APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

YouTube prináša nové funkcie pre svoju aplikáciu, no aj web: Týchto 5 zmien nám už dlho chýbalo!

YouTube zavádza nové funkcie v rámci svojho prémiového predplatného. Nové funkcie službu výrazne vylepšia, zdá sa z ich prezentácie.

Videoplatforma YouTube patrí medzi najpopulárnejšie a najviac známe služby, ktoré pre tento typ obsahu používatelia využívajú. Jej obrovskou výhodou je, že ponúka videoobsah, no aj hudbu, pričom pred niekoľkými rokmi vsadila aj na streamovaciu službu s označením Music. A aj keď je táto tradičná služba vo viacerých smeroch skutočne populárna, tak v niektorých oblastiach v porovnaní s konkurenciou zaostávala. Teraz sa však známa služba dostáva opäť na výslnie tým, že prináša hneď päť nových funkcií pre svojich prémiových používateľov. O novinkách nás informovala platforma na svojom blogu, kde ich podrobne popísala. Ktorá nová funkcia osloví aj vás? Pozrite sa!

YouTube prináša možnosť vytvorenia radu videí

Na začiatku spomenieme, že sa tieto funkcie týkajú predplatného YouTube Premium, teda len používateľov so zaplateným predplatným. Prvou novou funkciou je možnosť vytvorenia radu videí či piesní, ktoré po sebe chceme sledovať. Či už využívate aplikáciu pre smartfón alebo tablet, nebudete si musieť vytvárať nové playlisty či manuálne vždy piesne prepínať. Služba po novom umožní nastavenie radu sledovania, pričom podobnú funkciu využíva už dlhšie konkurenčná služba Spotify.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločné sledovanie

Ďalšou novinkou je možnosť spoločného sledovania videí na diaľku s vašimi priateľmi a známymi. V prípade Android zariadení sa pritom bude využívať prenos prostredníctvom služby Google Meet a zariadenia so systémom iOS budú môcť využiť FaceTime. Novinka v rámci služby YouTube pritom premieňa túto platformu na pokročilejšiu streamovaciu službu, keďže túto funkciu ponúka napríklad aj konkurenčná platforma Disney+.

Presúvajte sa medzi zariadeniami

Zapozerali ste sa do videa na počítači, no potrebujete od neho odísť? YouTube prináša riešenie pre svojich prémiových predplatiteľov, ktorí budú môcť pokračovať v sledovaní aj na inom zariadení. Video sa pritom obnoví presne tam, kde ste skončili na predchádzajúcom zariadení. Takýmto spôsobom budete môcť sledovať ďalej napríklad vo svojom smartfóne bez toho, aby vás niečo prerušilo. Opäť by sme prízvukovali, že takýto prenos ponúka napríklad služba Spotify.

YouTube automaticky stiahne videá pre vás

Už sa vám niekedy stalo, že ste napríklad sadli do vlaku a uvedomili si, že ste si na cestu nestiahli žiadny film či video? YouTube toto vyrieši za vás, keďže vďaka inteligentnému sťahovaniu stiahne pre vás odporúčané videá. Vďaka tomu nezostanete bez zábavy ani na dlhej ceste vlakom či lietadlom. YouTube má týmto za cieľ prilákať si nových prémiových predplatiteľov pre svoju službu, ktorá mimochodom stojí 7,19€ na mesiac.

Vylepšená kvalita sledovania na zariadeniach so systémom iOS

V neposlednom rade by sme radi spomenuli funkciu, ktorá nenechala jedného používateľa chladného. Vylepšená 1080p kvalita pre sledovanie videí totiž mala pôvodne znížiť kvalitu klasického sledovania zadarmo, aspoň to uvádzali používatelia. Nakoniec sa tak nestalo a lepšiu kvalitu si budú môcť vyskúšať prémioví YouTube predplatitelia v aplikácii pre smartfóny so systémom iOS.

Patríte medzi prémiových predplatiteľov tejto služby? A evidujete už nové funkcie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close