Umelá inteligencia a chat s ňou: S ktorou AI sa môžeme porozprávať zadarmo a ako?

Pozrite sa, aké nástroje môžete využiť pre komunikáciu s AI zadarmo. Takýmto spôsobom môžete komunikovať s umelou inteligenciou.

umela inteligencia AI
Zdroj: DRN Studio / shutterstock.com

Fenomén komunikácie s umelou inteligenciou sa začal na prelome tohto a minulého roka. V tom čase sme mohli začať komunikovať s prvým nástrojom AI, pričom šlo o ChatGPT od spoločnosti OpenAI. S veľkým úspechom tohto nástroja sa s podobnými službami akoby roztrhlo vrece a na vlastných chatbotoch s umelou inteligenciou začali pracovať aj konkurenčné spoločnosti ako aj Google a zapracoval na tom aj Microsoft. S ktorou umelou inteligenciou sa ale môžeme porozprávať zadarmo a ako na to? To si teraz prezradíme v našom článku a povieme si, akým spôsobom sa aj vy môžete porozprávať a poradiť s umelou inteligenciou.

ChatGPT od OpenAI

Ako sme už spomenuli, základným nástrojom pre komunikáciu s AI je ChatGPT. ChatGPT pochádza od spoločnosti OpenAI, ktorá stojí aj za generatívnou AI pre vytváranie obrázkov Dall-E. ChatGPT má pritom hneď niekoľko výhod, medzi ktoré patrí napríklad jeho spôsob písania a takmer úplná korektnosť po gramatickej stránke. Dá sa s ním komunikovať rôznymi spôsobami a môže vám pomôcť napríklad zostaviť časový harmonogram dňa, no aj napísať esej na ľubovoľnú tému. Ako ale môžete s ChatGPT komunikovať aj vy?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
  • Zájdite na stránku chat.openai.com.
  • Zaregistrujte sa.
  • Užívajte si výsledky modelu GPT-3.5.

Využiť ale môžete aj aplikáciu, ktorej sme sa venovali v našom nedávnom článku. Jedinou nevýhodou chatbota je to, že zadarmo máme k dispozícii len pomalší a menej uvedomelý model GPT-3.5. Ak by sme si chceli vyskúšať aj lepší model GPT-4, museli by sme využiť predplatné ChatGPT Plus.

ChatGPT AI vyhľadávanie
Zdroj: Vosveteit.sk

Bing Chat od Microsoftu

Ďalšou známou a veľkou službou vo svete AI je Bing Chat od spoločnosti Microsoft. Práve Microsoft umelú inteligenciu zakomponoval do viacerých svojich nástrojov, medzi ktoré zaradíme aj klávesnicu SwiftKey či komunikačnú platformu Skype. Nezabudol ale ani na svoj vyhľadávač Bing, v rámci ktorého môžeme komunikovať priamo s modelom GPT-4. Ďalšou výhodou pre Bing Chat je rovnako aj to, že má k dispozícii pripojenie k internetu, teda pracuje aj s internetovými výsledkami.

bing chatbot
Zdroj: Ascannio / Shutterstock.com

Aj Bing Chat má však svoje muchy, keďže aktuálne ho môžeme využiť len v prehliadači Microsoft Edge. Len nedávno ale Microsoft spustil testovanie tohto chatbota aj pre prehliadače Chrome a Safari ako prípravu na to, aby spustil Bing Chat pre všetky prehliadače. Okrem toho ale môžeme Bing Chat využiť aj v aplikácii pre smartfóny a komunikovať tak s AI pohodlne a zadarmo.

Bard od Googlu

Na vlastnom AI chatbotovi zapracoval aj americký gigant Google, ktorý ponúkol úplne iný model umelej inteligencie. Bard je pritom voľne dostupný už aj na Slovensku, o čom sme vás nedávno informovali. Aj Bard pracuje s internetovými výsledkami a ponúka intuitívne a prehľadné prostredie, v ktorom sa zorientuje každý používateľ. Ako môžete komunikovať s Bardom? Stačí vám navštíviť stránku bard.google.com a môžete začať svoje konverzačné vlákno. Bard sa viaže na váš účet Google, nemusíte sa teda registrovať separátne.

Google Bard
Zdroj: Vosveteit.sk

A čo ostatné AI nástroje?

Nástrojov, v ktorých dnes môžeme využiť umelú inteligenciu, je mnoho. Medzi ne patrí napríklad HuggingChat či Perplexity.ai. Musíme však spomenúť a pripomenúť, aby ste pri komunikácii s AI boli opatrní a nezdieľali s ňou žiadne citlivé informácie. Preto vám odporúčame, aby ste využívali najmä overené nástroje ako je ChatGPT, Bing Chat či Bard, za ktorými stoja veľké spoločnosti a garantujú nám viac-menej súkromie.

Využívate niektorý nástroj pre komunikáciu s AI aj vy? A na ktorý z nich sa spoliehate vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre