Ako si môžete uzamknúť aplikáciu WhatsApp, aby sa do nej nedostal niekto druhý, kto chytí do rúk váš smartfón?!

Pozrite sa, ako si môžete vo WhatsApp zapnúť zámok aplikácie. Ide o funkciu, ktorá zabráni cudzej osobe, ktorá chytí váš smartfón do rúk, aby mohla otvoriť aplikáciu a čítať si v nej vaše správy.

WhatsApp zamok aplikacie
Zdroj: OpenClipart-Vectors z Pixabay, Vosveteit.sk (koláž)

Pravdepodobne aj vy používate aplikáciu WhatsApp. Ide o najpopulárnejšiu komunikačnú aplikáciu na trhu. Používame ju ako na pracovnú komunikáciu, tak aj na súkromnú. Nie je preto ničím zvláštnym, keď zdieľame prostredníctvom aplikácie citlivé informácie, ktoré nechceme, aby k ním pristupovali cudzie osoby.

Zabudnime teraz na hackerov, ktorí sa môžu dostať do aplikácie na diaľku. Nemenej často môže váš smartfón chytiť do ruky mladší súrodenec či žiarlivý partner, ktorý sa rozhodne, že vám prešmátra vaše konverzácie. Vedeli ste ale, že WhatsApp ponúka funkciu, pomocou ktorej môžete zamedziť cudzej osobe, aby mohla otvoriť aplikáciu? Ak nie, tak ste tu správne. Nižšie vám ukážeme, kde nájdete zámok aplikácie WhatsApp.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako zapnúť zámok aplikácie vo WhatsApp

Ako sme už vyššie naznačili, tak zámok aplikácie WhatsApp slúži hlavne preto, aby niekto cudzí, prípadne člen rodiny, ktorý chytí váš mobil do ruky, nemohol otvoriť aplikáciu a prezerať si vaše správy. Zapnutie tejto funkcie je pomerne jednoduché, ale treba vedieť, kde ju hľadať. Aplikáciu budete môcť uzamknúť napríklad pomocou hesla, skenom prsta či tváre.

Poďme nižšie k samotnému návodu ako na to.

  • Otvorte si aplikáciu WhatsApp a kliknite na tri bodky v pravom hornom rohu.
  • Kliknite na Nastavenia aplikácie.
  • Teraz z ponuky vyberte možnosť Súkromie.
  • Kartu, ktorá sa vám otvorila, zrolujte smerom dole, až kým nenarazíte na možnosť Zámok aplikácie.
  • Kliknite na Zámok aplikácie a na možnosť aktivovania funkcie.
  • Následne si nastavte, ako často vás má aplikácia aplikácia vyzvať overenie identity. Môžete si vybrať z troch možností. Prvou z nich je vždy, keď sa rozhodnete otvoriť aplikáciu. Potom je tu možnosť po jednej minúte, ako opustíte aplikáciu a znova sa ju rozhodnete otvoriť, prípadne po 30 minútach potom, ako zatvoríte a znova otvoríte aplikáciu.

V rámci týchto nastavení, ak sa bojíte o svoje súkromie, tak môžete vypnúť aj zobrazovanie obsahu v upozorneniach.

Nižšie sa môžete pozrieť na návod krok po kroku, ktorý sme zachytili na snímkach obrazovky.

Pevne veríme, že tip na túto funkciu, vám pomôže ochrániť obsah vašich správ pred osobami, ktoré by k nemu nemali mať prístup.

Mimochodom, vedeli ste, že rovnako si môžete nastaviť aj heslo na otvorenie konkrétnych chatov? Ak vás zaujíma, ako sa dostanete k funkcii Zámok chatu, tak nám dovoľte, dať vám do pozornosti článok, v ktorom sme sa venovali návodu, ako na to.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre