BezpečnosťNávodySpravodajstvo

Ako môžete blokovať podvodné a spamové hovory? Túto funkciu si hneď teraz zapnite!

Pozrite sa, ako pomocou tohto návodu a aplikácie Telefón od Google, môžete odfiltrovať veľkú časť podvodných hovorov. Túto funkciu si zapnite!

V minulosti podvodné hovory neboli tak časté, ako je tomu dnes. Posledné mesiace nám ale ukázali, že ide vypuklý problém a identifikovať, že vám volá podvodník, nie je také jednoduché, ako sa zdá. Dôkazom toho sú nedávne prípady, kedy jeden telefonát stál staršiu ženu viac ako 15-tisíc €. Spomenúť si ale môžeme aj na podvod „falošný bankár“, kde útočník vedel pomocou série dobre kladených otázok a tvrdení presvedčiť človeka na druhej strane, že sa stal obeťou podvodu, a musí bezodkladne konať. Ako mu ale človek sadol na lep, tak prišiel o peniaze.

Na tento problém medzičasom reagovala napríklad Tatra banka, ktorá predstavila novinku, pomocou ktorej upozorní používateľa na to, že mu volá zamestnanec banky. Na zaujímavej funkcii pracuje aj WhatsApp, ktorý rovnako chce s týmto typom hovorov skoncovať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Otázkou preto zostáva, čo môžeme preventívne urobiť my, ak sa chceme vyhnúť týmto hovorom? A hoci sa nevieme týmto telefonátom vyhnúť úplne, tak dokážeme veľkú časť z nich odfiltrovať. A my si dnes ukážeme, ako na to.

Ako zablokovať podvodné hovory?

Nie je to nič zložité. Budeme k tomu potrebovať aplikáciu Telefón od spoločnosti Google. Tá je dostupná zadarmo a môžete ju stiahnuť z Obchodu Play prostredníctvom odkazu nižšie.

Telefón od Googlu
Telefón od Googlu
Developer: Google LLC
Price: Free

V prvom kroku si otvorte aplikáciu a kliknite na tri zvislé bodky v pravom rohu. Následne z ponuky vyberte možnosť Nastavenia. V ďalšom kroku kliknite na možnosť Blokované čísla.

Ako ste vybrali možnosť blokované čísla, tak uvidíte obrazovku, ako môžete vidieť na snímke nižšie. Kliknite na možnosť Blokovať nevyžiadané a podvodné hovory.

ako blokovat podvodne hovory navod_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne zapnite funkciu. V spodnej časti obrazovky potom uvidíte možnosť Blokovať nevyžiadané a podvodné hovory. Funkciu povoľte. Aplikácia vám potom ponúkne na výber z dvoch možností, ktorými sú Blokovať všetky nevyžiadané a podvodné hovory alebo Blokovať iba vysokorizikové podvodné hovory.

Ktorú z možností si aktivujete, necháme na vás. Následne, keď vám bude volať podozrivá osoba, tak síce uvidíte, že vám niekto volá, ale spolu s informáciou o čísle uvidíte aj upozornenie. Zároveň treba povedať, že smartfón vás nebude upozorňovať zvonením alebo vibrovaním na potenciálne podvodný hovor.

Pomocou tejto funkcie odfiltrujete kvantum podvodných hovorov, no je možné, že omylom aj taký, ktorý je v poriadku, ale nestáva sa to často. Preto vám funkciu odporúčame mať aktívnu, ušetrí vám to kopu potenciálnych starostí a nepríjemnosti, ak by vám volal podvodník a nechali ste sa nachytať. Rovnako nám dovoľte pripomenúť, že táto funkcia neznamená automaticky 100% ochranu pred týmto typom hovorom, a preto bude obozretní aj naďalej, keď vám bude niekto neznámy telefonovať. Vo všeobecnosti ale platí, že ak nebudete zdieľať s nikým citlivé údaje, tak vám nehrozí, že sa stane obeťou útočníka.

Pevne veríme, že tip na funkciu vás oslovil a hlavne, že tento nástroj využijete.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close