Rebríček DxOMark má nového kráľa v oblasti kamery, no aj displeja: O ktorý prémiový smartfón ide?!

V rebríčku DxOMark sa objavil nový model, ktorý významne zamiešal kartami. Získal prvé miesto hneď v dvoch kategóriách.

kamera smartfonu
Zdroj: unsplash.com (Khoa Nguyen)

Známy rebríček DxOMark poznáme vďaka testovaniu telefónov a ich následnému hodnoteniu v oblasti viacerých domén. Prostredníctvom tohto rebríčku vieme zistiť, ktoré smartfóny majú najlepší displej, batériu, kameru či reproduktory. Aktuálne testovaním tohto rebríčka prešiel nedávno predstavený prémiový model z dielne čínskeho výrobcu, ktorý počas konferencie Mobile World Congress v španielskej Barcelone priniesol na trh svoju vlajkovú sériu. Jeden smartfón sa tak aktuálne postavil do čela rebríčka hneď v dvoch kategóriách, teda najlepšieho fotomobilu, no aj smartfónu s najlepším displejom. A o ktorý model teda ide? Rebríček s nami zdieľala platforma dxomark.com a vy sa na to môžete pozrieť spolu s nami.

Rebríčku DxOMark kraľuje nový model hneď v dvoch kategóriách

Získať prvenstvo v rebríčku DxOMark dnes nie je už úplne jednoduché. Viaceré telefóny vo svojej výbave ponúkajú len to najlepšie, čo na trhu nájdeme a v konečnom dôsledku tak majú veľmi porovnateľné výsledky. O to viac je to vzácne, keď sa nájde telefón, ktorý jednoznačne získa prvenstvo aj napriek silnej konkurencii. A práve to sa stalo teraz, nakoľko počas konferencie MWC 2023 v Barcelone čínska spoločnosť Honor predstavila svoj vrcholný model Honor Magic5 Pro.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Práve Honor Magic5 Pro dokázal poraziť aj tie najlepšie smartfóny v rebríčku, pričom v oblasti kamery predbehol dlhodobého kráľa v podaní Huawei Mate 50 Pro. Model od spoločnosti Huawei vo svojej výbave prinášali aj inovácie od Leicy a o to viac nás prekvapuje jeho pokorenie práve novým Honorom. Honor Magic5 Pro tak nakoniec získal v rebríčku DxOMark až 152 bodov, čím Huawei prekonal až o 3 body.

iPhone 14 Pro Max už nemá najlepší displej na trhu

Okrem oblasti kamery tak nový Honor Magic5 Pro žiari aj medzi telefónmi s najlepším displejom. Doteraz tak bol na vrchole iPhone 14 Pro Max ako najlepší telefón z dielne spoločnosti Apple. Honor ho so svojimi 151 bodmi v rebríčku DxOMark predbehol, pričom rozdiel bol o dva body. Je teda vidno, že spoločnosti Honor osamostatnenie od bývalej materskej spoločnosti Huawei prospelo. Nové smartfóny sa tak šplhajú medzi to najlepšie, čo si môžeme kúpiť.

Nakoniec musíme podotknúť, že Honor Magic5 Pro je aktuálne smartfónom, ktorý prešiel len dvoma testami v rámci benchmarku DxOMark. V ďalších kategóriách zatiaľ ešte nebol posudzovaný. Môže sa tak stať, že by sa nakoniec dostal aj medzi elitu v oblasti batérie či reproduktorov alebo selfie kamery. Poznamenáme však, že v oblasti batérie aktuálne kraľuje lacnejšia verzia tohto modelu s označením Honor Magic5 Lite.

Čo poviete na nový Honor Magic5 Pro? Zvážili by ste jeho kúpu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre