Vyhýbate sa prehliadaču Edge? Microsoft vás ho donúti používať ďalšou praktikou!

Microsoft Edge má byť predvoleným prehliadačom pre služby ako Outlook a Teams. Oficiálnym dôvodom je kompatibilita služieb.

Microsoft Edge prehliadac
Zdroj: Primakov / Shutterstock.com

Prehliadač Edge od spoločnosti Microsoft v poslednej dobe zaznamenal výrazný nárast používateľov. Dôvodom je najmä to, že vyhľadávač Bing ponúka možnosť vyhľadávania za pomoci umelej inteligencie. V rámci tohto prehliadača tak môžete profitovať aj z výsledkov, ktoré pre vás pripraví ChatGPT s najnovším modelom GPT-4. Aj napriek tomu však viacero používateľov využije tento prehliadač od Microsoftu len preto, aby si nainštaloval Chrome, prípadne iný prehliadač. Microsoft však našiel ďalší spôsob k tomu, ako používateľov donútiť využívať ich vlastný prehliadač. Ak si nezmeníte nastavenia, nevyhnete sa tomu ani vy, prezrádza stránka podpory Microsoftu. Aké zmeny sa pre vás chystajú? To si teraz prezradíme v našom článku.

Microsoft Edge bude východiskovým prehliadačom pre Outlook

E-mailového klienta Outlook určite poznáte. Ide o službu, ktorá sa neoddeliteľne spája so spoločnosťou Microsoft. A možno aj pre lepšie prepájanie služieb a produktov od Microsoftu sa spoločnosť rozhodla spraviť dôležitý krok. Po novom totiž určí prehliadač Edge ako východiskový prehliadač pre otváranie odkazov zo služby Outlook. Váš počítač pritom nebude prihliadať na to, aký prehliadač máte nastavený ako predvolený. Automaticky sa tak odkazy otvoria v prehliadači od spoločnosti Microsoft.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Práve Microsoft pritom túto zmenu zdôvodňuje ako krok, ktorý vykonali k zvýšeniu komfortu používateľov. Prehliadač Edge totiž ponúkne viacero nástrojov, ktoré budú ponúkať lepšiu prácu aj s vaším e-mailom a nástrojom Outlook. Keď sa však na tento krok pozrieme bližšie, tak všetci vieme, čo za ním pravdepodobne stojí. Microsoft chce opäť zvýšiť počet používateľov svojho prehliadača, ktorý stále využíva menej ľudí ako konkurenčný Chrome od Googlu.

„Na zlepšenie vášho zážitku medzi e-mailom a prehliadaním – aby ste ich mohli vidieť v rovnakom čase a na rovnakom mieste. Už žiadne prepínanie medzi aplikáciami.“, vysvetľuje Microsoft na svojich stránkach, prečo Edge bude predvolený. „S cieľom poskytnúť jedinečný zážitok – v spoločnosti Microsoft sa snažíme vytvoriť pre zákazníkov tú najlepšiu skúsenosť s našimi produktmi.“, dopĺňa.

Neskôr sa má pridať aj Microsoft Teams

Komunikačná platforma Microsoft Teams má byť ďalším nástrojom, ktorý pristúpi k rovnakému kroku ako Outlook. Aj odkazy, ktoré budete chcieť otvoriť v rámci tohto programu, sa otvoria prostredníctvom prehliadača Microsoft Edge. Taktiež pritom váš počítač nebude sledovať to, aký prehliadač máte nastavený ako predvolený. Zmena sa teda postupne má týkať viacerých nástrojov, čím by si prehliadač od Microsoftu mohol skutočne získať nových používateľov. Aktuálne sa má však Edge stať východiskovým len pre Outlook a neskôr pre Microsoft Teams.

Radi by sme však spomenuli, že v nastaveniach aplikácie sa bude dať predvolený prehliadač pre otváranie odkazov zmeniť. Nie každý tak bude musieť využívať priamo prehliadač Edge, no ak si nastavenia nezmeníte, bude vás to k nemu zavádzať. V konečnom dôsledku tak môžu viacerí používatelia túto možnosť zmeny odignorovať a nakoniec využívať práve prehliadač od Microsoftu.

Patríte medzi používateľov prehliadača Edge? Alebo radšej využívate iný internetový prehliadač vo svojom počítači? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre