AppleSpravodajstvo

Apple musí stiahnuť tento iPhone z trhu, vyžaruje viac radiácie, ako je povolené, hovorí úrad

Francúzske úrady nariadili spoločnosti Apple, aby stiahla populárny model telefónu iPhone z trhu.

V uplynulých dňoch sa spoločnosti Apple dostalo extra pozornosti. Dôvodom sú nové zariadenia z produktovej rady iPhone 15. No zdá sa, že ošiaľ okolo nových smartfónov, môžu zatieniť problémy vo Francúzsku. Dôvodom je, že miestna Národná frekvenčná agentúra (ANFR) nariadila spoločnosti Apple, aby stiahla z pultov predajní iPhone 12.

Miestna agentúra vykonala kontrolu viacerých mobilných telefónov, ktoré sú dostupné na francúzskom trhu vrátane modelu iPhone 12 s cieľom, aby odmerali SAR (Specific Absorption Rate). Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o žiarenie vydávane smartfónmi, ktoré sa označuje aj ako rádiofrekvenčná energia. Ide o mieru rýchlosti, akou sa rádiofrekvenčná energia z meraného zdroja absorbuje ľudským telom.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Je používanie iPhonu 12 nebezpečné?

Nateraz nie je presne známe, prečo v roku 2020, kedy bol smartfón uvedený na trh, týmito skúškami prešiel, no dnes nie. A hoci Apple musí stiahnuť zariadenie z trhu, tak nie je dôvod na paniku. Ako uvádza úrad, tak hoci telefón na základe posledných testov nesplnil kritéria, tak stále vyžaruje oveľa nižšie úrovne žiarenia ako úrovne, ktoré by podľa vedeckých štúdií mohli spôsobiť používateľom telefónu škodiť.

Národná frekvenčná agentúra zároveň vyzvala spoločnosť, aby „implementovala všetky dostupné prostriedky na rýchle odstránenie tejto poruchy“ pre telefóny, ktoré sa už používajú. Rovnako technologickému gigantovi nariadila, aby zabránila ďalšiemu predaju smartfónu na trhu, pokiaľ nebudú nedostatky odstránené.

Úrad hovorí, že ak telefón držíte v ruke alebo ho nosíte vo vrecku nohavíc, tak vyžaruje 5,74 W/kg, no limitné hodnoty pre SAR sú 4 W/kg. V tomto konkrétnom prípade ide pre limitné hodnoty pre končatiny. Čo sa týka testov, ktoré merajú SAR pri uchovávaní zariadenia v bunde, resp. v taške, tie smartfón zvládol.

Apple medzičasom na tieto výsledky reagoval vlastnými výsledkami z laboratórnych testov, ktoré ukazujú, že iPhone 12 spĺňa regulačné normy.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close