Séria Samsung Galaxy S23 má úspešný štart na trhu: Ktorý model sa ale predával najlepšie?

Vlajkové lode zo série Samsung Galaxy S23 zaznamenali rekordný záujem v rámci predobjednávok. Pozrite sa, o ktorý model bol najvyšší záujem.

Samsung Galaxy S23_displej
Zdroj: Vosveteit.sk, na snímke je Galaxy S23, S23 Plus a S23 Ultra

Po predstavení modelového radu Samsung Galaxy S23 sa spoločnosť mohla tešiť z veľkého množstva predobjednávok. Fanúšikovia spoločnosti tak boli ochotní si priplatiť za kvalitnejšie zariadenia, ktoré im vydržia dlhšiu dobu bez potreby výmeny. Najväčším lákadlom však bol bezpochyby vylepšený čipset Snapdragon 8 Gen 2 pre Galaxy telefóny, ktorý prináša vyšší výkon ako klasická verzia čipsetu. Juhokórejská spoločnosť je však bezpochyby jednotkou na trhu vo svojej oblasti, pričom ich telefóny majú čo ponúknuť. Portál androidauthority.com nás tak teraz informuje o tom, koľko modelov sa počas predobjednávok celkovo spojilo s novými majiteľmi a aj o tom, ktorý telefón sa z trojice noviniek predával najlepšie. A vy sa na tento prehľad úspechov série môžete pozrieť spolu s nami.

Sérii Samsung Galaxy S23 sa skutočne darilo

Pravdepodobne ste už počuli o tom, že aj poprední výrobcovia telefónov ich vyrábajú čoraz menej. Používatelia totiž už nekupujú nové zariadenia tak často, ako tomu bolo napríklad pred niekoľkými mesiacmi. Dôvodom môže byť samozrejme inflácia či nestabilná ekonomická situácia, no aj fakt, že čoraz častejšie dokážu nové telefóny vydržať dlhšie. Nepotrebujeme ich teda častejšie meniť pre ich opotrebenie. Séria Samsung Galaxy S23 však prekonala očakávania a zažila aj napriek nepriaznivým okolnostiam úspech medzi fanúšikmi. Ako sa jej teda darilo?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Samsung Galaxy S23 predna stena
Zdroj: Vosveteit.sk

V rámci predobjednávok modelového radu Samsung Galaxy S23 v Kórei sa novým telefónom podarilo prekonať rekord pri záujme o sériu Galaxy S. Podľa najnovších informácií sa teda podarilo spoločnosti pri predobjednávkach predať až 1.09 milióna telefónov na kórejskom trhu. Keď tieto údaje porovnáme so záujmom o minuloročnú sériu Galaxy S22 pri predobjednávkach, tak ide o jeho zvýšenie. Pri spustení predobjednávok totiž spoločnosť vtedy zaregistrovala predaj 1.01 milióna zariadení.

Ktorý model sa predával najlepšie?

Vzhľadom k výšším cenám vlajkových lodí by sme očakávali, že používatelia budú investovať najmä do najlacnejšieho modelu, ktorým je Galaxy S23. Ten ponúka dostatočne vysoký výkon a používateľov láka aj na menšie rozmery. Naše predpovede sa ale nepotvrdili, keďže najviac populárnym modelom v predobjednávkach bol práve najlepšie vybavený Samsung Galaxy S23 Ultra. Tento model zabral až 60% predobjednávok, teda približne 650 000 predobjednaných kusov v rámci Kórei. Informácie pre náš trh zatiaľ nemáme k dispozícii.

Samsung Galaxy S23 Ultra_zahnuty displej
Zdroj: Vosveteit.sk

Zvyšných 40% predaja tvorili teda lacnejšie modely. Samsung Galaxy S23, resp. Galaxy S23 Plus však rovnako zaujali používateľov aj keď teda menej v porovnaní s najlepším modelom série. Galaxy S23 Ultra ale vo výbave priniesol aj 200mpx hlavný snímač kamery či pero S pen, ktoré je dostatočným lákadlom pre svojich fanúšikov.

Zaujali vás modely zo série Galaxy S23? A objednali ste si niektorý z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre