Instagram predstavil nové interaktívne nálepky pre Príbehy. Pozrite sa, ako môžete oživiť príbehy a spraviť ich viac zaujímavé

Meta pridala nové možnosti pre Instagram, ako môžete oživiť vaše príbehy a spraviť ich viac interaktívne. Pozrite sa, ako fungujú a čo všetko môžete spraviť.

instagram pribehy
Zdroj: dimarik / depositphotos.com

Sociálnu sieť Instagram naozaj nie je potrebné predstavovať, pozná ju takmer každý. Rýchlo si získala masívnu popularitu  a to nielen na Slovensku ale taktiež aj na celom svete. Spoločnosť Meta, si pre používateľov Instagramu, pripravila zaujímavú novinku. Spustila totiž nové nálepky, pomocou ktorých viete vniesť do vašich príbehov nový vietor do plachiet.

Oživte vaše príbehy vašou obľúbenou piesňou

Príbehy na Instagrame je teraz možné oživiť, použitím vašej obľúbenej skladby. Nemusí to byť však len tá najobľúbenejšia pieseň, viete si pokojne zvoliť takú, čo vystihuje daný príbeh. Ľudia, ktorí si následne pozrú váš príbeh, môžu zas pridať svoju vlastnú pieseň. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
pridajte pesničky instagram
Zdroj: Vosveteit.sk

Postup, ako na to je naozaj veľmi jednoduchý. Stačí si zvoliť to, čo chcete do príbehu dať a kliknúť na sekciu nálepky. Následne kliknite na možnosť „Pridať vlastnú hudbu“ a potom na „Add music„. Už si len zvolíte perfektnú pieseň pre daný príbeh, ktorú chcete zakomponovať.

Dôležitý moment zarámujte

Chcete na svoj príbeh pridať nejakú fotku, ktorá má vyniknúť? Ak áno, rámiky sú na to ako stvorené. Keď už máte koncept príbehu vytvorený, dostaňte sa opäť do sekcie nálepiek. A kliknite na „Rámiky„. Teraz si z galérie vyberte ľubovoľnú fotografiu. V ďalšom kroku si zvoľte názov pre danú fotografiu. Skvelé je aj to, že na rámiku sa okrem fotografie nachádza aj dátum a dokonca aj čas vyhotovenia snímky. 

rámik instagram
Zdroj: Vosveteit.sk

Urobte váš príbeh viac interaktívny a kreatívny

Toto je naozaj kreatívne, na to, aby niekto uvidel váš príbeh, vám musí napísať súkromnú správu. Tiež potrebujete kliknúť na sekciu nálepiek a následne na „Odkryť„. Na nálepku viete napísať niečo v zmysle „Čo je skryté?“ a podobne. Instagram ukáže príbeh danej osobe len vtedy, keď vám napíše. 

skrytie príbehu
Zdroj: Vosveteit.sk

Ozvláštnite príbehy s výrezmi z iných fotiek

V sekcii s nálepkami si zvoľte „Výrezy„. Tu už je skutočne na vás, aký kreatívny budete. Tvoriť sa tu dá naozaj vo veľkom. Najprv si zvolíte fotku, z ktorej chcete vytvoriť nálepku. Instagram vám sám vyreže nejakú časť, ktorú si myslí, že je vhodná, ak sa vám páči, kliknite na „Použiť nálepku„, ak sa vám nejak veľmi nepozdáva, tak si zvoľte druhú možnosť a to „Vybrať manuálne„. Keď ste sa rozhodli pre druhú možnosť, tak si zvoľte objekt, ktorý Instagram premení na nálepku. Musíme však zmieniť, že s menšími objektmi to nefunguje príliš dobre a je lepšie si zvoliť nejaké väčšie objekty na fotografii.

nálepky príbehy
Zdroj: Vosveteit.sk

Taktiež si viete premeniť fotografiu na Instagrame na nálepku. A to tak, že nájdete nejakú fotografiu a kliknete na 3 vodorovné bodky. Následne kliknete na „Vytvorenie nálepky s výrezom„.

výrez z obrázku
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako sa vám pozdávajú nové možnosti, ktoré pribudli na Instagrame? Využijete ich? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre