AppleSpravodajstvo

iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max: Pozrite sa, čo všetko ponúkajú najvýkonnejšie smartfóny od Apple

Apple predstavil iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max.

Včerajší deň bol pre fanúšikov spoločnosti Apple veľkým sviatkom. Dôvodom boli novo predstavené zariadenia na čele s novou generáciou telefónov iPhone. Pred pár hodinami sme si bližšie predstavili smartfóny iPhone 15iPhone 15 Plus. Teraz sa pozrieme na zvyšné dva modely, ktorými sú iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max.

Čo ponúkajú iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max

Nové modely telefónov záujmu už na prvý pohľad ale aj dotyk. Sú vyrobené z leteckého titánu, ktorý je pevný, no zároveň ľahký. Výsledkom je, že modely telefónov stratili na váhe niekoľko gramov v porovnaní s predošlou generáciou (187 gramov, resp. 221 gramov vs 206, resp. 240 gramov).

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Telefóny ponúkajú 6,1“ a 6,7“ displej. Ide o typ displeja Super Retina XDR s podporou funkcie Always-On. Samozrejme, nechýba ani funkcia dynamických ostrovov či zobrazovacia frekvencia od 1 do 120 Hz. Maximálna svietivosť displeja je na úrovni 2-tisíc nitov.

No jedným z hlavných lákadiel zariadenia bude pravdepodobne nové akčné tlačidlo, ktoré nahradilo jednofunkčný prepínač na prepínanie medzi zvonením a tichým režimom. Používatelia namiesto toho dostali programovateľné tlačidlo, pomocou ktorého môžu napríklad otvoriť kameru telefónu, zapnúť si baterku, aktivovať funkciu hlasových poznámok a podobne.

iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max tlacidlo action
Zdroj: Apple

Prvý 3-nanometrový čip v smartfóne

Zmeny prišli ale aj pod kapotou a to konkrétne v podobe čipu A17 Pro. Ide vôbec o prvý 3-nanometrový čip v smartfóne.

„Nový procesor je až o 10 percent rýchlejší s mikroarchitektonickými a dizajnovými vylepšeniami a Neural Engine je teraz až 2x rýchlejší…“, opisuje výkon nového čipu Apple.

Okrem iného sa môže pochváliť aj nárastom grafického výkonu a to až o 20%. No tam výhody nového čipu nekončia.

„Teraz s hardvérovo akcelerovaným ray tracingom – ktorý je 4x rýchlejší ako softvérový ray tracing – iPhone 15 Pro ponúka plynulejšiu grafiku, ako aj pohlcujúcejšie AR aplikácie a herné zážitky.“, uvádza gigant.

Apple hovorí, že nový čip otvoril dvere pre „skutočné hranie do dlane“ na smartfóne. Používatelia si budú môcť zahrať konzolové hry ako sú Resident Evil Village, Resident Evil 4, Death Stranding a Assassin’s Creed Mirage a ďalšie.

„Okrem toho nový USB radič po prvýkrát umožňuje rýchlosti USB 3 na iPhone, teraz podporuje oveľa vyššie prenosové rýchlosti a výstup videa až do 4K pri 60 fps HDR.“, dopĺňa Apple.

Hlavný fotoaparát umožňuje používateľom prepínať medzi tromi obľúbenými ohniskovými vzdialenosťami – 24 mm, 28 mm a 35 mm – a dokonca si jednu vybrať ako novú predvolenú. Apple hovorí, že pokročilé kamerové systému iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max sú ekvivalent siedmich profesionálnych šošoviek.

Okrem 48MP ProRAW podporuje hlavný fotoaparát aj 48MP HEIF obrázky so 4x väčším rozlíšením. iPhone 15 Pro je vybavený expanzívnym 3x teleobjektívom a iPhone 15 Pro Max poskytuje najdlhší optický zoom na iPhone: 5x pri 120 mm. Nový teleobjektív na iPhone 15 Pro Max má inovatívny štvorhranný dizajn s kombinovanou optickou stabilizáciou obrazu a modulom automatického zaostrovania 3D posunu snímača, čo je najpokročilejší stabilizačný systém od spoločnosti Apple. No až praktické testy ukážu, ako kvalitne nové iPhone telefóny fotia, no už teraz vieme, že telefóny spoločnosti, budú atakovať tie najvyššie priečky, čo sa týka rôznych rebríčkov fotomobilov.

iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max kamerovy modul
Zdroj: Apple

Rovnako nechýbajú ani funkcie ako pri menej vybavených iPhone 15 či iPhone 15 Plus, kedy používatelia môžu využívať napríklad funkciu automatického prepínania fotenia do režimu portrétu či neskoršia úprava hĺbky fotografií. Gigant rovnako sľubuje aj skokové zlepšenie nočného fotenia.

„Nočný režim je lepší s ostrejšími detailmi a živšími farbami, teraz poháňaný Photonic Engine, vrátane portrétov v nočnom režime, ktoré umožňuje skener LiDAR.“

Jednou z exkluzívnych funkcií modelu 15 Pro Max je, že kamera dokáže vytvárať 3D vedeá, ktoré si možno neskôr pozrieť cez okuliare Apple Vision Pro.

Smartfóny sú vybavené USB-C výstupom

Tak ako v prípade menej vybavených súrodencov, tak aj iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max sú vybavené USB-C výstupom. Čo sa týka ceny, tak najslabšie vybavený model sa bude predávať od 1199€, zatiaľ čo model Max bude stáť od 1449€.

Zdroj: Apple

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close