Baterka vášho smartfónu má ešte jednu funkciu, o ktorej ste pravdepodobne ani netušili. Poznali ste ju?!

Vedeli ste, že niektoré smartfóny ponúkajú jednoduchú funkciu, cez ktorú si zmeníte jas baterky? Takto funguje.

Ako zapnut baterku potrasenim smartfonu
Zdroj: Vosveteit.sk

Každý poznáme funkciu baterky na smartfóne. Dnes už ju ponúka drvivá väčšina modelov a ide o blesk fotoaparátu, ktorý sa zapne tak, aby vám poslúžil ako tradičná baterka.  

Baterka má však ešte jednu skrytú funkciu, o ktorej vie málokto. Na zariadeniach iPhone a na niektorých Android modeloch môžete prejsť do nastavenia jasu, ak podržíte prst na ikone baterky v menu rýchleho výberu funkcií.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ak máte iPhone, túto funkciu máte k dispozícii. Majitelia Android zariadení si to ale musia vyskúšať, pretože v tomto prípade veľmi závisí od výrobcu a do akej miery umožnil užívateľom prispôsobiť si baterku na konkrétnom modeli smartfónu. Napríklad smartfóny od Samsungu túto funkciu podporujú.  

Ako zapnúť nastavenia jasu batérie?  

Na začiatku sme spomenuli, že ide o mimoriadne jednoduchý proces a mnohí z vás už pravdepodobne vedia, ako sa k nastaveniam jasu dostať. Ak v tom ale nemáte jasno, nižšie sa pozrieme na jednotlivé kroky.  

Ako prvé si otvorte hornú lištu potiahnutím prsta zhora nadol. Otvorí sa vám lišta, na ktorej okrem iného nájdete aj rýchle spustenie rôznych funkcií smartfónu, napríklad NFC, Bluetooth a aj baterky.  

Ako zmeniť jas baterky v smartfóne?
Zdroj: Vosveteit.sk

Po otvorení lišty nájdite ikonu baterky a podržte na nej prst. Ak váš smartfón túto funkciu podporuje, otvoria sa vám nastavenia jasu. Na tejto obrazovke si môžete ľahko nastaviť, ako silno vám bude baterka svietiť. 

jas baterky.jpg
Zdroj: Vosveteit.sk

Čo robiť, ak nie je funkcia podporovaná?  

Mnohí z vás pravdepodobne zistia, že podržaním prsta na baterke sa nič nestane. Nemusíte ešte vešať hlavu. Baterku môžete aj naďalej používať ako obyčajne, no ak chcete získať možnosť kontrolovať jej jas, v Obchode Play existuje množstvo aplikácií, ktoré vám ju odomknú.  

Jednou z nich je napríklad bezplatná aplikácia FlashDim. Okrem tradičnej kontroly jasu prináša aj jednu ďalšiu funkciu, no dúfame, že ju nikdy nebudete potrebovať. V prípade tiesňových situácií, napríklad ak sa niekde stratíte, si môžete cez aplikáciu spustiť blikanie v režime SOS. Týmto blikaním dáte každému, kto vaše svetlo uvidí, najavo, že sa nachádzate v núdzi a potrebujete pomoc.  

FlashDim - Dim your flashlight
FlashDim - Dim your flashlight
Developer: Cyb3rKo
Price: Free

Okrem nastavenia intenzity má baterka na smartfóne ešte jednu, podľa nášho názoru, aj praktickejšiu funkciu. Moderné smartfóny ponúkajú možnosť zapnúť si jednotlivé funkcie buď poklepaním po zadnej strane smartfónu alebo potrasením. Túto funkciu využijete napríklad vtedy, ak niečo opravujete alebo staviate. Rýchlym pohybom smartfónu vám odpadá potreba odomknúť si zariadenie a jednou rukou nemotorne ísť cez lištu k tlačidlu baterky.  

Najväčšou výhodou tejto funkcie je, že nemusíte smartfón vôbec odomykať. Vďaka tomu máte baterku zapnutú do sekundy. Ako nastaviť zapnutie baterky na smartfóne zatrasením bližšie vysvetľujeme v tomto článku.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre