SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi 13 Ultra sa objavil v rebríčku DxOMark: Najlepším fotomobilom od Xiaomi však stále nie je!

Rebríček DxOMark už stihol zahrnúť aj model Xiaomi 13 Ultra. Pozrite sa, akú priečku dokázala novinka obsadiť.

Model Xiaomi 13 Ultra sa na trhu objavil ešte pred niekoľkými týždňami, keď prišiel do Číny s pomerne lákavou cenou. Predstavenie tohto telefónu prebiehalo aj pre Európu, no na náš trh stále neprišiel. To sa má ale už o pár dní zmeniť, keďže viaceré aj oficiálne zdroje poukazujú na blízke predstavenie telefónu aj na našom trhu. Najnovšie sa však novinka s prívlastkom Ultra objavila v známom rebríčku DxOMark, v ktorom sa zhodnotil fotoaparát práve najlepšieho telefónu od Xiaomi. Ako si v tomto teste viedol a na akú priečku sa nakoniec umiestnil? To si teraz prezradíme v našom článku.

Xiaomi 13 Ultra zahviezdil v DxOMark

Model Xiaomi 13 Ultra sa objavil v známom rebríčku DxOMark, ktorý porovnáva najlepšie telefóny v rôznych oblastiach. A aj keď sa tento telefón z dielne čínskeho giganta vyznačuje skvelou kamerou, tak nemal na to, aby sa objavil v prvej desiatke telefónov. To však ničomu neprekáža, keďže získal skutočne dobrú priečku. Tento telefón tak nakoniec dokázal získať zdieľanú štrnástu priečku v rebríčku s celkovým počtom bodov 140. Rovnaké hodnotenie získal aj model Vivo X90 Pro+, Samsung Galaxy S23 Ultra či Google Pixel 7. Ako môžete vidieť, hodnotenie telefónu je skutočne dobré, keďže sa porovnáva s poprednými telefónmi na trhu.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi 13 Ultra
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi má však v rebríčku aj lepšie telefóny, ako je aj Mi 11 Ultra. Ten je tak aktuálne stále najlepším telefónom, ktorý sa v portfóliu Xiaomi nachádza v oblasti mobilnej fotografie. Rozdiel medzi nimi je však skutočne len v rámci jedného bodu, keďže Mi 11 Ultra si v rebríčku DxOMark vyslúžil 141 bodov rovnako, ako iPhone 13 Pro, resp. iPhone 13 Pro Max. Oba tieto telefóny, teda Xiaomi 13 Ultra aj Mi 11 Ultra sú ale mimo TOP desiatku najlepších fotomobilov podľa hodnotenia DxOMark. Najlepším smartfónom podľa fotoaparátu v rebríčku je tak nedávno predstavený Huawei P60 Pro, za ním nájdeme OPPO Find X6 Pro a Honor Magic5 Pro.

Na globálnom trhu ho uvidíme už čoskoro

Ako sme už vyššie spomenuli, predstavenie modelu Xiaomi 13 Ultra v rámci Európy prebehne už o pár dní. Oficiálnym dátumom predstavenia má byť 12. jún, odkedy by sme si mali vedieť kúpiť tento telefón aj na globálnom trhu. Čo je však zatiaľ záhadou je jeho cena. Niektoré odhady poukazovali na cenovku, ktorá by sa pohybovala na úrovni 1499€. Určite ale musíte uznať, že táto cena je už o niečo vyššia, ako by dokázal priemerný používateľ zaplatiť. Ako si teda bude novinka z dielne Xiaomi viesť aj na našom trhu zistíme teda až časom.

Kúpili by ste si takýto telefón aj s vyššou cenou? Alebo je pre vás takýto odhad až príliš? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close