BezpečnosťNávody

Posledné prihlásenia vo Facebook Messengeri: Pozerá si niekto cudzí vaše správy a čety?

Ako si môžete pozrieť posledné prihlásenie v aplikácii Facebook Messenger? Pozrite sa krok po kroku, ako sa dostanete k týmto nastaveniam, ktoré vám ukážu, aké zariadenia máte prepojené s vašim účtom.

Internet je miestom, ktoré nezabúda. Ak raz niečo nahráme o sebe na internet, tak bude to tam prakticky navždy a preto by sme si mali dávať pozor, čo osobe prezradíme. K týmto informáciám môžu totiž pristupovať nielen naši známi, ale hlavne cudzie osoby, ktoré ich môžu zneužiť. No existuje aj ďalší extrém a to, keď sa niekto dostane do nášho účtu a pristupuje k informáciám, ktoré sú neverejné. Preto je dôležité, aby sme používali silné heslá a dvojfaktorové overenie, pomocou ktorého môžeme zabrániť tomu, aby niekto cudzí, kto odhalí naše prihlasovacie údaje k službe, sa mohol prihlásiť do nášho účtu.

Kvantum informácií zdieľame aj prostredníctvom rôznych četovacích aplikácií. V minulosti sme si ukázali, ako môžete zistiť, či je niekto cudzí prihlásený k vášmu WhatsApp účtu. No rovnako populárnou aplikáciou je aj Messenger od Facebooku, cez ktorý zdieľame nemenej dôležité informácie. Ako ale možno odhaliť, či je niekto cudzí k nemu prihlásený? Je to pomerne jednoduché.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako zistiť, či má niekto cudzí prístup k vášmu Messengeru od Facebooku?

Zatiaľ čo v prípade WhatsAppu viete identifikovať cudzie zariadenie prihlásené do vášho účtu cez prepojené účty cez nastavenia aplikácie, ku ktorým sa dostanete pomocou dvoch až troch kliknutí, tak v prípade Messengera je to o niečo málo zložitejšie. Nie je to ale žiadna veda. Najdôležitejšie je si uvedomiť, že Messenger nie je samostatnou službou a je prepojená s vašim Facebook účtom. Znamená to, že na to, aby ste odhalili cudziu osobu vo vašom účte, tak tu nebudete vôbec hľadať v Messengeri, ale cez Facebook, resp. cez nastavenia vášho Facebook účtu.

Preto si otvorte najprv aplikáciu Facebooku. V druhom kroku kliknite na ikonu vášho profilu a zrolujte ponuku k možnosti Nastavenia a súkromie. Túto možnosť rozkliknite. Potom z ponuky vyberte možnosť Nastavenia.

posledne prihlasenie Facebook a Facebook Messenger
Zdroj: Vosveteit.sk

Teraz z ponuky Centrum účtov vyberte možnosť Heslo a zabezpečenie. Následne znova kliknite na možnosť Heslo a zabezpečenie, ako môžete vidieť nižšie na snímkach obrazovky.

V ďalšom kroku vyberte možnosť Kde ste prihlásený, nájdete ju v sekcii Bezpečnostné overenia. Potom uvidíte váš profil, na ktorý kliknite. Následne sa vám otvorí karta Aktivita prihlasovania účtu, kde uvidíte zariadenia, ktoré sú prepojené s vašim účtom.

Ak medzi zariadeniami nájdete také, ktoré nepoznáte, tak s najväčšou pravdepodobnosťou je niekto cudzí prihlásený k vášmu Facebook účtu vrátane Messengera. Následne kliknite na konkrétne zariadenie a Facebook vám ponúkne možnosť, aby ste zariadenie odhlásili od vášho účtu.

posledne prihlasenie Facebook a Facebook Messenger_7
Zdroj: Vosveteit.sk

Našli ste pripojené cudzie zariadenie k vášmu účtu?

Ak medzi zariadeniami nájdete aj také, ktoré nepoznáte, tak si nezabudnite zmeniť heslo a zapnúť dvojfaktorovú autentifikáciu. Pomocou tejto funkcie, keď sa niekto cudzí pokúsi prihlásiť do vášho účtu, tak vás na to upozorní Facebook a bez toho, aby ste schválili prihlásenie, tak sa do vášho účtu cudzia osoba neodstane. Zmeniť heslo a zapnúť si funkciu dvojstupňového overenie môžete v sekcii Heslo a zabezpečenie.

zmena hesla a dvojstupnove overenie Facebook a Facebook Messenger
Zdroj: Vosveteit.sk

Pevne veríme, že tip na túto funkciu bol pre vás užitočný, a že článok podporíte jeho zdieľaním na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close