Cez túto bezplatnú aplikáciu môžete skontrolovať kvalitu Wi-Fi signálu vo vašej domácnosti

Bezplatná aplikácia WiFi AR vám povie, kde v domácnosti máte dobrý Wi-Fi signál a kde naopak signál začína slabnúť. Vyskúšajte ju aj vy.

Ako zistit intenzitu Wifi signalu
Zdroj: Vosveteit.sk, Pixabay.com (OpenClipart-Vectors)

Možno ste sa už aj vy stretli s tým, že vám v jednej z miestností domu zle fungovala Wi-Fi a nevedeli ste, čo s tým spraviť.  Možno ste nevedeli ani to, kde je problém.

Na našom portáli sme už písali o tom, ako sa šíri Wi-Fi signál naprieč domácnosťou a čo by ste nemali robiť, ak chcete mať signál čo najlepší. Pravdou však je, že aj keď tieto rady dodržíte do bodky, niekde signál nebude vždy dokonalý. Lenže ako to zistiť?  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Jedným riešením je používať Wi-Fi na každom jednom bode v domácnosti, no to je zdĺhavé a nepovie vám to aj tak všetko, čo potrebujete vedieť. Takýmto prístupom môžete len odhadnúť, kde je Wi-Fi najlepšia.  

Do pozornosti však dávame zaujímavú bezplatnú aplikáciu, ktorá vám intuitívne ukáže, ako to vyzerá s vašim signálom v domácnosti. Ide o aplikáciu WiFi AR, ktorá sa pohráva s konceptom vylepšenej reality (Virtuálnej reality). V praxi to znamená, že vám cez váš fotoaparát a grafické prvky ukáže, kde máte výborný signál a kde už začína signál slabnúť.  

Okrem sily signálu vám táto aplikácia dokáže ukázať aj ping alebo či náhodou vašu Wi-Fi neruší signál inej bezdrôtovej siete.  

Ako aplikáciu používať?  

Ovládanie aplikácie WiFi AR je mimoriadne intuitívne. Po stiahnutí ju stačí otvoriť, pomaly sa s kamerou smartfónu pootáčať a potom sa prejsť po byte. Spočiatku neuvidíte nič, no keď sa otočíte, všimnete si v zábere vášho fotoaparátu farebné grafické prvky.  

Zistite do sekundy, kde sa vám nedostáva Wi-Fi signál
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak vidíte všade zelenú, potom máte v domácnosti dobrý signál. Žltá značí, že to nie je ideálne, ale postačujúce, no a červená naopak ukazuje zlý signál. V spodnej časti obrazovky si môžete prepínať rôzne parametre. Predvolená možnosť vám ukazuje silu signálu. Okrem toho si môžete pozrieť aj ping, teda oneskorenie, aký Wi-Fi protokol používate, aká je maximálna rýchlosť alebo aké pásmo používate.  

„Hodnota -67 dBm je pre dobrú kvalitu signálu zlomová. Ide o kvalitu signálu, ktorá je vyžadovanou, aby ste mohli napríklad plynulo sledovať filmy a seriály. Od -70 dBm môžete zaznamenať problémy s prenosom dát či sekaním.“

Dobrou správou je, že všetky tieto parametre sa merajú súčasne. Nemusíte sa teda prechádzať zakaždým, keď si zmeníte sledovaný parameter.  

WiFi AR je mimoriadne užitočnou aplikáciou, ktorá vám dovolí vybrať najlepšie miesto pre váš počítač, laptop, hernú konzolu alebo čokoľvek, čo potrebuje prístup na internet. Na druhú stranu, ak už máte umiestnenú všetku online techniku na mieste, pomocou tejto aplikácie môžete vybrať najlepšie miesto, kam umiestniť Wi-Fi router.  

WiFi AR
WiFi AR
Developer: Wi-Fi Solutions
Price: Free

Aplikácia je síce bezplatná, no stretnete sa s reklamami. Tie však nepôsobia invazívne. 

Pri premiestňovaní routera ale stále platia rovnaké zásady. Router by ste nemali dávať k materiálom, cez ktoré sa Wi-Fi signál ťažko dostáva. Ak chcete vedieť aké to sú, do pozornosti dávame napríklad tento článok.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre