ANDROIDAPLIKÁCIE A HRY

Android 14 ponúkne používateľom lepšiu správu aplikácií: Tieto zmeny privíta nejeden používateľ!

Systém Android 14 prinesie používateľom viacero nových funkcií. Pridá sa k nim aj možnosť lepšej správy aplikácií a ich aktualizácií.

Nová verzia operačného systému Android už pomaly klope na dvere. Android 14 sa nedávno predstavil svetu v prvej vývojárskej verzii, pričom poodhalil niektoré svoje črty. A aj keď väčšina používateľov aktuálne len čerstvo aktualizovala svoje zariadenia na Android 13, je už najvyšší čas na to, aby sme sa porozprávali aj o ďalšej verzii systému. Práve Android označený číslovkou 14 totiž prinesie viaceré prevratné novinky, ktoré používateľov určite potešia. Posledná verzia Androidu sa totiž zameriavala najmä na stabilitu systému a opravu chýb. Avšak už tento rok má prísť na svet verzia systému, ktorá opäť prinesie nové funkcie. Portál androidauthority.com nás tak teraz informuje o významnej zmene, ktorá zmení spôsob, akým využívame niektoré aplikácie.

Využívanie obchodov s aplikáciami tretích strán bude jednoduchšie

Aj keď je inštalácia aplikácie prostredníctvom Obchodu Play najjednoduchšia, niekedy v ňom jednoducho nenájdeme požadovanú aplikáciu. V takomto prípade máme na výber z dvoch možností. Buď si nájdeme v Obchode Play alternatívnu aplikáciu alebo siahneme po aplikácii z obchodu tretích strán. Tieto aplikácie však spravidla neprinášajú takú záruku bezpečnosti, ako je tomu pri Obchode Play, a preto sa odporúča primárne ich hľadať práve predvolenom obchode od Googlu. Android 14 však používateľom uľahčí používanie aj obchodov s aplikáciami tretích strán, keďže sú stále populárne.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pre začiatok budeme môcť pri týchto aplikáciách z obchodov tretích strán evidovať niečo ako tzv. tiché aktualizácie. Tieto aplikácie sa budú vykonávať bez toho, aby používateľov pri ich využívaní nejakým spôsobom vyrušili. Inými slovami môže aplikácia odložiť inštaláciu aktualizácie aplikácie napríklad vo chvíli, kedy ju využívate, máte ju spustenú pri procesoch na pozadí či cez ňu vykonávate nejaký hovor. Android 14 však prinesie oveľa viac vylepšení pre tieto aplikácie.

Tieto zmeny Android 14 ďalej ponúkne

Vďaka aktualizácii na systém Android 14 nám aplikácie z obchodov tretích strán tiež umožnia určiť si, z akého zdroja sa majú automaticky aktualizovať. Niekedy sa totiž môže stať, že sa aplikácie nachádzajú aj v oficiálnom Obchode Play, ktorý si na aktualizáciu vyhradí nárok. Pri inštalácii aplikácie si ale budeme môcť zvoliť, aby obchod s aplikáciami tretej strany bol hlavným zdrojom pre automatické aktualizácie aplikácie. Túto možnosť si je ale potrebné aktivovať pri inštalácii danej aplikácie.

V neposlednom rade sa však Android 14 má zlepšiť aj v oblasti povolení inštalácie aktualizácií. Pri automatickej inštalácii aktualizácie aplikácie tretích strán sa totiž jednoducho môže stať, že by aplikácie menili svoje povolenia k využívaniu súčastí smartfónu. Aby sa tomuto predišlo, tak každú jednu aktualizáciu bude musieť používateľ odsúhlasiť, čo mu umožní zoznámiť sa s prípadnými zmenami pri aktualizácii.

Využívate vo svojom smartfóne aj aplikácie z obchodov tretích strán? Alebo si ich inštalujete len prostredníctvom Obchodu Play? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close