AppleSpravodajstvo

Apple má zmeniť označovanie iPhonov už tento rok: Tieto názvy získa séria iPhone 15!

Apple má pri novej sérii smartfónov vsadiť na iné pomenovávanie. Pridať sa má model s prívlastkom Ultra, predstavia sa štyri iPhony.

Predstavenie série iPhone 15 sa už blíži. Veľká konferencia, ktorá prebehne už v septembri, nám prinesie štyri nové iPhony, pričom sa budú vyznačovať viacerými zmenami. Postupne vás informujeme o novinkách, ktoré si pre nás spoločnosť Apple tento rok pripravila a najväčšou zmenou má byť podľa všetkého prechod na nový USB-C konektor pre nabíjanie. Podstatnou zmenou ale bude aj zmena označovania nových iPhonov, keďže štvorica smartfónov nevsadí na klasické, už tradičné názvy len so zmenou číslovky. Andrew O’Hara, novinár pre Apple Insider na sociálnej sieti Twitter informuje o nových názvoch pre ďalšie iPhony. A ako sa budú nazývať si teraz prezradíme aj v našom článku.

Prvý raz sa objaví aj iPhone 15 Ultra

Označenie Ultra nie je medzi výrobcami smartfónov ničím nezvyčajným. Do svojho modelového radu ho zaradil ako juhokórejský vyrobca Samsung, tak aj čínske Xiaomi či ďalšie spoločnosti. Z tohto označenia zvyčajne vyplýva, že ide o vrcholný telefón v sérii s najlepšou výbavou, akú mohol výrobca ponúknuť. A po novom má z neho ťažiť aj spoločnosť Apple, ktorá v sérii iPhone 15 má ponúknuť aj telefón s označením iPhone 15 Ultra.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Počet telefónov v sérii sa ale nemá zmeniť a začiatkom septembra na veľkej konferencii uvidíme len štyri modely. iPhone 15 Ultra má pritom nahradiť označenie iPhone 15 Pro Max, teda väčšiu verziu Pro verzie telefónu. Okrem označenia by sa ale nemalo v telefóne nič meniť, v rámci predaja teda pôjde len o väčšiu verziu Pro modelu. O zmene označovania smartfónov od spoločnosti Apple sa rozpráva už dlhšiu dobu a prvé úniky odkazovali práve na iPhone 15 Ultra. Neskôr sa však na túto zmenu zabudlo, najnovšie informácie ale opäť smerujú k označeniu Ultra. A zdá sa, že tento raz budú pravdivé.

Apple pre nás chystá revolučnú sériu smartfónov

iPhone 15 Ultra podľa všetkého doplní sériu, ktorá si v prípade ďalších modelov ponechá svoje označenia. Tešiť sa tak môžeme na iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro a iPhone 15 Ultra. Apple však tento rok skutočne chystá viacero zmien pre svoje modely, pričom všetky telefóny série by mali vsadiť na priestrel pre selfie fotoaparát. Zbavia sa tak širšieho výrezu, ktorý minulý rok ponúkal ešte iPhone 14 a iPhone 14 Plus.

USB-C má taktiež po dlhých rokoch nahradiť lightning konektor a len nedávno sme sa dozvedeli, že v baleniach telefónov nájdeme aj kvalitnejšie pletené USB-C na USB-C káble pre nabíjanie. Apple tento rok chystá skutočne prelomovú sériu smartfónov, ktorá osloví nejedného fanúšika. Predstavenie má podľa všetkého prebehnúť už 12. či 13. septembra.

Čo poviete na nové označovanie série iPhone 15? Pozdáva sa vám alebo by ste radšej zostali pri tom starom? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close