HuaweiSpravodajstvo

Rebríček DxOMark má nového kráľa fotomobilov: Tento telefón prekonal naše očakávania!

Fotoaparát novinky predstavenej len pred pár dňami dokázal vytvoriť v rebríčku DxOMark rozruch. Vystriedal doterajšieho kráľa fotomobilov.

Známy rebríček DxOMark nám stabilne prináša porovnanie smartfónov v rôznych oblastiach a testuje ich v rámci komplexných testov. Týmto testom sa podrobujú všetky známejšie značky, ktoré nimi nechajú prejsť svoje drahšie aj lacnejšie telefóny. Rebríček v oblasti fotomobilov pritom dlhšiu dobu udržoval svojho víťaza stabilne, no v posledných mesiacoch sa prvenstvo dokázalo predať už niekoľkokrát. Najnovšie sa však na prvé miesto dostal telefón, pri ktorom sme to toľko nečakali. O ktorý model ide a aké skóre získal? A ktorý telefón nakoniec predbehol? Pozrite sa na to spolu s nami.

OPPO Find X6 Pro už nie je kráľom rebríčku DxOMark

Model OPPO Find X6 Pro sa len nedávno umiestnil na prvé miesto v rebríčku DxOMark, no svoju pozíciu si dlho neudržal. Vystriedal tak dnes už tretí model v poradí v oblasti fotoaparátu, ktorým je Honor Magic5 Pro. Na prvé miesto sa totiž po dlhej a ťažkej púti trhom dostala spoločnosť Huawei so svojim novým globálne predstaveným modelom Huawei P60 Pro. Tento smartfón prichádza aj na náš trh a prví záujemcovia si ho už môžu aj predobjednať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Huawei P60 Pro
Zdroj: DxOMark

Po jeho predstavení v nemeckom Mníchove tak nový model od spoločnosti Huawei zabodoval v rebríčku DxOMark so 156 bodmi, čo je o 3 body viac ako mal doterajší kráľ fotomobilov. Spoločnosť Huawei dlhodobo pracuje na fotoaparátoch svojich smartfónov, no až donedávna im ku skvelým výsledkom dopomáhala spoločnosť Leica. Po ukončení spolupráce však Leica už dnes zdobí telefóny konkurenčného Xiaomi, čo ale Huawei nezastavilo. Model Huawei P60 Pro sa totiž na prvé miesto rebríčku dokázal dostať.

Akú výbavu smartfón ponúka?

Huawei P60 Pro je horúcou novinkou z dielne čínskej spoločnosti, ktorá zavítala aj na globálny trh. Ak ste sa však tešili na príchod Google služieb, tak ste sa tešili márne. Ani model P60 Pro neprináša Google služby, čo môže byť hendikepom smartfónu. Rebríček DxOMark však dokazuje, že telefón si svojich fanúšikov nájde najmä pre svoj fotoaparát, ktorý sa skladá z hlavného 48-megapixelového snímača, ktorý dopĺňa ďalší 48-megapixelový telefoto a 13-megapixelový ultraširokouhlý snímač. Telefón poháňa čipset Snapdragon 8+ Gen 1 z minulého roka, Huawei však mohol nasadiť len jeho 4G verziu.

Model teda svoje chybičky má, no ak patríte medzi nadšencov do mobilnej fotografie, tak by vás tieto menšie nedostatky nemali odradiť. Huawei P60 Pro ďalej ponúka aj veľkú 4815mAh batériu s podporou 88W nabíjania a 50W bezdrôtového nabíjania. Výbava teda vôbec nie je zlá a práve fotoaparát môže mnohých fanúšikov zaujať. Teda aspoň to dokazuje jeho status v rebríčku DxOMark.

Siahli by ste po tomto smartfóne aj pre jeho menšie nedostatky? A je pre vás fotoaparát pri výbere smartfónu dôležitý? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close