Unikli ceny pripravovaných smartfónov z dostupnej série od Samsungu: Navýšenie cien sa bude týkať aj ich!

Modelový rad Samsung Galaxy A už čoskoro prinesie nové telefóny. Získať však majú pomerne vysokú cenu, ktorá fanúšikov nepoteší.

Telefon Samsung
Zdroj: unsplash.com (Mark Chan)

Fanúšikovia juhokórejského Samsungu po predstavení vlajkových lodí zo série Galaxy S23 čakajú na dostupnejšie novinky. Nie každý totiž preferuje kúpu drahšieho modelu napriek tomu, že ponúkajú skutočne lákavú výbavu. Lacnejšie telefóny spoločnosti Samsung patria medzi najpredávanejšie Android zariadenia na globálnom trhu, a tak očakávame, že svoju popularitu si budú vedieť presadiť aj modely ako Galaxy A14, Galaxy A34 a Galaxy A54. Práve tieto novinky práve očakávame, že nám popredný výrobca smartfónov predstaví v blízkej dobe. A keďže sme už mali tú česť vidieť rendery telefónov a pozreli sme sa aj na ich špecifikácie, tak si teraz odhalíme ich očakávanú cenu. Na ich ceny nás prostredníctvom svojho účtu na Twitteri upozornil známy leaker ako SnoopyTech.

Aj lacnejšie smartfóny bude Samsung zdražovať

Nižší dopyt po nových modeloch, no aj vyššie ceny súčiastok nútia niektorých výrobcov smartfónov zvyšovať ceny telefónov. Všimnúť sme si to mohli najmä vo vlajkovej sérii Galaxy S23, ktorá priniesla najlepšie vybavený model s prívlastkom Ultra s cenou okolo 1400€. Zdražovanie však Samsung prinesie aj do nižšej triedy, teda konkrétne k modelom Galaxy A14, Galaxy A34 a Galaxy A54. Tieto telefóny má spoločnosť pritom predstaviť už v blízkej dobe a fanúšikovia spoločnosti na ne netrpezlivo čakajú.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako však informuje známy leaker, tak aj najlacnejší model nebude úplne lacný. Najmenej vybaveným telefónom z tejto trojice tak bude Samsung Galaxy A14, ktorý sa vo verzii so 64GB interného úložiska na trhu objaví s cenovkou na úrovni 219€. Nejde teda o úplne najnižšiu cenu no zatiaľ musíme poznamenať, že nepoznáme jeho výbavu. Čo však vieme, mal by disponovať prístupom k 5G sieti. Okrem tohto smartfónu sa však dozvedáme aj cenu Galaxy A34, ktorý vo verzii so 128GB úložiska príde s cenou na úrovni 419€. A to už nie je vôbec málo. Ak by sme chceli siahnuť po lepšie vybavenom Galaxy A54, tak by sme si sto eur ešte priplatili. V konečnom dôsledku by sme tak zaplatili až 519€.

Galaxy A34 a Galaxy A54 už svoju výbavu odhalili

Dva modely z trojice noviniek od Samsungu už nie sú takmer žiadnym tajomstvom. Len nedávno totiž odhalili, že vo svojej výbave by mali priniesť ako čipset Exynos 1380 pre lepšie vybavený Galaxy A54, tak aj MediaTek Dimensity 1080 v prípade nie o veľmi lacnejšieho Galaxy A34. Kompletnú výbavu, ktorá nedávno unikla, sme vám už predstavili v našom nedávnom článku, pričom sa môžeme dnes pozrieť aj na redery týchto zariadení z dielne spoločnosti Samsung.

Nedávny únik taktiež poukázal na možný dátum predstavenia. Dve novinky by sa tak mali prezentovať už 15. marca. Predstavenie by teda prebehlo už budúci týždeň v stredu. Počas predstavovania sa nám tak môžu informácie o telefónoch potvrdiť alebo vyvrátiť.

Kúpili by ste si niektorý z modelov z radu Samsung Galaxy A aj s takouto cenou? Alebo je podľa vás až príliš vysoká? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre