Ako zistiť, ktoré aplikácie v telefóne používate najmenej? Ušetrite úložný priestor v smartfóne, odstráňte ich!

Je úložný priestor vo vašom smartfóne malý? Potom ho uvoľnite tým, že vymažete najmenej využívané aplikácie. My vám ukážeme, ako na to.

odinstalovanie aplikacii_android
Zdroj: Vosveteit.sk

Používaním smartfónu sa vie úložný priestor postupne zaplniť rôznymi aplikáciami. Často tomu pomáha aj sám výrobca, ktorý do zariadenia nainštaluje rôzne aplikácie, ktoré nikdy nevyužijeme. Tieto, ale aj iné aplikácie často zaberajú miesto iným aplikáciám, prípadne súborom, ktoré si do smartfónu chceme stiahnuť. Aj preto nie je na škodu z času na čas v smartfóne poupratovať a my si dnes ukážeme, ako na to. Existujú na to totiž viaceré spôsoby.

Vyčistenie pomocou Obchodu Play

Ak dbáte na svoju bezpečnosť, tak aplikácie sťahujete iba z Obchodu Play. Tento oficiálny distribútor aplikácií okrem ich stiahnutia ponúka pestrú paletu funkcionalít, ktoré nám vedia pomôcť pri ich správe. Kliknutím na vašu profilovú fotku v Obchode Play viete otvoriť menu, kde vyberte možnosť Správa aplikácií a zariadení. Potom sa už iba prekliknite do sekcie Správa.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
najmenej pouzivane aplikacie v Android smartfone_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Tu sa vám zobrazí kompletný zoznam aplikácií, ktoré ste si nainštalovali z Obchodu Play (môžu tu byť aj predinštalované aplikácie). Kliknutím na filter viete aplikácie zoradiť podľa toho, ako často ich používate. To vám vie neuveriteľne pomôcť pri rozhodovaní sa o tom, či danú aplikáciu odinštalujete. Treba si dať ale pozor na rôzne systémové aplikácie (napr. Android System Web View). Tie odporúčame ponechať tak.

najmenej pouzivane aplikacie v Android smartfone_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Google nám taktiež do smartfónu často pribalí aj aplikácie, ktoré do systémovej nadstavby pridal už výrobca. Aj takéto duplicitné aplikácie v smartfóne nepotrebujete. To a ešte viac k tomu, aké aplikácie v systéme nepotrebujeme sa dozviete v tomto článku.

Ak by ste potrebovali pomôcť s odstráneným systémových aplikácií, tak nám dovoľte dať vám do pozornosti článok, v ktorom sme sa venovali tejto téme.

Nevyužívané aplikácie v smartfóne

Do smartfónu si ale vieme aplikácie nainštalovať aj z iného zdroju, akým je Obchod Play. V takom prípade si musíme pomôcť analýzou, ktorú nám poskytne náš systém. Ten má pod palcom skutočne každú aplikáciu v smartfóne. Na odhalenie toho, ktoré aplikácie využívame najmenej prejdite do nastavení, kde otvorte Správcu aplikácií. V hornej časti by sa mal nachádzať filter.

správca aplikácií filter
Zdroj: vosveteit.sk

Tento filter prepnite na zoradenie podľa frekvencie používania. Zoradenie môže byť rôzne, no zväčša sa ide od tých najpoužívanejších aplikácií až po tie najmenej používané.

frekvencia používania aplikácií
Zdroj: vosveteit.sk

Preto tie najmenej používané aplikácie nájdete až na konci zoznamu. Systém vám taktiež ukáže to, kedy naposledy ste aplikáciu použili. Celkové údaje sa berú od posledného reštartu zariadenia.

najmenej používané aplikácie
Zdroj: vosveteit.sk

Aj takto sa viete rozhodnúť, či danú aplikáciu v smartfóne skutočne potrebujete, alebo nie. Vymazania sa určite nebojte, uvoľníte tým miesto pre iné súbory. No a v prípade skutočnej núdze si viete aplikáciu nanovo stiahnuť. Takýmto vyčistením ale určite prispejete k menšej záťaži vášho zariadenia, ktoré sa vám za to v dlhodobom časovom horizonte určite poďakuje.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre