BezpečnosťNávody

Ako môžete schovať svoju profilovú fotografiu vo WhatsAppe, aby k nej nemohol pristupovať hocikto?

Pozrite sa, ako môžete schovať vašu profilovú fotografiu vo WhatsAppe pred osobami, ktoré riadne ani nepoznáte.

Profilová fotografia v aplikácii WhatsApp je diskutabilná záležitosť. Mnohí túto aplikáciu používame nielen na kontakt s rodinou a známymi, ale aj na pracovné záležitosti. Jednej z tejto skupín by ste radi svoju fotografiu ukázali, no tej druhej možno ani nie. Práve pre vás bude určený tento návod.

Odstránenie alebo pridanie profilovej fotografie je v aplikácii WhatsApp pomerne jednoduchá záležitosť. No jej skrytie pred istou skupinou kontaktov je zložitejšie. Ako na to? Ukážeme vám nižšie.

Ako manažovať skrytie profilovej fotografie?

Odhalenie profilovej fotografie sa dá obmedziť len na kontakty, ktoré sú uložené v zozname kontaktov. Preto ak sa niekto dostane k číslu, neuvidí ihneď profilovú fotku. Daný kontakt ju uvidí až vo chvíli, keď si ho druhá strana taktiež pridá do svojho zoznamu kontaktov. Presný návod, ako zapnúť túto funkciu skrytia je uvedený nižšie:

Otvorte Nastavenia kliknutím na tri bodky v pravom hornom rohu aplikácie. V nastaveniach otvorte sekciu Účet.

whatsapp 1
Zdroj: vosveteit.sk

Následne prejdite do sekcie Súkromie, ktorá sa nachádza hneď na prvej pozícií.

whatsapp 2
Zdroj: vosveteit.sk

Nájdite nastavenie s názvom Profilová fotka. Kliknutím na toto nastavenie sa vám otvorí ponuka s výberom možností.

whatsapp 3
Zdroj: vosveteit.sk

Z ponuky, ktorá sa vám zobrazila, vyberte možnosť Moje kontakty. V tomto výbere sa taktiež dá profilová fotka úplne skryť kliknutím na možnosť Nikto. Tým pádom by ste ju videli iba vy.

whatsapp 4
Zdroj: vosveteit.sk

Splnenie krokov uvedených vyššie má za následok to, že profilová fotografia sa bude zobrazovať iba tým, ktorých kontakt je uložený v pamäti zariadenia v aplikácii Kontakty. Ľuďom, ktorých číslo sa nenachádza v uloženom zozname kontaktov sa profilová fotografia nezobrazí.

Ak ste, najčastejšie zrejme pracovne, často v kontakte s mnohými osobami, ktorých číslo si ani neukladáte,  určite zvážte zapnutie tejto funkcie. Vašu profilovú fotku tým pádom nemusíte vešať každému na nos, čím určite prispejete ak k lepšej bezpečnosti a zabránite prípadnému zneužitiu dát. Profilovú fotografiu odhalíte len tým osobám, ktorým chcete.

Treba taktiež pripomenúť, že vyššie spomínaný návod funguje nie len pre Android zariadenia, ale aj  pre tie s operačným systémom z dielne Apple. Veríme, že vám návod pomohol a taktiež zlepšil používanie aplikácie WhatsApp.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close