Ako zistiť, ktoré aplikácie vo vašom telefóne vám míňajú najviac batérie?

Pozrite sa, ako môžete identifikovať aplikácie vo vašom smartfóne, ktoré vám míňajú najviac batérie.

bateria smartfonu
Zdroj: flickr.com (Martin Abegglen) (CC BY-SA 2.0)

Batérie v našich telefónoch sú najviac skúšaným komponentom. Je pre nich rovnako typické, že časom degradujú. Znamená to, že strácajú na výkone. Batérie smartfónov strácajú na kapacite dokonca aj vtedy, keď sa nepoužívajú. Dôvodom sú chemické procesy, ktoré prebiehajú v jej vnútri. Preto je dôležité vedieť, ako by sme mali skladovať smartfón, keď ho plánujeme dlhšiu dobu nepoužívať, aby sme znížili degradáciu batérie na minimum.

Prejdime ale teraz k tomu, ako môžeme identifikovať aplikácie nainštalované v zariadení, ktoré vám míňajú najviac energie. Je to pomerne jednoduché a nezaberie vám to veľa času. Návod nižšie si ukážeme na telefóne spoločnosti Samsung. Princíp ako taký, je ale rovnaký na každom inom telefóne s Androidom. Jednotlivé nastavenia sa ale môžu volať mierne odlišne. Závisí to od značky mobilu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ktoré aplikácie míňajú najviac energie vo vašom Android smartfóne

Prejdime teraz k samotnému návodu, ako môžete identifikovať problémové aplikácie vo vašom mobile, ktoré míňajú najviac energie. V prvkom kroku si otvorte nastavenia vášho smartfónu. Teraz vyhľadajte možnosť Batéria. Kliknite na ňu. Zrolujte následne ponuku ku karte „Dnes“. Kliknite potom na možnosť Zobraziť podrobnosti. Potom sa budete môcť pozrieť, ktoré aplikácie koľko energie vám spotrebovali.

Extra pozornosť by ste mali venovať tým aplikáciám, s ktorými ste aktívne nepracovali. Ak medzi nimi nájdete nejakú, ktorá vám míňa veľa energie, no nemali ste ju reálne zapnutú, tak to znamená, že pracuje na pozadí vášho zariadenia. V prípade telefónov Samsung môžete hneď kliknúť na aplikáciu a nastaviť jej limity používania a nastaviť pre ňu napríklad hlboký spánok. To bude mať za následok, že nebude neustále aktívnou a nebude sa napríklad pripájať k internetu a obnovovať obsah tak často.

Treba ale podotknúť, že to zároveň znamená, že nebudete z aplikácie neustále dostávať informácie, napríklad upozornenia na správy. Preto stojí za zváženie, ktoré aplikácie je vhodné nechať aktívne a ktoré nie.

Ak máte telefón inej značky, tak nastaviť limity fungovania aplikácie na pozadí môžete pomocou vstavaného Správcu aplikácií. K nemu sa dostanete cez Nastavenia vášho smartfónu cez kartu Aplikácie. Potom stačí len vybrať konkrétnu aplikáciu, ktorej chcete obmedziť fungovanie. Kliknite na ňu a nastavte si limit batérie.

ako obmedzit pouzivanie baterie aplikaciam na pozadi

Mimochodom, ak sa vám nepodarilo identifikovať problémovú aplikáciu, tak možno je problém inde. Dovoľte nám preto, dať vám do pozornosti článok, v ktorom sme sa venovali téme, ktoré funkcie telefónu sú najväčšími žrútmi batérie. Ak by ste sa chceli pozrieť na reálnu kapacitu vašej batérie, či jej nezvoní umieračik, tak vám dávame do pozornosti tento návod.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre