Zapnite si vo WhatsAppe, Signale, Telegrame, či Messengeri funkciu miznúcich správ už dnes! Pozrite sa, ako na to

Pozrite sa, ako si môžete v najpopulárnejších komunikačných platformách zapnúť funkciu miznúcich správ.

WhatsApp_telegram messenger signal
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž), logá aplikácií

Mnohí z nás využívajú na komunikáciu s okolitým svetom rôzne online komunikačné platformy. Medzi tie najpopulárnejšie patria Messenger, Facebook, Signal, či Telegram. Hoci dlhú dobu používateľov vo všeobecnosti nijako zvlášť netrápilo súkromie, či ochrana dát, tak v posledných rokoch sa to výrazne mení. Na tento dopyt reagujú aj vývojári služieb vrátane už vyššie spomínaných platforiem. A práve preto by sme vám chceli dať do pozornosti funkciu Miznúcich správ vrátane postupu, ako môžete túto funkciu zapnúť. Nie je to nič zložité, len treba vedieť kde hľadať.

Zapnite si miznúce správy v Messengeri

Messenger od Facebook je pravdepodobne najrozšírenejšou komunikačnou platformou vôbec, a práve preto by sme chceli začať práve s touto aplikáciu. Facebook túto funkciu začal sprístupňovať pre globálny trh ešte v novembri minulého roka, ale aj napriek tomu mnoho používateľov o nej stále nevie. Vyvolanie tohto režimu je veľmi jednoduché. Potom, ako si otvoríte nejakú konverzáciu, tak stačí zo spodnej obrazovky potiahnuť prstami hore. Následne vyvoláte režim miznúcich správ.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Mimochodom, správy v tomto režimu sa automaticky odstránia po 60 minútach.

Takto zapnete miznúce správy vo WhatsAppe

Zapnutie funkcie Miznúcich správ v službe WhatsApp je o niečo zložitejšie, ale aj napriek tomu to nie je „žiadna raketová veda“, len treba vedieť, kde hľadať. Potom, ako si otvoríte nejakú konverzáciu, tak kliknite na tri bodky v pravom hornom rohu. Následne zvoľte možnosť zobraziť kontakt a v rámci ponuky zvoľte možnosť Miznúce správy. Následne vám budú automaticky miznúť správy po 7 dňoch od odoslania.

Takto zapnete miznúce správy v službe Signal

Zapnutie režimu miznúcich správ v službe Signal je veľmi jednoduché. V rámci konverzácie, rovnako ako v službe WhatsApp, kliknite na tri bodky v pravom hornom rohu a následne zvoľte možnosť Miznúce správy. Následne zvoľte časový interval, po ktorom má dochádzať k odstráneniu správ. Ten môžete nastaviť od niekoľkých sekúnd, až po 1 týždeň.

Zapnite si miznúce správy v službe Telegram

V službe Telegram môžete miznúce správy zapnúť potom, ako kliknete na možnosť vytvorenia chatu (pozn. redakcie: ikona pera v pravom spodnom rohu). Následne zvoľte možnosť vytvorenia tajného chatu.

Telegram_tajne konverzacie
Zdroj: Vosveteit.sk

Potom kliknite na profilovú fotografiu kontaktu, s ktorou ste vytvorili konverzáciu a následne zvoľte možnosť samodeštrukčných správ. Následne budete môcť nastaviť, kedy sa vám správy z konverzácie budú automaticky odstraňovať.

Telegram_miznuce spravy
Zdroj: Vosveteit.sk

Pevne veríme, že článok bol pre vás prínosným. V prípade, ak sa vám páčil, tak ho podporte zdieľaním prostredníctvom sociálnych sietí. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre