USB-C nemá byť jedinou významnou zmenou pre iPhone 15: Premenou si prejdú aj káble!

Séria iPhone 15 má získať nové káble s lepšou kvalitou ako tie, ktoré sme videli doteraz. Nasledovať má aj nové MacBooky.

nabijanie smartfonu titulka
Zdroj: MosayMay / shutterstock.com

Ak patríte medzi fanúšikov elektroniky od spoločnosti Apple, tak sa tento rok máte skutočne na čo tešiť. Po kvázi monotónnosti smartfónov, ktoré nám americký gigant predstavoval počas posledných rokov, nás čakajú väčšie zmeny, ktoré potešia nejedného používateľa. Séria iPhone 15 má pritom konečne ponúknuť aj USB-C konektor, čím sa zjednoduší nabíjanie a presun súborov pomocou kábla v smartfónoch. USB-C konektor totiž využíva väčšina Android telefónov na trhu, no aj iná elektronika a používatelia ich doma zvyčajne majú aj „do zásoby“. Naopak lightning bol typický len pre iPhony, čo sa už tento rok zmení. Využitie USB-C konektora však podľa portálu macrumors.com nebude jedinou významnou zmenou pre túto sériu v oblasti nabíjania. Apple má totiž vsadiť aj na výrazne lepšie káble.

iPhone 15 má získať v balení lepší nabíjací kábel

Nabíjanie káblom je pre väčšinu používateľov stále preferovanou voľbou v porovnaní s tým bezdrôtovým. Jeho nevýhodou sú ale káble, ktoré sa po čase opotrebujú a pri kúpe kvalitného príslušenstva nemusíme rátať s nízkou čiastkou. Spoločnosť Apple pritom ráta každý rok aj s vysokými ziskami na príslušenstve, keďže oficiálne lightning káble predáva len ona. Po prechode na USB-C konektor má mať však Apple ešte eso v rukáve. Vo výbave série iPhone 15 má ponúknuť lepšie, pletené káble s dlhšou výdržou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Poukazujú na to rôzne zdroje, pričom tieto káble vo výbave telefónov by mali korešpondovať aj s farbou telefónu, ktorý si zakúpite. Nové káble majú vydržať dlhšie ako tie klasické, ktoré nájdeme v akomkoľvek telefóne pri jeho kúpe. Ak by Apple pribalil tieto káble do balení série iPhone 15, tak by ich používatelia pravdepodobne za nové pri poškodení tak skoro nevymenili. Apple by si navyše zaistil, že by si používatelia radšej kúpili originálne káble, keďže by boli kvalitnejšie ako tie, ktoré nájdeme v baleniach od konkurenčných výrobcov smartfónov.

Apple už túto cestu zvolil aj pri MacBookoch

Prechod na pletené káble, ktoré majú lepšiu výdrž a odolnosť v porovnaní s tými klasickými, by dával v spojení so spoločnosť Apple zmysel. Nielen séria iPhone 15, ale aj niektoré MacBooky totiž už dnes podobnou cestou kráčajú a ponúkajú pletené káble, ktoré farbou korešpondujú so zakúpeným zariadením. Apple tieto káble ponúka v baleniach všetkých MacBookov Air a MacBookov Pro s MagSafe 3.

iPhone 14 a iPhone 14 Plus_uvodny
Zdroj: Apple

Apple má pritom pre sériu iPhone 15 chystať aj mierne rýchlejšie nabíjanie. Podľa posledných informácií majú minimálne Pro modely získať podporu pre až 35W nabíjanie. Ich predstavenie by mohlo prebehnúť už 13. septembra, no na podrobné informácie zo strany spoločnosti stále čakáme. Predstavenie nových iPhonov je však v každom prípade už za rohom.

Brúsite si zuby na nové iPhony? A aké vylepšenie by ste v ich výbave radi videli? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre