ANDROIDNávody

Zapnite si túto funkciu v Androide, ušetrí vám veľké množstvo úložného priestoru bez toho, aby ste dačo odstránili z telefónu!

Android v sebe schováva funkciu, ktorá vám vytvorí úložný priestor, keď vám bude dochádzať.

Dnes je jedno, ako veľký máte úložný priestor v smartfóne. Skôr ci neskôr sa stretnete s hláškou o jeho nedostatku. Viackrát sme sa venovali tejto téme, ako môžete získať úložný priestor. Nedávne sme sa napríklad pozreli na rady, čo odporúča urobiť Google, aby sme získali niekoľko gigabajtov priestoru k dobru.

Vo väčšine prípadov ideme po veľkých multimediálnych súboroch ako sú videá či fotografie. Tie dokážu zabrať v priebehu času desiatky gigabajtov úložného priestoru. Čo ak by sme vám ale povedali, že existuje ešte jeden a hlavne málo známy trik, ako môžete získať dodatočný úložný priestor. Poďme sa na neho nižšie pozrieť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pravdepodobne aj vy máte v smartfóne desiatky aplikácií a hier, no nejako ich nechcete odstrániť, čo ak by sa vám predsa len neskôr hodili? Nebojte sa, nehovoríte si to len vy. A hoci s veľkou pravdepodobnosťou ich nebudeme už nikdy používať, tak si ich držíme v telefóne do posledného momentu, kedy niet inej cesty ako ich odstrániť, aby sme uvoľnili priestor napríklad pre ďalšie fotografie. Existuje ale ešte jedna finta, ako si môžeme tieto aplikácie nechať v telefóne vrátane aktivity, ktorú ste v nej minulosti urobili a zároveň docieliť to, aby nezaberali veľa priestoru. Ide konkrétne o možnosť aktivovania nástroja, aby sa aplikácie v telefóne archivovali. Treba ale prízvukovať, že sa nebudú archivovať všetky aplikácie, ale iba tie, ktoré ste dlhšiu dobu nepoužívali.

Zapnite si archiváciu aplikáciu vo vašom Androide

Funkcie archivácie funguje tak, že z úložného priestoru sa odstráni väčšia časť aplikácie. Nemusíte sa ale báť, že by ste došli nenávratne o dáta. Táto funkcia funguje tak, že dôjde len k odstráneniu nepotrebných častí aplikácie. Ak ju neskôr budete potrebovať, tak tieto údaje sa stiahnu z obchodu s aplikáciami. Podľa odhadov, môžete tak ušetriť v priemere 60% veľkosti aplikácie. Táto funkcia bola predstavená ešte v apríli tohto roka, no stále je medzi používateľmi neznámou. Okrem iného ju je treba povoliť. A nižšie si ukážeme, kde ju nájdeme. Jej zapnutie vám potrvá len niekoľko sekúnd.

V prvom kroku si otvorte Obchod Play. Potom kliknite na váš profilový obrázok. Následne sa vám otvorí ponuka menu. Vyberte z nej možnosť Nastavenia.

ako zapnut archivaciu aplikacii v androide navod_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Teraz rozkliknite kartu Všeobecné, ako môžete vidieť na prvej snímke nižšie. Ako zrolujete ponuku, nižšie potom uvidíte možnosť Automatická archivácia aplikácií, povoľte ju. Hotovo.

Akonáhle zapnete túto funkciu a bude vám neskôr dochádzať úložný priestor, tak telefón nepoužívané aplikácie automaticky archivuje. Vy sa tak nemusíte už o nič starať, o všetko sa postará váš smartfón na pozadí.

Poznáte aj vy nejaké triky, ako môžete získať extra úložný priestor v smartfóne bez toho, aby ste prišli o aplikácie alebo dáta, s ktorými pracujete? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Mimochodom, vedeli ste, že na to, aby vám smartfón riadne fungoval, tak potrebujete mať najmenej 10% až 20% voľného interného úložiska? Inak bude mať smartfón tendenciu sekať a reagovať pomaly.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close