Microsoft oznámil novinky pre Bing, Edge, SwiftKey a Skype. Prinášajú pokročilé AI funkcie!

Microsoft zavádza lepšiu integráciu AI s novými funkciami pre používateľov svojich služieb. Pozrite sa, aké sú novinky.

bing chatbot
Zdroj: Ascannio / Shutterstock.com

Spoločnosť Microsoft je azda najväčším rivalom Googlu, pričom práve integrácia AI do nástrojov je doménou, v ktorej v Microsofte vynikajú. Používatelia ich služieb teda majú aktuálne možnosť využívať umelú inteligenciu aj v bežných nástrojoch, zatiaľ čo Google sa do tohto štádia zatiaľ nedostal. Teraz sa nástroje od Microsoftu ako je Bing, Edge, SwiftKey aj Skype dočkajú veľkej aktualizácie, ktorá nám ich každodenné používanie ešte uľahčí. O týchto novinkách nás informoval Microsoft na svojom blogu a veríme, že si ich určite zamilujete aj vy. Pozrite sa teda s nami, o aké zmeny v tomto prípade ide.

Microsoft prinesie veľké aktualizácie už tento týždeň

Google bol pre nás dlhé roky východiskovým vyhľadávačom a poskytovateľom služieb pre denné používanie smartfónu. S príchodom AI do služieb Microsoftu sa to ale zmenilo a práve Microsoft nám teraz dáva o dôvod viac, aby sme si vyskúšali aj Bing. Už tento týždeň si totiž budeme môcť vyskúšať nový widget z domovskej obrazovky, vďaka ktorému budeme mať prístup k GPT-4 priamo z nej. Okrem tohto widgetu budeme môcť využiť aj možnosť hlasového zadávania požiadavky, s AI sa teda budeme môcť aj porozprávať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Microsoft Bing AI widget chatgpt
Zdroj: Microsoft

Bing ďalej získava možnosť práce na viacerých platformách. Po novom teda ak začnete konverzáciu s AI vo vašom počítači, tak Microsoft bude vedieť preniesť túto konverzáciu aj do vášho smartfónu. Vylepšenia sa ale dočká aj samotný nástroj a odpovede v ňom. Doteraz totiž používatelia preferovali konverzáciu najmä v anglickom jazyku, nakoľko bola táto konverzácia vyspelejšia. Bing ale už tento týždeň zdokonalí svoju konverzáciu aj v iných jazykoch.

Veľké novinky prinesie aj SwiftKey

Klávesnica SwiftKey taktiež spadá pod spoločnosť Microsoft a ide o jednu z najviac populárnych klávesníc pre používateľov smartfónov s Androidom aj systémom iOS. Po novom budete môcť využívať klávesnicu SwiftKey aj pre skladanie správ, pričom vám bude stačiť klávesnici zadať pokyn k tomu, akú správu chcete odoslať. Rovnako si budete môcť vyskúšať aj možnosť zmeny štýlu správy či využiť možnosť reformulácie viet pred odoslaním správy. Funkcia už teraz prichádza medzi prvých používateľov klávesnice SwiftKey a mali by ju mať k dispozícii všetci v priebehu nasledujúcich dvoch týždňov. SwiftKey ďalej ponúkne aj prekladač v rámci klávesnice a tešiť sa môžeme aj na dva ďalšie štýly konverzácií, ktoré klávesnica predstaví – duchaplný a veselý.

Microsoft aktualizuje aj Edge

Prehliadač Edge nepríde taktiež na prázdno. Novou funkciou má byť tzv. kontextuálny chat, kedy sa budeme môcť spýtať AI otázky, ktoré sa týkajú danej stránky. Rovnako budeme môcť požiadať AI o zhrnutie informácií, ktoré sa na stránke nachádzajú, čo nám bude môcť výrazne ušetriť čas. Ďalšou novou funkciou má byť možnosť pýtať sa AI informácie ohľadom len časti textu, k čomu nám bude stačiť vyznačiť túto časť a o zvyšok sa postará umelá inteligencia. Microsoft túto novinku taktiež prinesie medzi používateľov v najbližších dňoch.

Microsoft Edge
Zdroj: Microsoft

Vylepšením si prejde aj Skype

Poslednou službou, ktorá získa nové funkcie týkajúce sa AI, je komunikačná platforma Skype. Aj keď by si niekto myslel, že Skype už nikto nevyužíva, tak opak je pravdou práve pre integráciu AI. Po novom bude umelá inteligencia súčasťou každej skupinovej konverzácie. Ak budete chcieť vyvodiť z konverzácie nejaké závery či získať informácie, stačí si privolať asistenta pomocou zadania @Bing. Takýmto spôsobom sa vyvolá AI chatbot aj do vašej skupinovej konverzácie.

Využívate niektorú z týchto služieb od Microsoftu? A skúšali ste už aj nejaké tie AI funkcie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre