Ako aktualizovať obchod Google Play a aplikácie v smartfóne? A prečo by ste aktualizácie nemali podceňovať?!

Aktualizácie sú dôležité z niekoľkých rôznych dôvodov. Ako si môžete aktualizovať Obchod Play a aplikácie v smartfóne? Stačí pár kliknutí.

titulka-aktualizacie
Zdroj: Unsplash (Tetiana SHYSHKINA), PNGwing, Úprava: Vosveteit.sk

Aj vy určite máte v smartfóne nainštalovaných mnoho aplikácií. Či už sú to sociálne siete ako napríklad Facebook, Instagram alebo četovacie aplikácie WhatsApp a Messenger. Popri tom môžeme mať v smartfóne aj bankové aplikácie, pracovné aplikácie či hry.

Každá aplikácia dostáva aktualizácie, ktoré môžu byť otravné obzvlášť ak ju chceme použiť a musíme ešte pár minút čakať. Niekedy totiž vývojári implementujú nové funkcie, inokedy odstraňujú bezpečnostné slabiny. Čím je totiž aplikácia komplikovanejšia, tým je náchylnejšia na rôzne bezpečnostné medzery, ktorým sa niekedy nevyhnú ani tí najskúsenejší vývojári.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Hackeri sa na tieto bezpečnostné medzery zameriavajú a ak máte v zariadení staršiu verziu aplikácie, môžete byť v ohrození. Obzvlášť populárnym terčom sú napríklad bankové aplikácie alebo sociálne siete. Vo väčšine prípadov je cieľom útočníkov dostať sa ku vašim osobným údajom alebo peniazom či citlivým informáciám.

Všetky aplikácie sa musia udržiavať aktualizované. Hoci sa to nestáva často, aj na prvý pohľad primitívna appka, ako napríklad baterka, môže ukrývať bezpečnostnú medzeru, ktorá umožní hackerovi získať kontrolu nad celým zariadením. V tomto prípade je však nutné spomenúť úplne odlišný prípad a to podvodné aplikácie, ktoré vznikli presne za týmto účelom.

Medzi ďalšie výhody aktualizácií patria, ako sme už naznačili, nové funkcie. Google Mapy, Messenger, Facebook či WhatsApp spolu s mnohými ďalšími aplikáciami, časom rozširujú svoje možnosti a ponúkajú vám oveľa pohodlnejšiu prácu s nimi. Vieme, že cez Google Play môžeme aktualizovať všetky aplikácie, no ako aktualizujeme samotný obchod Play?

Ako aktualizovať obchod Google Play?

Ak chcete aktualizovať obchod Google Play, otvorte si aplikáciu a v pravom hornom rohu kliknite na ikonu vášho profilu. Otvorí sa vám okno, odkiaľ sa dostaneme do nastavení. 

V nastaveniach uvidíte úplne na spodku možnosť informácie.

Ako aktualizovať obchod Google Play?
Zdroj: Vosveteit.sk

Klikneme na ňu a vysunie sa vám lišta, v ktorej uvidíte riadok verzia obchodu Play. Ak máte k dispozícii aktualizáciu, uvidíte tlačidlo aktualizácia obchodu Play. Po kliknutí naňho sa začne aplikácia automaticky aktualizovať.

Ako aktualizovať obchod Google Play?
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako aktualizovať aplikácie cez Google Play?

Už vieme, že aktualizácie sú dôležité, preto by sme sa im nemali vyhýbať. Ak máte zariadenie Android, väčšinu aplikácií, ak nie všetky, ste si stiahli z platformy Google Play. Pre tých ktorí nevedia, ide o internetový obchod, kde si môžete stiahnuť rôzne aplikácie či už zdarma alebo za poplatok. Na rovnakej platforme ich zároveň viete aktualizovať. Ako na to?

Ako prvé si otvoríme Google Play a klikneme na ikonu profilu, ktorá sa nachádza vpravo hore.

Následne otvoríme možnosť správa aplikácií a zariadení.

Ako aktualizovať aplikácie v obchode Google Play?
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak máte v smartfóne aplikácie pre ktoré môžete stiahnuť aktualizáciu, uvidíte v novom okne možnosť k dispozícii sú aktualizácie. Už z tohto okna si môžete vybrať či chcete aktualizovať všetky aplikácie naraz. Ak si však kliknete na túto možnosť, otvorí sa vám okno, v ktorom nájdete zoznam všetkých aplikácií, ktoré potrebujú aktualizovať.

Ako aktualizovať aplikácie v obchode Google Play?
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak ste neklikli na možnosť aktualizovať všetko, len si vyberte tie, pre ktoré chcete novú verziu stiahnuť.

Ako aktualizovať aplikácie v obchode Google Play?
Zdroj: Vosveteit.sk

Zároveň si môžete nastaviť aj automatickú aktualizáciu aplikácií. Ak si otvoríte ikonu profilu, nájdete v zozname možnosť nastavenia. Následne choďte na nastavenia siete a nakoniec na možnosť automatickej aktualizácie aplikácií.

Ako aktualizovať aplikácie v obchode Google Play?
Zdroj: Vosveteit.sk

Tam si môžete vybrať či chcete aplikácie aktualizovať automaticky ak ste na wi-fi, na akejkoľvek sieti, alebo či nechcete automaticky aktualizovať aplikácie vôbec.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre