AppleSpravodajstvo

iPhone 15 a 15 Plus: Pozrite sa, čo všetko by ste mali vedieť o týchto nových smartfónoch

Apple predstavil novú generáciu telefónov iPhone.

Včerajší deň bol pre fanúšikov spoločnosti Apple veľkým sviatkom. Dôvodom je, že technologický gigant predstavil produktovú radu telefónov iPhone 15 a ďalšie zariadenia. Nižšie vám prinášame prehľad toho najdôležitejšie, čo bolo v Cupertino povedané.

Apple predstavil celkovo 4 modely telefónov. Ide o iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro a 15 Pro Max. Nižšie sa podrobnejšie pozrieme na iPhone 15, ktorý ponúka 6,1“ displej a verziu Plus 6,7“.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čo ponúkajú iPhone 15 a 15 Plus

Oba modely sú vybavené dynamickým ostrovom, ktorý ponúka používateľom nové možnosti interakcií s dôležitými upozorneniami a živými aktivitami. Ďalej je potrebné uviesť, že ide o typ displeja Super Retina XDR, ktorý ocenia hlavne milovníci online obsah či hráči hier. Maximálny jas displeja dosahuje úctyhodných 2-tisíc nitov, čo je dvojnásobok toho, čo dosahovala predošlá generácia.

iphone 15 dynamicky ostrov
Zdroj: Apple

Rovnako je potrebné spomenúť aj pokročilý kamerový systém. Hlavný kamerový snímač disponuje rozlíšením 48-megapixelov. Predvolené rozlíšenie snímok bude 24-megapixelov, prezradil gigant. Len pre pripomenutie, predošlá generácia týchto modelov sa chválila len 12-megapixelovým rozlíšením. Používatelia tak budú môcť zachytiť oveľa viac detailov. Nechýba ani technológia spájania okolitých pixelov, ktorá umožňuje zachytiť viac svetla, čo používatelia ocenia počas fotografovania v nie najideálnejších svetelných podmienkach.  Okrem iného treba spomenúť, že sekundárny snímač s rozlíšením 12-megapixelov je možné využiť aj ako teleobjektív.

iphone 15 kamerovy modul
Zdroj: Apple

„Inteligentnou integráciou hardvéru a softvéru kamera poskytuje dodatočnú možnosť  až do 2x teleobjektív používateľom pri troch rôznych úrovne priblíženia v optickej kvalite – 0,5x, 1x, 2x – je to po prvýkrát na zariadeniach iPhone s dvoma fotoaparátmi.“, opisuje novinku Apple.

Apple kameru telefónu vybavil aj ďalšími vychytávkami. Napríklad, po prvýkrát môžu používatelia fotiť portréty bez toho, aby museli prepínať do režimu Portrét. Apple rovnako hovorí, že používatelia môžu upraviť bod zaostrenia aj neskôr po nasnímaní fotografie. Vylepšení sa dočkal aj nočný režim, ktorý sľubuje ostrejšie snímky a viac detailov, hovorí gigant.

Keď príde reč na procesor, tak zariadenia sú poháňané čipom Apple A16 Bionic.

„Vďaka dvom vysokovýkonným jadrám, ktoré spotrebujú o 20 percent menej energie a štyrom vysoko účinným jadrám, je 6-jadrový procesor rýchlejší ako predchádzajúca generácia a ľahko zvláda náročné úlohy a zároveň poskytuje mimoriadnu výdrž batérie.“

Apple ďalej dopĺňa, že 5-jadrový GPU má o 50 percent väčšiu šírku pásma pamäte pre plynulú grafiku pri streamovaní videí a hraní hier. Nový 16-jadrový Neural Engine je schopný vykonávať takmer 17 biliónov operácií za sekundu, čo umožňuje ešte rýchlejšie výpočty strojového učenia pre funkcie, ako sú prepisy Live Voicemail v systéme iOS 17 a aplikácie tretích strán.

Rad iPhone 15 ponúka okrem iného aj kritické bezpečnostné funkcie na poskytovanie pomoci, keď je to najdôležitejšie vrátane detekcie zrážky či núdzového SOS cez satelit.

Prítomný je aj USB-C

Oba modely používajú konektor USB‑C, všeobecne akceptovaný štandard na nabíjanie a prenos dát, ktorý umožňuje tým istým káblom nabíjať iPhone, Mac, iPad a aktualizované AirPods Pro (2. generácie). Oba modely zároveň podporujú nabíjačku typu MagSafe a Qi2 štandard pre bezdrôtové nabíjanie.

Oba modely sú zároveň vybavené čipom Ultra Wideband druhej generácie, ktorý umožňuje pripojenie dvoch zariadení iPhone s týmto čipom v trojnásobnom dosahu ako predtým. Otvára sa tak nový spôsob používania funkcie Precision Finding pre funkciu Nájsť priateľov, takže používatelia iPhone 15 môžu zdieľať svoju polohu a nájsť sa navzájom a to dokonca aj v davoch.

Apple-iPhone-15-lineup-Precision-Finding
Zdroj: Apple

Modely iPhone 15 naďalej poskytujú vysokokvalitné, superrýchle 5G zážitky a vylepšenú kvalitu zvuku pri telefónnych hovoroch vrátane hovorov uskutočnených cez FaceTime alebo v aplikáciách tretích strán. Kvalita zvuku sa ešte zlepší, keď si používatelia vyberú hlasovú izoláciu, aby bol zvuk počuť nahlas a čisto, aj keď sú niekde hluční. Nechýba ani podpora čoraz populárnejších eSIM.

Očakávaná cena modelov telefónov v našom regióne v prípade základných modelov bude 949€, resp. 1099€.

Zdroj: Apple

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Zobraziť komentáre
Close
Close