Ako môžete spravovať heslá uložené v smartfóne a kde ich nájdete?

Ako vieme nájsť uložené heslá v smartfóne, spravovať ich a urobiť si v nich poriadok? Takto nájdete správcu hesiel Google.

Kde môžete nájsť všetky vaše uložené heslá?
Zdroj: Unsplash (Yura Fresh), Pixabay (Clovis_Cheminot, Clker-Free-Vector-Images), Úprava: Vosveteit.sk

Silné heslá sú jedným zo základných pilierov bezpečnosti na internete. Mali by mať dĺžku minimálne 12 znakov a skladať sa z kombinácie veľkých a malých písmen, čísel a špeciálnych znakov. Zároveň by ste ich nemali opakovať viac ako raz.  

Problém s týmto je, že ak máme veľa rozdielnych účtov, potom je veľmi ťažké zapamätať si všetky heslá, ktoré sme si vytvorili. Jedným z pomocníkov je správca hesiel, ktorého máte aj vy, ak používate napríklad Google Chrome. Ide o bezpečnú a jednoduchú službu, vďaka ktorej sa prihlásite rýchlejšie a nezabudnete svoje prihlasovacie údaje. Lenže kde nájdeme naše uložené heslá?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Kde sa ukladajú hesla v smartfóne?

Správca hesiel v Google Chrome vám nielen ukáže uložené heslá v abecednom poradí, no zároveň vám umožní si heslá upraviť alebo ich v prípade potreby vymazať. Otvorte si prehliadač a kliknite na ikonu troch bodiek vpravo hore. Následne si zvoľte možnosť Nastavenia.  

Prehliadač vás zoberie do nového okna, kde uvidíte možnosť Správca hesiel. Kliknite na ňu.  

Kde môžete nájsť všetky vaše uložené heslá?
Zdroj: Vosveteit.sk

Dostanete sa do okna, kde nájdete všetky vaše uložené heslá.

Kde môžete nájsť všetky vaše uložené heslá?
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne stačí vybrať uložený účet tým, že kliknete na uloženú stránku. Otvorí sa vám okno, kde si môžete prihlasovacie údaje upraviť alebo vymazať, či si ku nim pridať poznámku.   

Kde môžete nájsť všetky vaše uložené heslá?
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako zistiť, či vaše heslo uniklo na internet?  

Správca hesiel je užitočný nástroj, ako si zapamätať komplikované heslá, no môže sa stať, že hacker napadne servery veľkej spoločnosti a vaše heslo s e-mailovou adresou získa odtiaľ. Preto by ste si mali kontrolovať, či vaše heslá neunikli na internet. Bezpečnostní experti z Malwarebytes vytvorili jedinečný nástroj, pomocou ktorého zistíte, čo všetko o vás je dostupné na dark webe pre hackerov, zločincov a podvodníkov. Nový nástroj je bezplatný a navyše bezpečný 

 Tým portálom je Digital Footprint Portal, ktorý funguje veľmi jednoducho. Stačí doňho zadať svoju e-mailovú adresu a ukáže sa vám celá vaša digitálna stopa. Ako môžete vidieť na obrázku nižšie, portál vám ukáže nájdené účty na internete, známe prezývky spojené s danou adresou, vašu IP adresu a zariadenie, cez ktoré ste sa na stránku prihlásili.   

Správca hesiel Google dokáže ukladať vaše prihlasovacie údaje aj spred niekoľkých rokov dozadu. Ak už stránky naďalej nepoužívate, dobrým zvykom je vymazať si všetky staré uložené prihlasovacie údaje. Budete tam mať väčší poriadok a rýchlejšie sa dostanete k tomu, čo potrebujete.  

Zároveň je dobré vedieť, že existujú na trhu aj ďalší správcovia hesiel. Služba ponúkaná Google je najjednoduchšia, no iný softvér prichádza so svojimi vlastnými funkciami, ktoré vám môžu sedieť oveľa lepšie. Treba však v tomto prípade dbať primárne na bezpečnosť vašich údajov.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre