Chcete váš starý smartfón vyhodiť? Nerobte to! Pozrite sa, ako ho môžete ešte využiť a vdýchnuť mu nový zmysel života

Starý mobil sa vám vie ešte zísť a bola by škoda ho vyhodiť. Pozrite sa na úžasné tipy, ako ho ešte viete využiť.

smartfon pozor
Zdroj: Pixabay.com (USA-Reiseblogger) / Vosveteit

Leží váš starý smartfón, niekde zabudnutý v šuplíku? Zaberá drahocenné miesto, no aj tak je vám ho ľúto vyhodiť, alebo viete, že aj keby ho predáte, nedostanete z neho veľa peňazí? Ak ste odpovedali aspoň jedenkrát áno, máme pre vás skvelú správu. Viete ho totiž znovu využiť na rôzne účely. Poďme sa nižšie pozrieť na niekoľko spôsobov, ako môžete starému telefónu vrátiť svieži vietor do plachiet a znova ho používať.

Čo so starým smartfónom? Pozrite sa, ako ho môžete využiť

Využite ho vo svojom aute

Na realizovanie tohto tipu, potrebujete len svoj starý smartfón a držiak na telefón. Vyberte si držiak, ktorý sa hodí do vášho auta a je kompatibilný s veľkosťou vášho telefónu. Existuje mnoho druhov držiakov, ktoré sa dajú pripevniť na vetraciu mriežku alebo na sklo. Uistite sa, že je pevne a bezpečne prichytený, aby nedošlo k žiadnym problémom počas jazdy, napríklad keď prudšie zabrzdíte.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Použite kábel USB alebo bezdrôtové pripojenie Bluetooth na pripojenie vášho telefónu k zvukovému systému vášho auta. A následne už len spustite Android Auto. Práve ste si vytvorili multimediálne centrum vo vašom aute. Rovnako ale, môžete použiť aj inú aplikáciu, aby ste mohli spravovať hovory, telefonáty a prípadne aj iné aplikácie. Jednou z alternatív je napríklad Car Dashdroid, ktorá sa teší veľkej obľube a umožňuje robiť prakticky to isté ako Android Auto. Prípadne, môžete váš mobil použiť aj ako autokameru, ktorá bude snímať to, čo sa práve odohráva na ceste.

Aplikacie do auta
Zdroj: YouTube (Android), Úprava Vosveteit.sk, Pixabay.com

Transformujte váš smartfón na bezpečnostnú kameru

V minulosti sme vám o tomto tipe písali, no určite stojí za to zmienku, keďže sa zíde mnohým z vás. Na to, aby ste zo svojho mobilu urobili kameru, vám stačí aplikácia, ako je napríklad Alfred Camera.

Ponúka napríklad aj detekciu pohybu a táto funkcia funguje tak, že keď kamera zachytí pohyb, tak na druhom smartfóne vám príde notifikácia spolu aj s videom, ktoré smartfón zachytil. Táto funkcia premyslene šetrí aj batériu na danom smartfóne, pretože displej nemusí byť neustále zapnutý. Ako takéto upozornenie vyzerá, sa môžete pozrieť nižšie.

ako sledovat video z bezpecnostnej kamery zo smartfonu
Zdroj: Vosveteit.sk

Použite váš smartfón ako ovládač od televízora

Ak potrebujete vymeniť alebo sa váš starý ovládač stratil, máme pre vás užitočné riešenie. Nemusíte si hneď kupovať nový za desiatky €, postačí vám k tomu váš smartfón. Svoj starý smartfón viete premeniť na ovládač a je to v skutku jednoduché. Postačí vám k tomu len vhodná aplikácia, no pravdou je, že s jej nájdením, môžete stratiť aj niekoľko desiatok minút. Nie totiž každá aplikácia pasuje ku každému televízoru.

  • Stiahnite si aplikáciu: Na začiatok si musíte stiahnuť aplikáciu do vášho smartfónu. Existuje napríklad skvelá aplikácia RemoteNow (táto aplikácia je kompatibilná s väčšinou televízorov), ale k dispozícii je viacero podobných aplikácií dostupných v obchode s aplikáciami vášho smartfónu.
  • Spárovanie zariadení: Po stiahnutí aplikácie ju otvorte a nasledujte pokyny na spárovanie s vaším televízorom. Väčšinou to bude vyžadovať vyhľadanie televízora vo vašej Wi-Fi sieti a potvrdenie spojenia.
  • Ovládanie televízora cez mobil: Keď sú zariadenia spárované, môžete použiť váš smartfón ako náhradný ovládač. Následne už môžete ovládať všetky funkcie televízora, ako sú zmena kanálov, regulácia hlasitosti, prepínanie vstupov a podobne.
RemoteNow ovladac od televizora v mobile_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Zo starého smartfónu si vytvorte stolné hodiny

S týmto tipom sa rozlúčte so starým budíkom. Postačí vám stojan na telefón a vstavaná aplikácia Hodiny, ktorou vaše zariadenie určite disponuje. Nastavte túto aplikáciu ako šetrič obrazovky a máte hotovo. Následne viete pridať na domovskú obrazovku napríklad aj počasie.

stolne hodiny android (2)
Zdroj: Vosveteit.sk

Aby ste premenili váš starý smartfón na stolné hodiny, odporúčame použiť aplikáciu Flip Clock: Timer for Study, prípadne inú, akú nájdete v obchode. Sú tam dostupné desiatky obdobných aplikácií.

Našli ste pre váš smartfón iné využitie? Dajte nám o ňom vedieť v komentároch nižšie alebo na sociálnych sieťach, aby sme mohli doplniť článok aj o váš tip, čo so starým mobilom.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre