Rebríček DxOMark má nového kráľa fotomobilov: Doterajšieho lídra vystriedal pomerne malo známy hráč na našom trhu

Do rebríčku DxOMark sa prebojoval nový model, ktorý okamžite zaujal prvé miesto. Pozrite sa, ako sa rebríček zmenil.

OPPO Find N2 Flip kamera
Zdroj: Vosveteit.sk

Získať prvenstvo v platforme DxOMark, ktorá porovnáva rôzne oblasti smartfónov, je pomerne komplikované. Dnešné smartfóny totiž prinášajú výbavu, ktorá je na skutočne špičkovej úrovni, pričom v oblasti fotoaparátu je veľmi ťažké sa niekam posunúť. Doterajším kráľom fotomobilov bol pritom model Honor Magic5 Pro, ktorý sa v už spomínanom rebríčku objavil s hodnotením 152 bodov a porazil tak Huawei Mate 50 Pro. Teraz sa však môžeme pozrieť na nový model, ktorý sa v tomto rebríčku objavil na prvom mieste a stal sa tak suverénnym víťazom. O ktorý model ide? Na to sa môžete pozrieť spolu s nami v tomto článku!

DxOMark ovládol nový smartfón

Keď sa model Honor Magic5 Pro objavil na vrchole rebríčka najlepších fotomobilov, tak sme si mysleli, že sa na ňom udrží dlhšie. Predsa dnes pokoriť kráľa fotomobilov a získať dostatočný počet bodov nie je vôbec jednoduché. Rebríček DxOMark však teraz eviduje nového kráľa fotomobilov, ktorý pochádza od konkurenčného čínskeho výrobcu. Ide o model Oppo Find X6 Pro s výsledkom 153 bodov, teda o jeden bod finálneho hodnotenia predbehol model od Honoru.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tento model sa predstavil minulý mesiac, pričom na globálnom trhu by sme ho hľadali len márne. Do Európy zatiaľ neprišiel, no láka skutočne prémiovou výbavou, ktorú dopĺňa aj špičkový fotoaparát. Ako hlavný snímač fotoaparátu využíva 50-megapixelový Sony IMX989, ktorý je aktuálne tým najlepším, čo môžeme v telefónoch nájsť. Dopĺňajú ho ďalej dva 50-megapixelové snímače, ktoré slúžia ako telefoto a ultraširokouhlý snímač. Jeho prednosťami sú najmä snímky aj pri horšom osvetlení, ostré fotografie aj videá, skvelý zoom aj portrétový režim.

Aké modely nasledujú?

V rebríčku DxOMark môžeme nájsť ďalšie skvelé modely, pričom vieme, že Oppo Find X6 Pro nasleduje Honor Magic5 Pro a tretiu priečku aktuálne drží Huawei Mate 50 Pro. Štvrté a piate miesto ďalej zdieľajú modely ako Google Pixel 7 Pro a Honor Magic4 Ultimate. Šieste a siedme miesto obsadil zasa Apple s modelmi iPhone 14 Pro Max, resp. iPhone 14 Pro. Do TOP desiatky sa dostal aj Huawei P50 Pro, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Rovnaké hodnotenie však zdieľa aj model Mi 11 Ultra od Xiaomi.

Leica kamera Xiaomi 13 Pro
Zdroj: Vosveteit.sk

Rebríčkom DxOMark však už čoskoro môže otriasť ďalší smartfón. Na svoje predstavenie sa chystá model Xiaomi 13 Ultra s 50-megapixelovým snímačom Sony IMX989, ktorý môžeme nájsť aj v modeli Oppo Find X6 Pro. Tento snímač má podľa oficiálnych informácií doplniť aj trojica ďalších 50-megapixelových snímačov. Vo výsledku by sa teda do TOP desiatky mohlo zamotať aj Xiaomi, ktoré do nej nedokázalo prebojovať modely zo série Xiaomi 13 s Leicou.

Záleží vám pri výbere nového telefónu na jeho fotoaparáte? A sledujete rebríček DxOMark? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre