AppleSpravodajstvo

iPhone 15 má priniesť rýchlejšie nabíjanie ako minuloročné modely, naznačujú úniky

Ďalšia generácia smartfónov od Apple má vsadiť na rýchlejšie nabíjanie. Nevieme, či ho získajú všetky modely série iPhone 15.

Rýchle nabíjanie je dnes takmer základnou súčasťou každého lepšieho smartfónu. Niektorí výrobcovia sa snažia ponúknuť čo najrýchlejšie nabíjanie, pričom výsledkom sú smartfóny s 210W nabíjaním a pokojne vyššími hodnotami. Väčšina vlajkových lodí na trhu dnes ale ponúka 120W alebo 67W nabíjanie, čo je takmer štandardom. Výnimky ale potvrdzujú pravidlo a medzi spoločnosti, ktoré s rýchlym nabíjaním zatiaľ neexperimentujú, patrí aj americký Apple. Ich iPhony nájdeme na predajných pultoch s cenami nad 1000€, no aj minuloročné modely zo série iPhone 14 ponúkajú nanajvýš 27W nabíjanie v Pro verzii, základný model len 20W. To sa ale má už tento rok zmeniť. Ako informuje portál 9to5mac.com, tak séria iPhone 15 má disponovať mierne rýchlejším nabíjaním. Keď ale povieme mierne, myslíme skutočne len mierne.

iPhone 15 by mohol zvýšiť rýchlosť svojho nabíjania

Nové smartfóny od spoločnosti Apple majú prísť na trh už o pár týždňov. S blížiacim sa dátumom predstavenia sa vyskytujú na internete aj mnohé úniky a špekulácie, ktoré poukazujú na špecifikácie nových iPhonov. Medzi najvýraznejšie správy ohľadom série iPhone 15 je pritom zmena nabíjacieho konektora, ktorým by už nemal byť lightning. Namiesto toho Apple nasadí USB-C konektor, ktorý vieme nájsť takmer v každom Android zariadení a inej elektronike.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
iphone USB C
Zdroj: Ebru-Omer / Shutterstock.com

Okrem zmeny konektora pre nabíjanie však má Apple pristúpiť aj k inej zmene. Zvýšiť by sa mala mierne aj rýchlosť nabíjania. Kým minuloročný iPhone 14 ponúkol 20W nabíjanie a iPhone 14 Pro 27W nabíjanie, tak tohtoročné iPhony majú profitovať z 35W nabíjania. Toto zrýchlenie síce nie je úplne výrazné, no pri nižších kapacitách batérií sa môžu modely zo série iPhone 15 nabiť o niečo rýchlejšie.

Zatiaľ nevieme, ktoré modely ho získajú

Spoločnosť Apple počas posledných rokov spravil výraznejšie rozdiely medzi základným a Pro modelom v sérii. Aj preto očakávame, že nie všetky modely v sérii iPhone 15 by prišli s 35W nabíjaním. Podľa politiky spoločnosti Apple by tak rýchlejšie nabíjanie mohol priniesť len model s prívlastkom Pro, resp. Pro Max. Základný model by sa tak mal uspokojiť s pomalším nabíjaním.

iPhone 14 a iPhone 14 Plus_uvodny
Zdroj: Apple

Apple pritom nie je jedinou spoločnosťou, ktorá využíva pomalšie nabíjanie vo výbave svojich drahších telefónov. Podobný prístup má totiž aj Samsung so svojim tohtoročným Galaxy S23, ktorý získal len 25W nabíjanie. Apple by tak mohol priniesť výrazne rýchlejšie nabíjanie v porovnaní so Samsungom, no aj napriek tomu sa nebude táto rýchlosť nabíjania doťahovať na konkurenčných výrobcov ako je Xiaomi, HONOR či Realme.

Čo poviete na takúto rýchlosť nabíjania? Myslíte si, že je 35W dostatočných alebo by ste chceli v telefóne viac? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close