Týchto 7 nastavení vo WhatsApp vám pomôže chrániť si súkromie. Určite si ich zmeňte, uvidíte, že to neoľutujete!

Pozrite sa na nastavenia vo WhatsApp, prostredníctvom ktorých si viete viac chrániť vaše súkromie. Od zobrazovania vášho online stavu, až po zámok aplikácie.

whatsapp titulka_1
Zdroj: MamunSheikh / depositphotos.com

Platformu WhatsApp využíva denne množstvo ľudí, nielen na Slovensku, ale celosvetovo. Komunikácia medzi dvomi stranami je súkromná a zabezpečená, vďaka end-to-end šifrovaniu. Používatelia však majú často obavy, či je používanie WhatsAppu bezpečné, a to aj napriek end-to-end šifrovaniu. Hlavným zdrojom obáv je fakt, že vlastníkom WhatsAppu je spoločnosť Meta, ktorá nemá to najlepšie renomé, keď príde na reč o ochrane osobných dát, a taktiež nevieme povedať, čo so správami robí ich adresát. 

V tomto článku si ukážeme rôzne spôsoby, ako urobiť používanie WhatsAppu čo najviac bezpečné.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pozrite sa, ako si môžete z WhatsAppu spraviť o niečo bezpečnejšiu aplikáciu

Uzamknite si akúkoľvek konverzáciu

Čety si viete uzamknúť, či už ide o konverzácie osobné alebo skupinové. Zároveň je skvelé, že upozornenia z  uzamknutých  konverzácií, sa nezobrazujú, čo sa v danej správe nachádza.

Ak uzamknutú konverzáciu budete chcieť otvoriť, WhatsApp si od vás vypýta heslo, odtlačok prsta alebo inú formu overenia, že sto vy a to na základe toho, akú formu ste si vybrali.

Konverzácie si môžete uzamknúť, kliknutím na hornú lištu kontaktu, s ktorým konverzujete. Následne kliknete na možnosť uzamknutia chatu. Kliknutím na ňu sa konverzácia automaticky presunie do zabezpečeného priečinka, to bude pre vás znamenie, že chat je uzamknutý a nikto, kto by nemal, sa k jeho obsahu nedostane.

WhatsApp uzamknuty chat_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Zapnite si miznúce správy

Vedeli ste, že si môžeme okrem iného zapnúť v chatoch miznúce správy? Tie fungujú tak, že ako ich pošlete, tak po určitom čase od odoslania, sa automaticky odstránia? Nižšie na obrázkovom návode sa môžete pozrieť, kde funkciu nájdete.

Mimochodom, túto funkciu podporujú aj ďalšie aplikácie, ako je napríklad Messenger či Telegram.

Obmedzte ľuďom vidieť, či ste alebo nie ste online

Ak vám nie je príjemné, aby ostatní ľudia vedeli, či ste aktuálne aktívny alebo kedy ste naposledy boli online, máme pre vás riešenie. Kedysi bolo možné zdieľanie tejto aktivity vypnúť iba úplne pre všetkých. Dnes je tomu však celkom inak, aktivitu viete vypnúť aj len vybraným osobám, napríklad kolegom z práce či bývalému partnerovi.

Potrebujete si otvoriť Nastavenia a prejsť do sekcie Účet. V tejto sekcii si vyberte možnosť Súkromie. Potom vyberte možnosť Naposledy online. A následne si viete vybrať, kto bude môcť vidieť, kedy ste boli naposledy online.

whatsapp moje kontakty okrem
Zdroj: vosveteit.sk

Skryte vašu profilovú fotku pred cudzími ľuďmi

Niekedy jednoducho nechcete, aby vašu profilovú fotku videli úplne cudzí ľudia alebo kolegovia z práce. Ak z akéhokoľvek dôvodu chcete skryť profilovú fotku pred niektorými ľuďmi, postupujte podľa návodu nižšie:

Cez nastavenia prejdete na kartu Súkromie. Teraz kliknite na možnosť Profilová fotka. A potom vám už len ostáva si zvoliť, komu chcete, aby sa vaša profilová fotka zobrazovala.

whatsapp 4
Zdroj: vosveteit.sk

Ako zakázať ľuďom, pridať vás do skupín

To, že vás ustavične ľudia pridávajú do skupín, vie byť teda poriadne otravné, hlavne keď ide o úplne cudzích ľudí, s ktorými napríklad nechcete zdieľať vaše číslo či meno. Zabrániť tomu však môžete naozaj jednoducho. Stačí sa držať týchto krokov:

Otvorte si sekciu Súkromie a následne kliknite na Skupiny. A tu si už len vyberte, kto vás môže pozývať do skupín.

skupiny
Zdroj: Vosveteit.sk

Stíšte si hovory z neznámych čísiel

Nie je žiadnym tajomstvom, že podvodníci sú čoraz drzejší a neboja sa nám ani aktívne telefonovať. Vedeli ste, že cez kartu Súkromie, konkrétne cez možnosť Hovory, môžete stíšiť volajúcich z neznámych čísiel? Ako si túto funkciu zapnete, tak pre podvodných volajúcich bude takmer nemožné, aby vás kontaktovali.

Zamknite si WhatsApp

Prístup k vášmu smartfónu môže získať naozaj hocikto, hlavne blízki ľudia, ktorých máte v okolí. Môže ísť napríklad o členov rodiny, priateľov, ale aj kolegov z práce, ktorí využili príležitosť, keď ste si odbehli, a chytili váš mobil do rúk. Ľudia vo vašom okolí častokrát môžu vedieť vaše heslo a tak sa kedykoľvek dostať do vášho zariadenia. Preto vám tento bod, dodá ďalšiu vrstvu ochrany.

Zvoľte si možnosť Súkromie a následne sa dostaňte ku možnosti Zámka aplikácie. Aktivujte si časovač, kedy bude aplikácia od vás pýtať biometrické overenie na otvorenie aplikácie.

WhatsApp biometricke overenie
Zdroj: Vosveteit.sk

Aké funkcie používate vy, aby ste si chránili súkromie vo WhatsApp? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre