Máte iPhone? S aktualizáciou na iOS 17 počkajte. Mnohým ľuďom, ktorí teraz zúria, aktualizácia takto rozhádzala telefón

Aktualizácia na iOS 17 mnohým používateľom telefónov iPhone narobila vrásky na čele.

nahnevany clovek iOS 17
Zdroj: Ollyy / Shutterstock.com a Poetra.RH / Shutterstock.com, koláž Vosveteit.sk

V posledných dňoch sa Applu dostalo viac pozornosti, ako by si spoločnosť priala. Potom, ako predstavila nové smartfóny z produktovej rady iPhone 15, tak francúzske úrady nariadili gigantovi, aby stiahol iPhone 12 z miestneho trhu. Dôvodom je vyžarovanie vyššej radiácie zo zariadenia, ako povoľujú miestne limity. Medzičasom Apple vydalo stanovisko, že už pracuje na náprave problému.

Najnovšie sa do pozornosti širokej verejnosti dostala nová verzia iOS. Konkrétne ide o verziu iOS 17, ktorú gigant začal uvoľňovať 18. septembra a v našom regióne ju začali používatelia evidovať vo zvýšenej miere vo večerných hodinách včerajšieho dňa. Ošiaľ používateľov z nových funkcií vystriedalo ale sklamanie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Každému, kto sa aspoň trochu orientuje vo svete technológii, je jasné, že každá verzia nového operačného systému či jeho aktualizácia, prináša aj niekoľko neduhov. Ide o bugy a tento jav je bežný a normálny, no zväčša postihujú len malý počet zariadení a ide o drobnosti. No to nie je tento prípad. iOS 17 narobil vrásky na čele miliónom používateľom telefónov iPhone.

Nová verzia iOS 17 spôsobuje rýchlejšie vybíjanie batérie

Na sociálnych sieťach sa objavilo kvantum sťažností zo strany používateľov, ktorí hromžia na problémy s batériou, resp. rýchlejším vybíjaním zariadenia potom, ako si stiahli novú verziu operačného systému. A zdá sa, že tento problém je skutočný a dotýka sa pomerne veľkého množstva používateľov telefónov iPhone.

Na YouTube kanály iAppleBytes sa objavilo video, v ktorom experti z Apple portálu testovali výkon batérie po aktualizácii softvéru na najnovšiu verziu iOS. Výsledky majiteľov viacerých modelov telefónov iPhone určite nepotešia. Problémy, na ktoré sa sťažovali používatelia na internete, sú skutočné.

„Pred spustením testu boli zariadenia nastavené na 25 % jas displeja, automatický jas bol deaktivovaný, všetky zariadenia používajú rovnaké nastavenia a sú pripojené k rovnakému prístupovému bodu.“, uvádza autor na serveroch YouTube v súvislosti s videom nižšie, v ktorom sa pozrel na výkon batérií telefónov.

Takto dopadol test výkonu batérie

A výsledok? Nebudeme vás zaťažovať celým videom, ale prejdeme rovno k výsledkom, ktoré zhrnul Mikhail Kulakov v príspevku nižšie.

Experti z iAppleBytes testovali len niekoľko modelov telefónu iPhone. Konkrétne ide o iPhone SE (2020), iPhone 8, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 12 a iPhone 13. Ako môžete vidieť na grafe nižšie, tak v podstate každý z modelov dosiahol horší výsledok v teste výkonu batérie v porovnaní s predošlou verziou operačného systému. Pre používateľov to v skratke znamená, že im batéria na jedno nabitie vydrží kratšie. No najvýraznejší prepad možno očakávať pri zariadení iPhone XR.

„iOS 17 silnejšie vyčerpáva batériu iPhonu.

Používatelia sa sťažujú, že po aktualizácii na iOS 17 sa im batérie iPhonu začali rýchlo vybíjať. Jeden používateľ dodal, že nový iOS výrazne prehrieva smartfón.“,

Preto, ak ste aj vy netrpezlivo čakali na najnovšiu verziu iOS, tak vám odporúčame, aby ste predsa len ešte nejaký ten deň počkali s aktualizáciou smartfónu, kým Apple doladí OS aj pre váš model telefónu. Prípadne, ak vám nevadí, že vám telefón vydrží o niečo menej na jedno nabitie, tak smelo do toho.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre