ANDROIDNávodyZariadenia

Ako môžete udržať svoj telefón viac prehľadný a čistejší od nepotrebných súborov a upozornení

Na to, aby smartfón dobre fungoval, tak je potrebné ho udržať v dobrej kondícii. Pozrite sa, ako sa ho môžete vyčistiť od zbytočností, aby riadne fungoval.

Určite väčšina z nás vlastní smartfón, ktorý nám pomáha v každodennom živote a zjednodušuje nám ho. Ako s ním však narábať, aby sme si ho udržali čistý a organizovaný? V tomto článku sa pozrieme na niekoľko jednoduchých trikov, ktoré vám pomôžu udržať váš smartfón čistý a organizovaný. Navyše, udržiavanie telefónu v dobrej kondícii môže pomôcť predĺžiť jeho životnosť a zvýšiť vašu produktivitu.

Usporiadajte si vašu domovskú obrazovku

Úprava domovskej obrazovky vášho smartfónu môže zlepšiť jeho celkovú funkčnosť a použiteľnosť. Jedným z prvých krokov by mala byť úprava základných nastavení, aby ste mohli personalizovať vzhľad a funkcie vášho smartfónu. Následne môžete organizovať aplikácie do skupín alebo priečinkov podľa toho, ako ich používate (či už bankové aplikácie, aplikácie na nákup, hry). Zvážte tiež využitie widgetov, ktoré vám umožnia mať rýchly prístup k informáciám a funkcionalitám, ktoré potrebujete najčastejšie. Pri úprave domovskej obrazovky by ste mali tiež brať ohľad na to, aby bola prehľadná a minimalistická, aby ste mohli ľahko nájsť to, čo hľadáte. Dobrým typom ako udržať obrazovku telefónu čistou, je aplikácia Easy Drawer – App Organizer. Tá vám umožní vytvoriť widget s klávesnicou, za pomocou ktorej môžete pristupovať k aplikáciám v telefóne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
vyhladania aplikacie cez easy drawer_1
Zdroj: Vosveteit.sk
Easy Drawer - App Organizer
Easy Drawer - App Organizer
Developer: Appthrob
Price: Free

Vypnite zbytočne upozornenia ktoré vás otravujú

Samozrejme, notifikácie sú užitočné a -upozorňujú nás na dôležité udalosti, ako sú správy alebo emaily. No nie zo všetkých aplikácií je nevyhnutné, aby sme dostávali upozornenia. Upozornenia môžete vypnúť za pomoci pár klikov. Stačí napríklad podržať upozornenie, ktoré vám príde a Android vám ponúkne možnosť ich vypnutia. Vypnúť ale môžete aj cez vstavaného Správcu aplikácií, ktorého nájdete v nastaveniach telefónu.

xiaomi zoznam aplikácii
Zdroj: vosveteit.sk

Radikálnejším riešením môže byť odstránenie aplikácií, ktoré nepoužívate.

Z času na čas vymažte vyrovnávaciu pamäť

Vyrovnávacia pamäť (cache) v telefóne môže byť užitočná, ale môže sa tiež stať zdrojom problémov, ako je spomalenie systému a hromadenie nevyužitej pamäte. Preto by bolo dobré, aby ste ju raz za čas vymazali, aby ste sa vyhli týmto problémom. Vymazanie vyrovnávacej pamäte môže zlepšiť výkon telefónu, uvoľniť miesto a predĺžiť výdrž batérie. Existuje niekoľko spôsobov, ako vymazať vyrovnávaciu pamäť vo vašom telefóne, a väčšina telefónov má funkciu „Clear Cache“ v sekcii aplikácie. Všeobecne platí, že by ste mali vyčistiť vyrovnávaciu pamäť aspoň raz za mesiac, alebo aj častejšie, ak máte starší telefón alebo často používate veľa aplikácií.

Označenie vymazať cache pamať
Zdroj: Vosveteit.sk

Nezabúdajte na to, že sa odporúča z času na čas aj reštartovať smartfón, aby fungoval riadne. Ideálne je, ak ho aspoň 2x do týždňa reštartujete.

Nahrajte svoje súbory do cloudu alebo počítača, aby ste ušetrili miesto

V dnešnej dobe majú smartfóny dosť vnútornej pamäte a niektoré zariadenia umožňujú rozšírenie pamäte pomocou kariet. Napriek tomu nie je zlé uvoľniť trochu miesta. Rýchly spôsob ako to urobiť je nahratie súborov do cloudu pomocou aplikácií ako Google Drive, OneDrive alebo Dropbox. Môžeš tak mať prístup k súborom kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Inou možnosťou je presunúť súbory na osobný počítač. Aj keď to môže byť viac práce, nechajte pohodlie bokom a udržujte váš smartfón v dobrom stave. Nezabúdajte ani na to, že telefón vám pracuje rýchlejšie, ak pracujete s dátami, ktoré máte uložené na internej pamäti. Taktiež treba spomenúť, že sa odporúča, aby ste mali voľných najmenej 10% až 20% interného úložiska. V inom prípade sa budete môcť stretnúť so sekaním telefónu.

V súvislosti s touto témou nám dovoľte dať vám do pozornosti návod, kde sme sa venovali tomu, ako môžete identifikovať aplikácie, ktoré ste dlhšiu dobu nepožili. Je to pomerne jednoduché. Stačí si otvoriť obchod Google Play a otvoriť si správcu aplikácií.

najmenej pouzivane aplikacie v Android smartfone_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Odstráňte si duplicitné súbory

Dobrým trikom, ako môžete vyčistiť telefón od nepotrebných súborov, je za pomoci odstránenia duplicitných súborov. Môže ísť napríklad o sériu fotografií. Rovnako môžete odstrániť aj staré inštalačné súbory a podobne. Za týmto účelom vám dávame do pozornosti aplikáciu Google Súbory, ktorú môžete stiahnuť nižšie.

Files by Google
Files by Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Týchto pár jednoduchých trikov vám zaručene pomôže udržať váš smartfón v dobrej kondícii na veľmi dlhý čas! Aké mate skúsenosti s udržiavaním vášho smartfónu v top stave vy? Dajte nám vedieť dole v komentároch alebo na našich socialnych sieťach!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close