Bing prináša reklamy v rámci AI chatbota: Snaží sa tak vyhnúť spoplatneniu pokročilých funkcií

GPT-4 v rámci vyhľadávača Bing nebude spoplatnený. Namiesto toho si pre nás Microsoft pripravil reklamy, ktorými to vykompenzuje.

bing chatbot
Zdroj: Ascannio / Shutterstock.com

Nič nie je dnes zadarmo aj keby sa to tak mohlo zdať. V rámci služieb na internete to platí dvojnásobne, pretože ak si nejakú službu nezaplatíme financiami, tak naša „platba“ prebieha zdieľaním osobných údajov či reklamami, ktoré sa v týchto službách objavia. Cestu reklám si zvolila aj spoločnosť Microsoft, ktorá po novom zavádza reklamy pre ich vlastný nástroj s AI chatbotom. Bing teda bude po novom ponúkať pokročilý model GPT-4 pre svojich používateľov, no musia rátať s tým, že sa stretnú aj s niekoľkými reklamami. Ako to bude teda vyzerať? Odpoveď aj s ukážkou nám prináša portál andro4all.com.

Bing zavedie reklamy v rámci AI chatbota

Bolo len otázkou času, kedy Bing zakomponuje reklamy do svojho nástroja s umelou inteligenciou. Nedávno sme sa totiž dozvedeli, že tento vyhľadávač od spoločnosti Microsoft ponúkne aj model GPT-4 od spoločnosti OpenAI, ktorý sa aktuálne nachádza len v prémiovom predplatnom pre ChatGPT. Všetci pritom rátali, že GPT-4 prinesie nový spôsob využívania Bingu v prehliadači Edge či iných produktoch a stretneme sa so spoplatnením. To sa ale našťastie nestane a riešením budú len reklamy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Reklamy však nebudú pôsobiť vôbec násilne ako to majú vo zvyku na rôznych platformách či v rámci hier. Budú totiž spoľahlivo označené, pričom si to používatelia určite všimnú. Náhľad na takéto vyhľadávanie s reklamami sa objavil aj na sociálnej sieti Twitter, kde používateľ zdieľal, ako tieto reklamy majú vyzerať. Musíte uznať, že nebudú pretláčané násilným spôsobom a nebudú nás obmedzovať v tom, ako budeme využívať vyhľadávač v Bing v rámci akejkoľvek platformy.

Prví používatelia už reklamy evidujú

Viacerí používatelia prehliadača Edge aj vyhľadávača Bing už hlásia, že sa s reklamami v rámci AI nástroja stretli. Ich skúsenosť s reklamami je pritom ako pri mobilnej, tak aj pri desktopovej verzii softvéru, Microsoft teda medzi nimi rozdiel nerobí. V súčasnosti ale nie je zatiaľ známe, v akej miere sa budú reklamy zobrazovať. Nevieme, ako často sa vo výsledkoch objavia a ani to, aké produkty či stránky bude AI chatbot ponúkať svojim používateľom.

Microsoft Edge
Zdroj: Microsoft

Microsoft zatiaľ uvádza, že zavedenie reklám je v štádiu vývoja a konkrétnu podobu ich integrácie zatiaľ nepoznáme. Pravdepodobne to však nevie ani sama spoločnosť Microsoft, ktorá má Bing aj prehliadač na starosti. Dobrou správou však je, že za pokročilejší GPT-4 model platiť nebudeme minimálne v rámci produktov od spoločnosti Microsoft a jej vyhľadávača.

Využívate vyhľadávač Bing spolu s funkciami umelej inteligencie? A vyskúšali ste už nejakého AI chatbota? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre