Ako vytvoriť zálohu kontaktov na Androide? Takto si ich prenesiete z jedného smartfónu do druhého

Vytvoriť si zálohu kontaktov je proces, ktorý vám zaberie pár minút, no môže vás zachrániť v prípade neočakávaného problému alebo kúpy nového smartfónu.

Google kontakty
Zdroj: sdx15 / shutterstock.com

V našom zariadení máme desiatky až stovky kontaktov. Jednou z najväčších starostí pri kúpe nového smartfónu je to, ako si všetky čísla presunieme do nového zariadenia.  

Kedysi to bol problém, no dnes vám väčšina smartfónov na trhu ponúka niekoľko rýchlych a jednoduchých spôsobov, ako si preniesť čísla do nového smartfónu. Ak používate Android a máte nainštalovanú aplikáciu Kontakty, potom nebudete mať absolútne žiadny problém. Poďme sa pozrieť ako na to.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Existujú niekoľko spôsobov zálohovania kontaktov, no ukážeme si dva. Prvý je synchronizácia kontaktov s Google účtom, čo je jednoduchšie riešenie pre tých, ktorí chcú mať čo najmenej starostí. Potom si ešte ukážeme, ako kontakty exportovať do súboru bez synchronizácie.  

Synchronizácia kontaktov 

Google účet ponúka možnosť synchronizovania kontaktov. Pri vytváraní nového kontaktu sa vám automaticky spojí s účtom a keď sa prihlásite do Google účtu na novom zariadení, všetky kontakty sa automaticky prenesú do nového zariadenia. Ako sme už spomenuli, ide o jednoduchú a rýchlu možnosť, no Google zároveň získa prístup k vašim číslam.  

Otvorte si nastavenia a nájdite možnosť Google. Otvorte si možnosť zálohovanie.  

Ako si preniesť kontakty do nového smartfónu
Zdroj: Vosveteit.sk

V novom okne otvorte možnosť Údaje účtu Google.  

Ako si preniesť kontakty do nového smartfónu
Zdroj: Vosveteit.sk

V ďalšom okne si zakliknite možnosť kontakty.  

Ako si preniesť kontakty do nového smartfónu
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne si otvorte aplikáciu Kontakty od Googlu. Otvorte si nastavenia kliknutím na vašu profilovú fotku a zvoľte možnosť Nastavenia aplikácie kontakty.  

Potom si otvorte Nastavenia synchronizácie kontaktov Google a vyberte si váš Google účet.  

Ako si preniesť kontakty do nového smartfónu
Zdroj: Vosveteit.sk

Tu si zapnite synchronizáciu a zapnite si aj možnosť Synchronizovať aj kontakty v zariadení.  

Ako si preniesť kontakty do nového smartfónu
Zdroj: Vosveteit.sk

Vytvorenie záložného súboru s kontaktmi 

Druhou možnosťou je vytvorenie si súboru, z ktorého si importujete kontakty do nového zariadenia. Tento súbor si môžete uložiť kdekoľvek, napríklad do počítača alebo na cloudové úložisko.  

Otvorte si aplikáciu Kontakty a prejdite na okno Usporiadať. Tam uvidíte možnosť Exportovať do súboru. Kliknite na ňu a vyberte si, kde chcete súbor uložiť. Po stlačení tlačidla uložiť počkajte na dokončenie a hotovo.

Ako si preniesť kontakty do nového smartfónu
Zdroj: Vosveteit.sk

 

Vznikne vám súbor VCF, ktorý následne môžete preložiť kde len chcete. Môžete si ho nechávať na USB kľúči, v pamäti počítača alebo na cloudovom úložisku. V prípade potreby si tento súbor stiahnite do nového smartfónu a namiesto exportovať do súboru kliknite na importovať zo súboru.  

Záloha kontaktov vám dokáže ušetriť obrovské množstvo času pri nastavovaní nového zariadenia. Zálohu by ste mali mať vytvorenú, a ak nemáte radi synchronizáciu s účtom, odporúčame aspoň vytvorenie VCF súboru, v ktorom budete mať uložené najdôležitejšie čísla. Kľudne môžete zvoliť aj obe metódy zálohy, pre istotu. Ak sa stane niečo neočakávané, budete vedieť, že sa môžete na zálohu spoľahnúť. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre