SamsungSpravodajstvo

Séria telefónov Samsung Galaxy S23 je realitou. Pozrite sa, čo si pre nás kórejský gigant pripravil!

Samsung pred malými chvíľami oficiálne predstavil modelový rad Galaxy S23. Najväčšia inovácia prichádza v podobe čipu a fotoaparátov.

Kórejský gigant, spoločnosť Samsung, pred malými chvíľami predstavila produktovú radu smartfónov Galaxy S23. Ide o najočakávanejšie telefóny spoločnosti v tomto roku. Podľa očakávania boli predstavené tri modely smartfónov, ktorými sú S23 Ultra, S23+ a S23.

Galaxy S23 Ultra vyčnieva

Asi tou najvýraznejšou novinkou, ktorú si zákazník všimne ako prvú, je ultraširokouhlý 200-megapixlový snímač s uhlom záberu 120 stupňov v telefóne Ultra. Novinkou je aj podpora technológie Adaptive Pixel. Samsung hovorí, že kamera telefónu dokáže zaznamenať akýkoľvek epický okamih s ohromujúcou presnosťou. V súvislosti s kamerou je potrebné vyzdvihnúť, že po prvýkrát sa podarilo Samsungu umožniť procesoru pracovať so všetkými snímačmi súčasne. Výsledkom toho napríklad je, že keď dochádza k prepínaniu medzi snímačmi, tak nedochádza k rozdielom vo zosnímanej farbe. Hlavnému snímaču sekundujú ešte dva 10-megapixelové teleobjektívy. Zatiaľ čo jeden disponuje podporou 3x optického priblíženia s uhlom záberu 36˚ a clonou f2,4, tak druhý sa chváli 10-násobným optickým priblížením s clonou f 4,9 a uhlom záberu 11˚.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Samsung Galaxy S23_fotoaparat
Zdroj: Vosveteit.sk, na snímke je Galaxy S23, S23 Plus a S23 Ultra

Čo sa týka modelov S23 a S23+, tak oba modely ponúkajú ultraširokouhlý snímač s rozlíšením 12-megapixelov s uhlom záberu 120˚ a clonou f2,2. Doplnené sú o širokouhlý fotoaparát s rozlíšením 50-megapixelov s uhlom záberu 85˚ a clonou f1,8. Do tretice je tu prítomný teleobjektív s uhlom záberu 36˚ a clonou f2,4.

V prípade predných kamier všetkých telefónov je potrebné uviesť, že ide o minuloročný hlavný snímač z telefónov Flip, resp. Fold. Používatelia sa tak môžu tešiť na prémiové selfie fotografie! Len pre pripomenutie, ide o 12-megapixelový fotoaparát s uhlom záberu 80 stupňov a clonou f2,2.

Samsung Galaxy S23 predna stena
Zdroj: Vosveteit.sk

Displej

Čo sa týka displeja, tak v prípade modelu Ultra ide o 6,8“ Edge QHD+ panel s podporou technológie Dynamic AMOLED 2X. Samozrejme nechýba ani podpora Super Smooth, ktorá umožňuje adaptívne prispôsobenie Hz v rozpätí od 1 do 120 snímok za sekundu. Poteší aj pomerne vysoká vzorkovacia frekvencia 240 Hz. Prítomná je aj technológia Vision Booster, ktorú Samsung ale predstavil esťe rok dozadu. Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o technológiu, ktorá na základe okolitého svetla prispôsobuje kontrast farieb. Touto technológiou disponujú aj menej vybavené modely, S23 (6,1″) a S23+ (6,6″). No v prípade technológie Super Smooth, displeje telefónov sú schopné prispôsobiť počet Hz „len“ v rozmedzí 48 až 120 Hz.

Samsung Galaxy S23_displej
Zdroj: Vosveteit.sk, na snímke je Galaxy S23, S23 Plus a S23 Ultra

V súvislosti s obrazovkou telefónov je ďalej potrebné uviesť, že na ich povrchu nájdeme krycie sklíčko Corning Gorilla Glass Victus 2. Ide o siedmu generáciu ochranných sklíčok Gorilla Glass. Displej smartfónu dokáže ochrániť pri páde z výšky až do 1 metra!

Do pozornosti by sme vám ešte dali, že model Ultra má po bokoch zahnutý displej na rozdiel od zvyšných modelov.

Samsung Galaxy S23 Ultra_zahnuty displej
Zdroj: Vosveteit.sk

Ďalej treba spomenúť i to, že model Ultra je vybavený aj dotykovým perom, ktoré sa zasúva do spodnej časti tela telefónu.

Batérie mierne podrástli

Samsung vybavil model S23 Ultra batériou o kapacite 5 000 mAh, ktorú možno nabiť pri výkone 45 W, čo môže byť pre niekoho sklamaním. V každom prípade spoločnosť sľubuje, že batériu na 65% nabijete za približne 30 minút. No treba doplniť, že na to, aby ste využili plný potenciál nabíjania zariadenia, tak si budete musieť siahnuť o niečo hlbšie do vrecka. Dôvodom je, že nabíjačka sa predáva samostatne. Nechýba samozrejme ani reverzné nabíjanie. Model S23 disponuje batériou o kapacite 3 900 mAh a podporuje rýchle nabíjanie pri výkone do 25 W. Batériu na 50% nabijete za približne 30 minút, sľubuje Samsung. V prípade modelu S23+, Samsung do telefónu vtesnal batériou o kapacite 4 500 mAh, zároveň poteší prítomnosť rýchleho nabíjania pri výkone 45 W. V tomto prípade smartfón na 65% nabijete za pol hodinu, tvrdí gigant.

Samsung Galaxy 23 Ultra chrbat
Zdroj: Vosveteit.sk

Samozrejme, nechýba ani podpora najnovších štandardov ako je 5G, LTE, Wi-Fi 6E, Wi-Fi Direct, Bluetooth 5.3 a ďalšie. Čo sa týka softvéru, tak telefóny disponujú Androidom 13, nad ktorým je nadstavba One UI 5.1. Poteší aj prítomnosť IP68 certifikácie.

V prípade hardvéru treba spomenúť, že všetky modely sú vybavené procesorom Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy. Ide o vôbec najvýkonnejší čip, aký sme v telefónov Galaxy mohli kedy vidieť. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou telefónov, modelová rada S23 je výkonnejšia približne o 30%. Jedným z ďalších najvýznamnejších vylepšení série je optimalizovaný grafický procesor (GPU), ktorý je zhruba o 41 percent rýchlejší v porovnaní so sériou Galaxy S22 a je vyvinutý hlavne pre náročných používateľov, prízvukuje Samsung. Vylepšení sa dočkal aj systém chladenia telefónov.

„Zväčšila sa aj chladiaca komora , ktorú teraz nájdeme na všetkých telefónoch série Galaxy S23, a to znamená lepší a stabilnejší výkon pri dlhom a náročnom hraní.“, hovorí spoločnosť.

Cena začína tesne pod 950€, no za najmenej vybavený model

Ako už asi tušíte, tak telefóny nebudú lacným špásom. Samsung v našom regióne bude predávať model S23 s pamäťovým modulom 128GB od 949€. Vo verzii s 256GB interným úložiskom, si vypýta o rovných 50€ viac, teda 1 009€.  Model S23+ bude dostupný vo verzii 256GB a 512GB. Cena bude 1 199€, resp. 1 319€.

Cena najvybavenejšieho modelu S23 Ultra vo verzii 256GB bude začínať na úrovni 1 399€, 512GB verzia sa bude predávať od 1 579€, no na predajných pultoch sa ocitne aj verzia s 1TB úložiskom. V tomto prípade musíme ale povedať, že model bude exkluzívne predávať len Samsung. Stáť bude 1 819€.

Skorí záujemcovia o telefóny budú môcť ale nejaké to € ušetriť, prezradil Samsung. Kupujúci si budú môcť do 16.2.2023 zakúpiť vyšší model za cenu nižšieho. Zároveň budú môcť využiť akciovú ponuku Trade-in, kedy od vás Samsung odkúpi hocijaký smartfón bez ohľadu na jeho reálnu cenu za 120€. Táto akcia potrvá do konca februára. Len pre zaujímavosť, Samsung sa s nami podelil aj o kuriózny prípad z minulosti, kedy prišiel záujemca o nový model a bola mu predstavená táto akcia, tak kúpil najlacnejší telefón na predajni a ten hneď dal do výkupu.

Záverom treba spomenúť, že všetky modely smartfónov budú dostupné vo štyroch farbách, ktorými sú: čierna, krémová, zelená a fialová.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close