WhatsApp začal pracovať na jednej z najväčších funkcií za posledné roky

Európska komisia nedávno spoločnosť Meta označila ako "strážcu brány". Vývojári platformy WhatsApp, začali pracovať na novej funkcii, ktorou reagujú na nové povinnosti.

whatsapp titulka
Zdroj: ReaLiia / Shutterstock.com

WhatsApp v súčasnosti patrí medzi najrozšírenejšie aplikácie, ktoré nám slúžia na komunikáciu s našimi priateľmi či známymi. Nedávno sme upozornili na to, že vývojári aplikácie pracujú na novom vzhľade rozhrania, no to nie je jediná novinka, ktorá mieri na platformu. Môžeme spomenúť ešte aj nové možnosti formátovania textu a podobne. Najnovšie sa ale dozvedáme nové podrobnosti o ďalšej nadchádzajúcej novinke, ktorá patrí medzi väčšie, upozorňuje portál wabetainfo.com.

WhatsApp reaguje na nedávne rozhodnutie Európskej komisie

V najnovšej BETA verzii aplikácie (2.23.19.8) sa objavila sekcia „Third-party chats“, teda četovacie aplikácie tretích strán. Ide o reakciu spoločnosti Meta na kroky Európskej komisie, ktorá označila viacero technologických gigantov ako „Strážcov brány“. Opatrenie sa dotýka viacerých služieb vrátane WhatsAppu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„WhatsApp pracuje na dodržiavaní nových nariadení EÚ vývojom podpory pre interoperabilitu chatu a bude k dispozícii v budúcej aktualizácii aplikácie!“, píše portál WABetaInfo na sociálnej sieti.

„WhatsApp je jednou zo spoločností, ktoré budú musieť dodržiavať nové nariadenia uvedené v zákone Európskej únie o digitálnych trhoch.“, vysvetľuje portál.

Čo to ale znamená? Komisia považuje WhatsApp za platformu so značnou používateľskou základňou a spadá do kritérií stanovených DMA. Meta bude musieť tak WhatsApp otvoriť aj pre iné četovacie aplikácie. Používatelia tak budú môcť cez WhatsApp komunikovať aj s používateľmi iných aplikácií.

„Interoperabilita umožní iným ľuďom kontaktovať používateľov na WhatsApp, aj keď nemajú účet WhatsApp. Napríklad niekto z aplikácie Signal bude môcť poslať správu používateľovi WhatsApp aj bez účtu WhatsApp.“, vysvetľuje portál.

WhatsApp_telegram_signal
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž)

Vývojári WhatsAppu sa rovnako budú musieť popasovať s tým, aby bola zachovaná funkcia end-to-end šifrovania. Ako to ale budú chcieť dosiahnuť, nevieme. To ukážu až ďalšie verzie vývojárskych verzií aplikácie. Podľa portálu WABetaInfo by nám viac mohla prezradiť nadchádzajúca BETA verzia aplikácie.

Ak sa teraz pýtate, kedy funkcia bude dostupnou pre všetkých, tak presnú odpoveď na to nemáme. Funkcia je v súčasnosti len v ránom štádiu vývoja. No druhým dychom je potrebné uviesť, že platformy vrátane Meta, dostali od Európskej komisie deadline, do kedy sú povinné zaviesť požadované zmeny do praxe. Je ním február nasledujúceho roka.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre