WhatsApp prejde výraznejšou zmenou: Používateľom uľahčí prácu s mobilnou aplikáciou!

WhatsApp získa nové rozloženie aplikácie pre smartfóny so systémom Android. Inšpiráciu získa z aplikácie pre iOS.

WhatsApp_smartfon v ruke
Zdroj: flickr.com (Avansa regio Gent vzw) (CC BY-NC 2.0)

Komunikačná platforma WhatsApp patrí medzi jednu z najviac používaných komunikačných kanálov medzi používateľmi. Jej jednoduchosť, no zároveň rozšírenosť po celom svete jej umožňuje, že ju volia ako hlavný komunikačný kanál viacerí používatelia smartfónov na platformách Android aj iOS. Túto službu môžeme využívať ale aj na počítačoch či tabletoch, pričom pochopiteľne každá táto aplikácia pre iné zariadenia vyzerá trochu inak. Spoločnosť Meta, ktorá sa stará o vývoj aplikácie WhatsAppu teraz však má upravovať aplikáciu pre operačný systém Android, pričom túto aplikáciu zmení k lepšiemu. Bližšie informácie o tejto zmene nám priniesol portál andro4all.com a vy sa na nový dizajn aplikácie môžete pozrieť v našom článku.

WhatsApp prinesie výraznejšiu zmenu dizajnu aplikácie

Zatiaľ čo aplikácia pre smartfóny s operačným systémom iOS tento dizajn aplikácie už dlhšie má, smartfóny s Androidom mohli len ticho závidieť. S trednom zväčšujúcich sa smartfónov sa snažia vývojári čo najviac prispôsobovať svoje aplikácie, aby sa dali využívať aj jednoducho pomocou jednej ruky. Takouto zmenou teraz prejde aj populárna komunikačná platforma WhatsApp, ktorá nám umožní používanie aplikácie vo chvíli, kedy máme telefón len v jednej ruke.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
WhatsApp nový dizajn Android
Zdroj: Webbetainfo.com via andro4all.com

Staršie rozloženie aplikácie bolo pomerne nepraktické, nakoľko neumožňovalo prepínať medzi kartami jednoducho stlačením tlačidla. Mohli sme medzi nimi prechádzať posúvaním prstu po obrazovke, no praktické to určite nebolo. Po novom sa však v aplikácii WhatsApp pre smartfóny so systémom Android objaví v spodnej časti navigačná lišta. Podobná lišta sa doteraz nachádzala v hornej časti aplikácie, čo mnohým používateľom nevyhovovalo. Nové rozvrhnutie aplikácie sa teda určite stretne s úspechom v spoločnosti.

Zmena postupne príde do prvých smartfónov

V súčasnosti už niektorí používatelia môžu testovať nové rozloženie aplikácie pre smartfóny so systémom Android. Toto rozloženie sa nachádza v beta verzii aplikácie a aby ste ho mohli testovať aj vy, museli by ste sa pridať medzi testerov. Očakávame, že dlho nepotrvá a nové praktickejšie rozloženie aplikácie sa čoskoro dostane aj do smartfónov prvých používateľov. Aplikáciu tak bude jednoduchšie využívať aj s pomocou jednej ruky. A konečne sa aj aplikácia pre Android smartfóny dostane na takú úroveň, aká je v telefónoch so systémom iOS.

Ako si premeniť aplikáciu WhatsApp na poznámky?
Zdroj: PNGwing, Vosveteit.sk, Úprava: Vosveteit.sk

WhatsApp si zároveň v poslednej dobe prešiel viacerými zmenami. Medzi nimi nájdeme aj možnosť využívania jedného konta na viacerých smartfónoch súčasne. Táto funkcia má fungovať rovnako, ako v prípade využívania aplikácie na počítači. Rovnako čakáme aj na možnosť uzamknutia konverzácií v aplikácii, pričom táto možnosť má taktiež prísť v najbližších dňoch.

Patríte medzi používateľov služby WhatsApp aj vy? A pozdáva sa vám nový dizajn aplikácie pre Androidy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre