SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi 13 Ultra príde už o pár dní: Dostal oficiálny dátum svojho debutu

Xiaomi 13 Ultra sa predstaví už budúci týždeň a príde aj na globálny trh. Tento model si budeme môcť kúpiť pravdepodobne aj u nás.

Okolo modelu Xiaomi 13 Ultra sa točia viaceré dohady ohľadom výbavy či dátumu predstavenia. Nový smartfón z vlajkovej série čínskeho giganta pritom má prísť aj na globálny trh, takže si ho budeme môcť kúpiť aj u nás. Teraz sa konečne dozvedáme oficiálne informácie, ktoré tieto dohady ukončujú a prinášajú nám bližší pohľad na to, kedy sa novinka predstaví. Najbližšie predstavovanie produktov pritom prebehne už o pár dní, na čo poukazujú sociálne siete spoločnosti. Oficiálny dátum predstavenia pritom nájdeme aj na oficiálnom účte spoločnosti na Twitteri, kde sa okrem dátumu aj mierne črtá dizajn nového telefónu.

Xiaomi 13 Ultra príde už o pár dní

Model s označením Xiaomi 13 Ultra má fanúšikom spoločnosti priniesť to najlepšie, čo aktuálne vie priniesť. Tešiť sa máme napríklad na prémiový Snapdragon 8 Gen 2, ktorý telefónom dodáva výkon, aký nám bude stačiť aj pre tie náročnejšie úkony. Okrem toho ale máme očakávať fotoaparát, ktorý bude hlavnou súčasťou telefónu. Novinka s prívlastkom Ultra sa má sústrediť najmä naň, pričom chýbať nebude ani spolupráca s Leicou. Potvrdzuje to aj nový plagát s upútavkou na predstavenie prémiového smartfónu z portfólia Xiaomi.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Predstavenie nového smartfónu teda podľa našich informácií prebehne už 18. apríla o 13:00 nášho času. Toto predstavenie budeme môcť sledovať prostredníctvom živého vysielania, pričom Xiaomi zatiaľ neurčilo platformy, na ktorých sa bude tento prenos vysielať. Xiaomi 13 Ultra by so sebou mohol priniesť aj ďalšie nové zariadenia, keďže predstavenie jedného produktu nie je u Xiaomi úplne zvykom. V súčasnosti zatiaľ poznáme len informácie o jednom produkte, ktorý však bude prémiový.

Takúto výbavu v smartfóne očakávame

Ako sme už spomenuli, hlavnými súčastami modelu budú špecifikácie ako Snapdragon 8 Gen 2 vyrobený 4nm výrobným procesom spoločnosťou TSMC. Tento čipset sme mohli vidieť aj v základných modeloch série ako napríklad Xiaomi 13 či Xiaomi 13 Pro. Prémiový Xiaomi 13 Ultra rovnako prinesie fotoaparát, na ktorom sa spolupodieľala spoločnosť Leica. Aktuálne sa špekuluje o tom, že by novinka priniesla až štyri snímače fotoaparátu, pričom by všetky mali 50-megapixelov.

Xiaomi 12S Ultra 1
Zdroj: Xiaomi

V rámci 3C certifikácie sme sa už dozvedeli o tom, že Xiaomi 13 Ultra bude disponovať 90W rýchlonabíjaním. To doplní aj 50W bezdrôtové nabíjanie a očakávame aj prítomnosť možnosti reverzného nabíjania. V prípade prémiovej novinky teda nemáme očakávať podporu pre 120W rýchlonabíjanie, čo nám však Xiaomi s najväčšou pravdepodobnosťou vysvetlí až počas predstavovania. Aktuálne najvýkonnejší Xiaomi 13 Pro totiž disponuje 120W nabíjaním a novinka by teda ponúkla o niečo pomalšiu alternatívu.

Budete sledovať predstavovanie nového Xiaomi 13 Ultra? A zvažujete aj jeho kúpu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close