemné. Ďalej môžeme prísť o rôzne dôležité notifikácie, ktoré náš smartfón rovnako klasifikuje ako menej dôležité procesy. Ak si teda nevšimnete prichádzajúci email, pravdepodobne za tým bude aktívne šetrenie batérie. V neposlednom rade je tu tiež i GPS. Tá je počas šetrenia batérie neaktívna a nemali by sme teda takýto režim šetrenia využívať napríklad v aute, keď je náš smartfón využívaný ako navigácia.

V konečnom dôsledku vám však nič nebráni využívať šetrič batérie počas celého dňa. Je však oveľa efektívnejšie, ak naše zariadenie necháme fungovať na plný potenciál a nespoliehame sa len na skresaný výkon.

Využívate šetrenie batérie i vo vašom zariadení? A ako často ho nechávate aktívne? Podeľte sa s nami v komentároch!

via lifewire.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close