WhatsApp zavádza veľkú novinku, na ktorú čakali státisíce ľudí! Máte ju už dostupnú?!

WhatsApp vyslyšal volanie ľudí, aby mohli jeden účet používať na viacerých smartfónoch súčasne.

WhatsApp
Zdroj: Vosveteit.sk (Peter Borko)

Služba WhatsApp patrí medzi najviac využívané komunikačné platformy medzi používateľmi. Jej výhodou je možnosť využívania šifrovaných správ, teda nikto cudzí k nim nemá prístup, ak nevyužíva autorizované zariadenie. Jedinou nevýhodou WhatsAppu donedávna bolo, že sme ho mohli využívať len na jednom zariadení, teda len na našom smartfóne. Minulý rok nám však služba, ktorá patrí pod spoločnosť Meta, priniesla možnosť využívania jedného konta na viacerých zariadeniach a prepojiť si tak smartfón, počítač, tablet či notebook pre komunikáciu na viacerých platformách. Možnosť využívania WhatsAppu na viacerých smartfónoch stále nebola možná, no ako nás informuje služba na svojom oficiálnom blogu, tejto funkcie sme sa konečne dočkali.

WhatsApp prináša podporu pre viaceré smartfóny

Minulý rok nám služba WhatsApp priniesla možnosť využívania jedného konta na zariadeniach rôznych platforiem, čo nám rozhodne vylepšilo spôsob, akým využívame túto službu. Nie každému to ale úplne vyhovovalo, nakoľko tento účet by radšej využívali na viacerých smartfónoch. Toto však zatiaľ pre zachovanie bezpečnosti a End-To-End šifrovania konverzácií nebolo možné. Teraz sme sa ale dočkali a po novom budeme môcť túto funkciu využívať aj na viacerých smartfónoch.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
WhatsApp sukromie
Zdroj: Ink Drop / Shutterstock.com

Šifrovanie konverzácií sa pritom plne zachová, čo je obrovským plusom. Pripojiť si tak budeme môcť ďalšie smartfóny a táto spolupráca medzi nimi sa bude podobať na tú, čo máme medzi zariadeniami rôznych platforiem. Jedno zariadenie pritom bude klasifikované ako hlavné a bude sa vyžadovať, aby sme ho využívali. Ak však WhatsApp zaznamená, že sme ho už dlhšie nevyužili, tak nás z ďalších zariadení pre zachovanie bezpečnosti odhlási. Pre používateľov tejto služby však ide o skvelú správu, ktorá vylepší ich používateľský zážitok.

„Teraz môžete použiť rovnaký účet WhatsApp na viacerých telefónoch 📱📞 ☎️ 📲

Prepojte so svojím účtom až 4 ďalšie zariadenia, aby ste mohli jednoducho prepínať medzi telefónmi bez odhlásenia a pokračovať v rozhovoroch tam, kde ste skončili.“, píše WhatsApp v príspevku nižšie.

Postupne funkcia prichádza aj ku nám

Nová funkcia v rámci služby WhatsApp prichádza postupne do prvých zariadení na svetovom trhu. Každý pritom bude môcť z tejto novinky profitovať a očakávame, že jej uvoľňovanie bude prebiehať postupne. My v redakcii zatiaľ možnosť pripojenia ďalších smartfónov neevidujeme. Služba však na svojom blogu uvádza, že príchod novej funkcie bude prebiehať postupne. Viacerí používatelia sa tak k nej dostanú v priebehu nasledujúcich týždňov.

WhatsApp_smartfon v ruke
Zdroj: flickr.com (Avansa regio Gent vzw) (CC BY-NC 2.0)

V najbližších týždňoch však služba predstaví aj jednoduchší alternatívny spôsob prepájania smartfónov a inej elektroniky. Prihlásiť sa do druhého účtu je dnes totiž mierne komplikované a vyžaduje si skenovanie QR kódu a zadávanie jednorazového kódu. To sa ale má v blízkej dobe zmeniť a WhatsApp má ponúknuť pohodlnejšie používanie medzi viacerými zariadeniami. Zmeny nám bude služba avizovať už čoskoro.

Využívate WhatsApp aj vy? A privítate možnosť jeho využívania na viacerých smartfónoch súčasne? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre