APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

Skontrolujte si bezpečnosť WhatsAppu, či vás niekto nešpehuje cez WhatsApp Web. Pozrite sa, ako na to!

Pozrite sa, ako si môžete skontrolovať, či niekto cudzí nie je fyzicky pripojený k vášmu účtu cez WhatsApp Web, prípadne cez počítačovú verziu WhatsAppu.

V priebehu posledných týždňov a mesiacov sme mohli vo zvýšenej miere čítať o útokoch hackerov na službu WhatsApp. Išlo napríklad o „WhatsApp Pink“, podvodnú aplikáciu, ktorá sa tvárila ako aktualizácia, ale v skutočnosti išlo o malware, ktorý monitoroval aktivitu používateľa. Alebo sme mohli čítať o  podvodnej súťaži, kde figurovalo meno známeho potravinového reťazca. Následne prostredníctvom stiahnutia aplikácie, ktorá bola podmienkou prevzatia výhry, dochádzalo k infikovaniu zariadenia.

Najhoršie na tom je, že v prípade hackerských útokov, aby sa útočník dostal k vašim konverzáciám, nepotrebuje častokrát hacknúť ani samotnú službu. Postačí mu k tomu externá aplikácia, ktorá je schopnou napríklad čítať upozornenia, vďaka ktorým sa vie dostať k autorizačným správam, ktoré slúžia na overenie účtu, alebo k obsahu prijatých správ.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalším častým problémom, prostredníctvom ktorého dochádza k úniku správ je, ak sa prihlasujeme do služby na cudzom počítači a neskôr sa zabudneme odhlásiť. Prípadne, ak sa niekomu dostane do rúk váš telefón, čo by len na pár sekúnd, tak je schopným prihlásiť sa napríklad do služby WhatsApp Web bez toho, aby to nejako ovplyvnilo funkčnosť WhatsAppu na smartfóne, prípadne na inom zariadení. Ako je však možné zistiť, či ste sa náhodou nestali obeťou tohto typu útoku? Vskutku je to veľmi jednoduché.

Takto môžete zistiť, či niekto číta vaše správy cez WhatsApp Web

Zistiť, či vás niekto nešpehuje pomocou počítačovej aplikácie WhatsApp, alebo cez WhatsApp Web je vcelku jednoduché. Odhaliť túto formu špehovania môžete pomocou pár jednoduchých krokov. Otvorte si WhatsApp vo vašom smartfóne a kliknite na 3 bodky vo vrchnom pravom rohu. Následne zvoľte možnosť WhatsApp Web (alebo Prepojené zariadenia. V závislosti od verzie aplikácie sa môže toto nastavenie volať mierne odlišne), kde uvidíte všetky prihlásené zariadenia k vášmu účtu. Ak medzi zariadeniami nájdete neznáme zariadenie, tak na neho kliknite a odhláste sa.

Týmto spôsobom osoba, ktorá čítala vaše konverzácie v službe WhatsApp, už k nim nebude mať prístup cez WhatsApp Web či počítačovú verziu aplikácie, pretože bude musieť mať prístup k vášmu mobilu, aby mohla znovu naskenovať QR kód, prostredníctvom ktorého dochádza k verifikácii účtu .

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez WhatsApp kanály
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close